Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös gyerek igen vagy nem?...

Közös gyerek igen vagy nem? Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mások hogyan gondolkodnak a témában.

Párommal 6 éve vagyunk együtt, nekem is van egy fiam és neki is. (10,11 évesek). Mindketten jó kapcsolatot ápolunk az voltpárjainkkal, fele-fele arányban neveljük a gyerekeket. A gyerekekkel elcsúsztatva vannak nálunk, van hogy csak 1-1, van hogy mindkettő, és kettesben is van pár napunk együtt. Eddig tökéletesen működött ez a módszer, de most a párom rákattant a közös babára. Nem mondom, hogy bennem nem merült még fel, hogy jó lenne újra babázni (már 35 vagyok, szóval ideje lenne ha akarjuk), de félek felborítani az életritmusunkat, azt hogy normálisan, szeretetben tudunk együtt élni. A fiúk is lassan kamaszodnak, nem tudom nem e lenne gond egy közös gyerekből.



2012. dec. 4. 10:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%

Nekem ez az elcsúsztatva vannak nálunk dolog nem tetszik, nem normális. Azt se tudják, kit tekintsenek szüleiknek.

Nem baj, középsuliban meglesznek a kemény legények legalább. Az ilyen semmilyen családokból szoktak kikerülni.

2012. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Én nem hiszem, hogy akarnék egy harmadikat is, de ezt igazából tényleg nektek kell tudnotok!
2012. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Miért ne tudnák, hogy kik a szüleik? Ezt nem értem. Mindkettő ugyanannyit van az anyjánál is, mint az apjánál is. Ez miért nem így normális. Az hogy "elcsúsztatva" úgy értettem, hogy miután mindkét gyerek a másik félnél van, hazajön az én fiam, 1-2 nap múlva a párom fia is, majd az én fiam hamarabb visszamegy az apjához, így a páromnak is van ideje csak a sajátjára. Ha egyszerre akarnak itt lenni, együtt lenni, akkor abból sincs gond. Normálisan vannak nevelve, nem lesz velük semmi gond, köszönjük az aggodalmat.

De nem is ez volt a kérdésem.

2012. dec. 4. 11:01
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

Miért ne lehetne közös baba. A srácok is örünének neki. Egyben a párod is akarja, viszont azt tudnod kell, hogy ez a kapcsolatod is tartós marad-e?

Egyébként a fiad miért nem veled él, miért az apjával van egy 11 éves fiugyerek?

2012. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Velem is él, az apjával is. Ugyanannyit van mindkettőnkkel, mivel az apja is ugyanúgy szereti, mint én, illetve ő is imádja az apját. 3 éves korában váltunk, azóta így van. Mikor összeismerkedtünk a párommal, ő és az exe is átvette ugyanezt a formát. Nincs belőle gond.
2012. dec. 4. 11:15
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Még szerencse, h a feltett kérdésre szinte nem válaszolt senki, de fikázni egyből tudnak. Sztem felnőtt módjára megoldottátok az eddigi dolgokat is, minden rendben van nálatok. Nem hiszem, hogy egy közös baba akkor problémát jelentene, meg tudnátok azt is oldani. Ha a két fiú egymást el tudta fogadni, a kis testvérnek is biztos örülni fognak. De természetesen Neked kell dönteni, csak akkor vállald be, ha Te is akarod. Én biztatlak ebben, hiszen normális gondolkodású, érett embernek tűnsz az alapján, ahogy az eddigi dolgokat kezeltétek.
2012. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4., ugyan miért ne élhetne egy 11 éves gyerek (vagy bármilyen korú) az apjával!?!?!?
2012. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%
Az a baj, hogy mai kiszámíthatatlan helyzetben még a két fiú sem tuti, hogy el tud majd menni főiskolára/olyan szakmt tannulni amit szertne... Anyagilag ezek szerint nincs gondotok (most de gondolj bele, mi van, ha a helyzet munkaerőpiac téren csak rosszabb lesz?). Én nem szülnék mégegyet.
2012. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es: nem csak olyan apukák vannak akik csak megcsinálják a gyereket...


Szerintem nincs akadálya a közös babának.


Barátnőmék vannak így,ott két 10 és 12 éves lány van,szintén hol egyik hol másik szülőnél,most érkezett nemrég a közös baba,lassan fél éves kisfiú,még az exek uj párjai is odavannak érte,a tesókról nem is beszélve.

2012. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem a kérdésedre válaszolva :) Szerintem teljesen normális ahogy csináljátok. Nővéremék is elváltak, ők is közösen nevelik, volt sógorom sem akart vasárnapi apuka lenni. 4 éves volt a kislány amikor elváltak, azóta így van. Így szoktam meg, neki ez a természetes.

Kérdésre válaszolva:

Szerintem ezt ketten érzitek. Megváltozik majd az életetek az biztos, de ha mindketten akarjátok miért ne? Azért a gyerekekkel is beszéljétek meg.

A közös gyerek közös, mindig veletek lesz, meg kell majd oldjátok, hogy emiatt a már meglévő gyerekek ne érezzék kirekesztetnek magukat, illetve hogy a saját ne érezze azt, hogy a szülője, a kicsit jobban szereti, mindig vele van.

2012. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!