Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy cukrász...

Hogy néz ki egy cukrász napja? Hányra megy reggel, dolgozik-e hétvégén és ünnepekkor? Mennyire megerőltető ez a munka fizikailag, idegileg?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, de szeretnék elvégezni egy szakmát is.

Itthon imádok süteményeket, tortákat készíteni. Azt hallottam, hogy a cukrászat kemény fizikai megterhelés, hatalmas forró tepsiket kell emelgetni, és inkább hasonlít sorozatgyártásra, mint kreatív munkára. (Mondanom sem kell, nekem a kedvenc részem pont a pepecselős díszítgetés, formába öntés, alkotás, a kézügyességem is nagyon jó hozzá.)


Sajnos a fizikai terhelhetőségem körülbelül egyenlő a nullával, de nem csak emiatt aggódom. Később szeretnék majd családot, több gyereket, mindezekre pedig sok időt szeretnék szánni, nem akarok az az anyuka lenni, aki vasárnap és ünnepekkor, meg még éjjel is dolgozik.


Érdemes mindezek tudatában elvégeznem a szakmát?


(Vagy ha van valakinek ötlete olyan kreativitásra épülő szakmára, amivel el is lehet helyezkedni, azt szeretettel fogadom.)


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2010. ápr. 29. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátom épp most végezte el az egyik szakközépiskolát, cukrász lett. Közben végig egy menő cukrászdában dolgozott Szegeden, az ACappellában. Reggeltől estig, hétvégén és ünnepnapokon is dolgozott, mert a megrendelések nem veszik figyelembe azt, hogy milyen nap van, nyaranta rengeteg fagylaltot kell bekeverniük, odalent megy a sütő, ötszáz fok van ééés mindezek ellenére ő imádja. :)

És meg is értem, bár én biológus vagyok, nem cukrász. Sajnos bővebbet nem tudok mondani, időközben elköltözött Szegedről.

2010. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A húgom cukrász,így képben vagyok,hogy ő mit csinál.

Reggel 6-ra megy dolgozni,és sokszor délután 5-6 óráig is bent volt.(ott nem jöhetsz el ha éppen torta rendelésed van)Állandóan fáradt,és többször mesélte,hogy rengeteget emel ami nem könnyű...Egyszer a forró tepsinek köszönhetően súlyos égési sérülést is szenvedett a karjánál.

Ettől függetlenül szereti a szakmáját,de rengeteg kell dolgoznia..Ünnep nap úgy van neki,hogy elosztják.Pl: Ha húsvét vasárnapján bemegy akkor a hétfő szabad neki..Mivel ő is anyuka így csak minden második hétvégén dolgozik..Jó pár éve szakmabeli de eddig nem volt olyan év,hogy a karácsonykor a két ünnep között otthon lett volna.Ezért a családi karácsonyi összejövetelt mindig az ő beosztásához igazítjuk...

De mint írtam még így is szereti csinálni,bár elmondása szerint nem olyan mint ahogy gondolta..Vannak olyan napok amikor nem csinál mást csak tortakrémeket..Összedolgoznak..

2010. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
úúúúúúhh én örültem hogy otthagyhattam,szép szakma,de nekem nem ért annyit hogy kibírjam a 3 éves képzést...nagyon nagyon megerőltető,nehéz,és nagy felelősség pl egy esküvőre készülni a rengeteg megrendeléssel meg minden..
2010. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2010. szept. 4. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!