Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a családomat, emiatt...

Utálom a családomat, emiatt bűntudatom van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem akarok olyan lenni mint a családtagjaim, ez az életstílus nekem nem pálya. Normális felnőtt szeretnék lenni, aki normális életet él. Dolgozni szeretnék tisztességesen.

Példát szeretnék mutatni a leendő gyermekeimnek.

Utálom önmagamat, ez a cigányság nekem egy átok, legalábbis úgy élem meg. Bárhova megyek mindenhol kísért, ismerkedni se tudok, utálok tükörbe nézni, semmi jót nem látok benne. A saját fajtámat gyűlölöm, ha meg látok egy cigányt lever a víz. Félek erről beszélni valakinek is, hogy mit érzek. De legbelül folyamatosan mardos, mérgezi a mindennapjaim. Remélem nincs valami zavarom, amivel orvoshoz kéne mennem. Nem tudom elfogadni önmagam, nem akarok ezzel a külsővel, átokkal élni. Sosem lesz normális párkapcsolatom.

Amint leérettségizek elakarok költözni itthonról, persze úgy, hogy ne tudják hova mentem. Nem merem ezeket elmondani nekik, félek a következményektől, nem akarom, hogy bántsanak. Milyen jövőm lesz így? Utálom ezt az egészet, a viselkedésüket, stílusukat, életmódjukat, a családomat, de a legborzasztóbb az, hogy magamat is. Normális vagyok? Mit kéne csinálnom? Segítsetek, kérlek.


2012. dec. 1. 22:22
 1/10 A kérdező kommentje:
18/L
2012. dec. 1. 22:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet nagy hülyeség lesz és nem segít, de jó pár éve egyik szociológia témájú szemináriumon foglalkoztunk a cigányság integrálásával, és ott fejtette a ki a tanár, pontosan már nem tudom visszaadni hogyan, de a lényeg, hogy az is a probléma, hogy a saját köreikből kikerülő mentorok, tanárok elképzelés sem nagyon működik,mert hogy a felemelkedő cigányság többnyire elfordult a többi cigánytól, mivel meg lesz köztük az a szakadék, hogy a felemelkedő rájön, hogy tanulni, "rendesen élni", beépülni a mai társadalomba, elfogadni a szabályait, az egy jó dolog, és már megveti ő is azokat, akik ezt szégyennek tartják és nem csak nem tudnák, de nem is akarnák követni.


Szóval nekem az a véleményem, hogy ez borzasztó rossz lehet ilyesmire ráébredni, meg ezt érezni, de nem szabad, hogy bűntudatod legyen. Tulajdonképpen magadnak mindenképp és az egész cigányság megítélésének azzal teszed a legjobbat, ha elindulsz azon az úton, amin szeretnél, és lesz egy normális életed. Valószínűleg nehezebb lesz, mint egy "magyarnak", de ha végig járod, akkor elégedett ember lehetsz majd.

2012. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én megértem a helyzetedet, de hidd el, nem vagy egyedül, mert vannak olyan romák, akik normális életet akarnak élni és nagyon kedvesek más emberekkel. Mint, ahogy leírtad, példát akarsz mutatni a gyerekeidnek (és másoknak is), ez jó dolog. Én hallottam olyat, hogy egy idős roma nő leszidott két hangoskodó roma fiatalt a HÉV-en. Azt mondta nekik, hogy jobb lesz, ha csendben maradnak, mert szégyelli, hogy a magafajták mindig így viselkednek. Erre a fiatalok úgy megijedtek, hogy végig csöndben kellett maradniuk. Régen,amikor jártam egy tanfolyamra, ahol volt egy roma lány is. Nekem meg a többieknek elég fura volt, mert még sosem láttunk olyat, aki más, mint mi és tanulni akar! Meg is kérdeztük tőle óvatosan, hogy miért szeret erre a tanfolyamra járni. Azt felelte, hogy az ő szülei mindig is tanult és kulturált emberek voltak, és ő ezt a példát látta tőlük. Amúgy nagyon aranyos lány volt.


Úgyhogy, járd azt az utat, amit helyesnek látsz! Légy erős! :)

2012. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meny ki külföldre ahol nem számít.
2012. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából tudom mit érzel, én is így vagyok az apám testvéreivel és azoknak a családjával. Utálom őket és még mindig van egy kis bűntudatom emiatt. Ők úgy tudom hogy csak félig cigányok, de az életstílusuk az nem az én műfajom, ezért igyekszem az ő viselkedésüknek az ellenkezőjét csinálni. Ha van rá lehetőséged, akkor szó nélkül tűnj el, nem vagy köteles velük egy fedél alatt lenni. A vér sajnos nem válik vízzé, de te döntöd el hogy milyen életet akarsz élni, milyen ember akarsz lenni. Ez csak rajtad áll. Sok sikert! :) 15/L
2012. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne menj ki külföldre,mert az országnak égetően szüksége van a rendes romákra. Ha egy roma származású ember rendes és tenni akar,azt nagyobb intenzitással,kedvvel és lendülettel teszi sokszor,mint egy magyar. Én nagyon tisztelem az ilyen romákat. Ha mindegyik ilyen lenne,mint te,semmi baj nem lenne,a magyar nép legjobb barátja lehetne. Én szurkolok Neked.
2012. dec. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akik az alapján ítélnek meg, ahonnan jössz, nem pedig arról amilyen vagy és amit csinálsz, saját magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt. Próbálj meg elvonatkoztatni a véleményüktől. A saját elvárásaidnak felelj meg, azok épp elég magasak.

