Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal "anyósoméknál"...

Párommal "anyósoméknál" lakunk. Nálam a lakunk annyit jelent, h végülis ott alszok, reggel 7kor irány munka és este leghamarabb 5-kor, de van hogy csak este 8kor érek "haza". Ő havi 40ezret kér tőlem, szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Maximum vacsorázni szoktam ott kb heti 2-3alkalommal, kaját melohelyre magamnak veszek,sokszor anyáékhoz hazamegyek ott eszek-fürdök, fürdeni is OTT max heti 2-3szor szoktam,és a ruháimnak is max a felét mossa.

Vélemények?


2009. aug. 18. 15:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
hat en elkoltoznek , menjeket alberletbe. mileyn dolog az hogy sajat fiatol ker penzt azert amiert ott lakotok , max annyit mondhatna ha nincs jo anyagi helyzetuk hogy adjatok annyit amenjit tudot vagy pl a villanyszamlat fizessetek ti de ilyent
2009. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
az anyósod egy büdös _____ A saját rokonától van pofája lakbért kérni?! Ha nem tudtok elmenni onnan beszéld meg pároddal h állítsa le mert ha te állítod le akkor nem jár jól:D
2009. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem tartom ezt helyesnek, sem jogosnak, én és a párom közösen költünk kb ennyit rezsire, amikor még a szüleimnél laktunk akkor adott a barátom 10Eft a rezsibe, de azt is ő akarta, nem a szüleim kérték .

Nem tudnátok megoldani hogy a te szüleidnél legyetek ? vagy esetleg teljesen külön ?

2009. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
A párod mennyit fizet?
2009. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Költözzetek el,vagy beszéljétek meg mennyi lenne az az összeg,ami szerinted is reális.Szerintem igaza van ha pénzt akar kérni,az hogy mennyi lenne jogos más kérdés.

Jártam ugyanebben a cipőben és utólag azt gondolom igaza volt a majdnem anyósnak,pedig én tényleg csak aludni jártam oda,néha bevásároltam neki,meg rengeteg szívességet tettem,szóval úgy éreztem bőven viszonoztam az ottalvást,ez mégsem volt elég,DE az ő háza,az ő élete,amibe én is beleöltöztem,szóval ha pénzt akar,joga van.

2009. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De már készülünk albérletbe menni,csak kiváncsi voltam,h csak én vagyok-e felháborodva. És ő fejenként kéri egyébként a 40-t,azaz 80, abból már simán meglesz az albi:) Csak most kivannak akadva,h miért hagyjuk ott őket, pfff:S
2009. aug. 18. 15:17
 7/18 A kérdező kommentje:
15.13-nak eddig havi 20-t adtam, de mondtam is h ennyire gondoltam, mert alig eszek és szinte csak aludni járok oda...
2009. aug. 18. 15:18
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
A pénz amit elkértek tőled (40 ezer) az sok szerintem.Én 1 szobás albérletért fizettem ennyit,és legalább csak mi ketten voltunk ott..De azért miért kell felháborodni,hogy az anyja esetleg kér pénzt a fiától rezsibe??Ha dolgozik akkor fizessen(igaz ne ilyen sokat) mert a víz,gáz,és a kaja pénzbe kerül,és a fia is használja ezeket..Az én fiam is velem lakik,és én megkértem,hogy a kajába szálljon bele a költségbe..Igaz nem nagyon kellett felhívnom a figyelmét,mert amióta dolgozik szó nélkül ad egy fix összeget(10.ezret kértem,és ez tényleg nem sok),ezért minden nap eszik,iszik,és van hol laknia..Egy normális ember tudja,hogy minden pénzbe kerül,és nem pofátlankodik ingyen a szülei nyakán ha már dolgozik és jól is keres...De a te esetedben sem szabadott volna ilyen sokat elkérni...Biztos vagyok benne,hogy te sem panaszkodnál most ha csak 10.000 -et kértek volna el..Szerintem ez reális költség.
2009. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Szülőknél azért szoktak lakni a fiatalok, mert ezzel megspórolják az albérletet, általában a szülők ezzel segítik a gyereküket...


Ha ezt az anyósodék nem így gondolják, akkor tényleg jobban jártok, ha abból a 80ezerből saját albérletbe mentek, ahol nem szól bele mindenbe az anyósod! És ott ezért a pénzért nem csak 1 szobát kaptok, hanem egy önálló garzont vagy egy kis panellakást vagy kis házrészt!


Az ingyen lakhatásért megérné tűrni egy hülye anyóst, de ha fizetni kell, akkor inkább legyetek önállóak!

2009. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Hát én együtt érzek veled. A párommal mi is anyósnál lakunk (ez egy hosszú történet), mi havi 80 ezret adunk a rezsibe, amivel nem lenne semmi gond, ha ezen kívül nem kellene még pluszban havi 50 ezret elköltenem kajára. Szerintem röhejes... És nálam eljött az a pont, hogy azt mondjam elég volt, akkor adunk havonta 40ezret és majd megoldjuk a kaját, mert ahelyett hogy félre tudnánk tenni, egyre többet és többet vagyunk kénytelenek költeni.
2009. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!