Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért félek a szüleim előtt...

Miért félek a szüleim előtt énekelni? És mit csináljak?

Figyelt kérdés

röviden annyi a szitu, hogy az iskolánkban lesz egy ünnepség, amiben én is részt veszek, azaz szerepelni fogunk az előadásban és ahhoz, hogy próbálhassunk, az igazgató küldött mindenki szüleinek, már aki szerepelni fog a műsorban egy lapot, amiben leírják, hogy mi ez az egész és hogy lesz olyan, amikor délelőtt is lemaradunk pár óráról, hogy gyakoroljunk és odaírtak valami olyasmit, hogy a szülőnek alá kell írnia azt a lapot és azt nekem vissza kellene vinnem. és akinek ugye nem írták alá a szülei, nem vehet részt a műsorban. az már csak mellékes, hogy ezért igazgatói dicséretet is kapnánk, én meg most fogok felvételizni és szerintem hamarabb felvesznek egy olyan gyereket, akinek dicséretei is vannak, mint egy másikat, akinek meg nincs...szóval ez egy előny gondolom.

és a szüleim mondták, hogy énekeljem el a dalokat, amiket énekelni fogunk az előadáson, én meg nem akartam és ezért nem hajlandók aláírni és így nem is szerepelhetek, magyarul nem fogok igazgatóit kapni és lehet, hogy fel se vesznek abba a középiskolába, ahová menni akarok.

és a másik baj meg pont ez az éneklés dolog, hogy idegenek előtt simán elénekelnék egy jó dalt, viszont a szüleim előtt nem. és nem értem, miért van ez? most nem tudom, mennyi köze van hozzá, de arra gondoltam, esetleg az állhat a háttérben, hogy anyám olyan, hogy mindig csak kritizálni tud, amikor egyszer megkérdezte, hová akarok menni továbbtanulni és elmondtam, melyik suliba szeretnék, szó szerint kiröhögött és utána ócsárolt, hogy ilyen idiótákat biztos nem vesznek fel, mint én.

szóval szerintem ezért lehet, de nem biztos.

mit tegyek? és tényleg ezért vagyok ilyen szégyenlős a saját szüleim előtt?

14L


2012. dec. 3. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

az igazgatói dícséret nem befolyásol semmit. főleg nem a felvételit.

azt meg neked kell eldönteni, hogy menniyre szeretnél ebben a műsorban részt venni, és vállalod e a kockézatot, hogy a szüleid megkritizálnak.

igen, valószínűleg ezért vagy szégyenlős a szüleid előtt ennyire, de ezt meg szerintem beszéld meg velük, hogy a támogassanak téged ezekben a dolgokban és ne vegyék el a kedvedet.

elvégre ez az utolsó éved ált.suliban :)

2012. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A felvételin fogalmuk sem lesz, van-e dicséreted, vagy nem, mivel ők csak a formanyomtatványra beírható adatokat látják, és ez nincs köztük.


Ettől függetlenül nem értem a szüleidet, milyen "zsarolás" ez már? És főleg: miért!?!?!?

Mondd meg nekik, hogy meglepetés, és majd menjenek el az előadásra, láthatják és hallhatják ott.

Egy komoly színész sosem énekelget csak úgy, gyakorlás és beéneklés nélkül, mert nem lenne jó, és magát égetné le. Tényleg nem értem a szüleidet.

Mondd azt is, hogy még nem gyakoroltad be, pont ezért kell próbálnotok.

2012. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
csak az anyukád kritizál? mert ha az apukád nem, akkor megkérheted, hogy inkább csak előtte énekelj. akkor az anyukád is lehet észreveszi magát, hogy rosszul esik neked.
2012. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én bizonyítványomban benne van a dicséret, de az átlaghoz nem ad hozzá semmit, szóval nem is számít semmit.
2012. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Írd alá te azt a papírt, ha véletlen lebuksz mi történhet?

Nem ossza jegyet akarsz el tűntetni, hát ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2012. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
rossz
2012. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Olyan, mintha az én írásomat olvasnám... Komolyan mondom! Ugyanez! Bárki előtt éneklek bármikor bármit, csak a szüleim előtt ne kelljen.
2015. okt. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!