Miért vetnéd meg magad amiatt, hogy cigány vagy? Ez egy nép. Beleszülettél, nem tehettél semmit se érte, se ellene, hogy így legyen. És nem vagy felelős semmiért, amit más, ugyanehhez a népcsoporthoz tartozó emberek tesznek. Szomorú lehetsz miatta, bizonyos emberek viselkedését el is ítélheted, de ne vonatkoztasd ezt egy egész csoportra! Remélem a ma élő németeket sem jut eszedbe hibáztatni a náci Németország bűnei miatt. Vagy az oroszokat a Gulágért és így tovább.

Ha nem sikerül elfogadnod azt ami ténylegesen vagy, nagyon nehéz életed lesz. A saját lényegedet utasítod vissza, persze, hogy így utálsz a tükörbe nézni. (lassan talán már létezni is?) Ez nem olyan baj, amivel orvoshoz kéne menned, de egy pszichológussal érdemes lenne elbeszélgetned. Ha még tanulsz, az iskolád vagy lakóhelyed szerint illetékes nevelési tanácsadóban ingyen fogadnak, csak sétálj vagy telefonálj be, és mondd el, hogy pszichológussal szeretnél beszélni, előjegyzésbe vesznek.

A családod ténylegesen visszahúz, nem akarják, hogy tanulj, bántanak érte, hogy más célokat tűzöl ki magad elé mint ami nekik valaha eszükbe jutott, vagy egyszerűen csak élik a saját földhözragadt kis életüket, és nem merik elhinni, hogy te többre is viheted?

Egy családtagod sincs, aki legalább titokban büszke rád és reménykedik benne, hogy majd te megvalósítod azokat az álmokat, amiket ő nem volt képes?

Jó lenne, ha meg tudnád bocsátani nekik, hogy azok, amik, és jó szívvel fogadnád el a dolgokat, amiket kaptál tőlük. Ha mást nem is, az életedet biztosan.

2012. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csomó cigányosan kinéző ember van, akit ismerünk, szeretünk, és eszünkbe se jutna, hogy cigány... Pl Caramel, de a lányok közül pl Palya Bea, Gryllus Dorka. Ezzel csak azt akarom mondani, attól, hogy úgy nézel ki, még nincs baj, sőt. Csak figyelj rá, hogy ne öltözködj cigányosan, vágasd direkt másfélére a hajadat, stb és akkor nem fognak cigánynak nézni, hanem egy egzotikus, különleges lányt látnak majd benned. Onnantól meg, hogy elköltözöl majd, az életmódodat is magad választod majd meg. Kitartás, szurkolok, hogy sikerüljön!
2012. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a cigányságod a lényeg, hanem a családod. A te bajod az, hogy ha ki is kerülsz és eltávolodsz a családodtól és mindattól, amiben felnőttél, örökre gyökértelen, támasz nélküli maradsz. Hatalmas mázlira volna szükséges, hogy olyan társat és vele olyan befogadó családot találj, ahol megbecsülnek.

Ha nem sikerül, akkor hiába leszel tanult, dolgos, jó ember, sosem lehetsz teljes értékű és boldog.

A család végleges elhagyása olyan sebet ejthet rajtad, ami fájdalmasabb lehet, mint amennyire ma benne élve átélsz.


Én nem vagyok cigány. Az én családom elvakult vallási fanatikus. Én nem fogadtam el azokat a tanokat, ezért hátat fordítottak nekem és én nekik. Már tíz év is eltelt, hogy találkoztam volna a szüleimmel, testvéreimmel...Közben született gyermekem, lediplomáztam, rendes munkahelyem van...aránylag minden jó. De nincs nap, hogy ne gondoljak rájuk és ne fájna a szívem.


Próbálj középutat keresni. Ne menekülj el a világ végére!

2012. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az az alapelvem hogy nem csak a cigányokat lehet utálni. A nem cigányok közt is ismerek züllöttet, idiótát, dolgozni nem akarót, és cigányok közt is. Én az alapján ítélem meg az embereket hogy velem szemben normálisak e. És eddig amilyen sulikban jártam nem vettem észre hogy a normális cigányokat kiutálták, vagy megbélyegezték .mikor valakivel össze barátkoztam már nem számított a bőrszín. Te csak legyél normális, és a családodat is finoman nevelgetheted.
2012. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!