Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden étkezésnél bűntudatom...

Minden étkezésnél bűntudatom van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés pénzből élünk, apám nem dolgozik. Van két kisebb testvérem is.

Amikor valamit elkezdek enni, vagy csak ebédelek, apám mindig belekezd a monológjába. Bűntudatot kelt bennem. Elkezdi részletezni, hogy anyám ezért a kajáért amit most eszek, mennyit dolgozott, és hogy ez milyen sok pénzbe került.

Ha kapok valamilyen alkalomból csokit, általában rábeszélnek, hogy adjam oda a két kisebb testvéremnek, mert ők is szeretnének enni, és ne legyek önző. Így meg nekem nem jut.

Ha van itthon üdítő, nem iszok belőle, inkább vizet szoktam, azért még nem szóltak, bár csak idők kérdése. Ha csak iszom egy kávét, vagy eszek valamit finomat, egyből bűntudatom lesz, nem tudom, hogy miért.

Egész nap rágják a fülem, hogy milyen lusta vagyok, és hogy miért nem dolgozom. Azt akarják, hogy hagyjam ott a sulit, de még nem vagyok 18. Beszélni akarnak azt ofőmmel, hogy legyek magántanuló, mert úgy tudnék dolgozni. Én inkább tanulni szeretnék, de nem hallgatnak rám. Mit tudnék tenni?


2012. nov. 1. 22:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
nem erre számítottam, de azért köszönöm a válaszod
2012. nov. 1. 22:57
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

én megkérdezném apámat, hogy ha akkora szegénységben élünk akkor miért vállaltatok engem?? és még utána 2 gyereket?

NE LEGYEN bűntudatod, inkább aszüleidnek kéne szégyellni magukat azért amiért ilyenek. (Nem a szegénységre gondolok,mert az nem szégyen, hanem arra, hogy iylen apukád van aki féltia saját gyerekétől az ételt.)

őszintén sajnállak, és ne is menj még dolgozni, talnulj csak amennyit tudsz, hogy legyen jó végzettséged és rendes állásod, és akkor nem kell a szülőkkel maradni idősebb korodra

2012. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Én megmondanám nekik, hogy ha ennyire sz*r a helyzet akkor nem kellett volna a világra tolniuk ennyi gyereket, de ha már megtették akkor kötelességük felnevelni rendesen. Egy tizenéves gyereknek még nem dolgoznia kell, hanem elsősorban gyereknek lenni és mellette tanulni.

Ha meg köteleznének arra hogy magántanuló legyek (ami szívás és nagyon drága) és dolgozzak, akkor fognám magam és a keresett pénzből el is költöznék azonnal. Aztán örüljenek, hogy egy gyerekkel kevesebb. Szar szülők, biztos egész nap veszekednék csak velük, mert én nem szoktam magamban tartani a véleményem.

2012. nov. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem tudod, miért van bűntudatod: mert amióta az eszedet tudod, azt verték beléd, hogy a jó dolgok sokba kerülnek, és tudat alatt a kellemetlen következményekkel, pl számonkéréssel párosítottad ezt.

Mit tudnál tenni? MENEKÜLJ ONNAN! Ahogy teheted, azonnal menj olyan messzire, amennyire csak tudsz. Semmiképp se add fel a tanulást, mert sok lehetőség van benned, amit így hagynál elveszni. A szüleid (édesapád) hozzáállásából látszik, hogy nem a legintelligensebb emberek - persze, jó dolog lenne, ha önzetlenségre nevelik a gyereket, de nem bele verni kell, hanem rávezetni... -, te viszont kitörhetsz ebből az egészből, ha nem adod fel.

Nem könnyű tizennyolc évesen függetlenné válni sem érzelmileg, sem anyagilag, de meg lehet tenni, csak attól függ, mennyire akarsz változtatni. Nem mondom, hogy egy fáklyásmenet, de megvalósítható a tanulás (egyetem) mellett dolgozás, diákmunka + ösztöndíj meg fedezi a megélhetést és a koleszt. Ha belevágsz a továbbtanulásba, és valóban ellene vannak a szüleid, idővel akkor is el fogják fogadni.

Az, hogy tiszteled a szüleid, becsülendő. Bár a helyedben már rég felvilágosítottam volna édesapám, hogy az egyetlen, aki számon kérhet rajtam bármit, az, aki megkeresi az árát. Az egyetlen, amit tanácsolhatok, hogy ne áldozd fel a jövődet!

2012. nov. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Nem tudom hova jársz, de ha meg tudod mellette oldani, lehet vállalni kisebb munkákat. Bár télen nem könnyű azt tudom. Az nem derült ki fiú vagy-e. Sajnos ismerős a helyzeted. Bár én már rég túl vagyok ezen. Annyit biztosan tudok mondani az iskolát NE hagy ott! mert később még ezért később még a szüleid okolnád amiből sok jó nem származhat. Nem is értem hogy mondhatnak ilyet a szülők :(
2012. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja igen, 17/L
2012. nov. 1. 23:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Apukád miért nem dolgozik? Beteg, vagy nem talál munkát?
2012. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szerintem csak egyszerűen nem akar dolgozni, amúgy nem mondta, nem tudom. Nem beteg, se semmi ilyesmi.
2012. nov. 1. 23:34
 9/18 anonim válasza:
100%
ÚRISTEN!!! Igaz nem vagyok még felnőtt negyven X éves, nincs sok tapasztalatom az életről. Annyit azért én is mondanék tizenéves fejjel, hogy ne hagyd ott a sulit, a szüleid kérésére sem, később egész biztosan megbánnád... Ülj le velük beszélgetni, hogy te tanulni akarsz, mondd meg nekik, hogy nem fogsz dolgozni (vagy csak talán kisebb munkákat vállalnál el) addig, míg el nem végzed a tanulmányaidat. Arról pedig, hogy sajnálják a gyerekeiktől az ételt az aztán tényleg felháborító, még akkor is a szegényebbek a szüleid... Nehogy már neked legyen bűntudatod... Ha pedig van otthon üdítő, vagy ilyesmi, gondolom azért vették hogy megigyátok, és nem azért hogy gyönyörkögyjetek benne. Spórolni mindennel lehet, a csokival, üdítővel is. Miután apám elvált anyámtól kevesebb pénzünk van mint volt, de anya sose sajnálta tőlem az ételt...... Na mindegy, ha nem mégis rád akarják erőszakolni azt, hogy dolgozz csatlakozom az előtted szólókhoz menekülj onnan. Abban is egyetértek a többiekkel, hogyha így megvagytok szorulva, miért csináltak annyi gyereket? Csak ennyit akartam, ha nem hiszel nekem nem muszáj...
2012. nov. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

NEM AKAR DOLGOZNI?????? MIVAN???? Ha ilyen anyagi helyzetbe vagytok ő neki kéne dolgozni, nem neked........

Na én azonnal megmondanám, hogy dolgozz te!!!!!!!!!! Nehogymár te dolgozz helyette...

2012. nov. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!