Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkora kérés, hogy a gyerek...

Akkora kérés, hogy a gyerek viselje az én nevem is? Férfiak, komoly gond?

Figyelt kérdés

Nos, én vagyok a feleség. Kötőjelesen vettem fel a férjem nevét. Neki igen hagyományos neve van, mint a Kovács vagy a Szabó, nekem meg különleges, kb. egy tucat van belőle az országban.


Szeretném a majdani gyerekünknek is kötőjellel, mindkettőnk vezetéknevét adni. Mikor be kellett diktálni az anyakönyvvezetőnél, akkor simán csak az ő vezetéknevét írták be, mert ő nem akarja ezt a két vezetéknevest, mert hogy nem szokás. Én viszont nagyon is szeretném. Meg lehet ezt utólag változtatni? (már azt az elhatározást, amit az anyakönyvvezető beírt)


Hogy tudom a férjemet rávenni erre?? Szerintem a gyereknek sem mindegy, hogy ő lesz a 12.000dik Kovács vagy Szabó... (bocs attól, akinek ilyen neve van, nem lenézésből vagy bántásból írom)


Nekem ez nagyon fontos. Hogy tudnám ezt megértetni vele? Hisz a gyerek is közös, miért ne viselhetné az én nevemet is?

Vagy ez akkora nagy kérés, férfiak??


2012. dec. 2. 00:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 anonim ***** válasza:
21%
Mit számít hogy sokadik kovács, ettől rosszabb nem lesz a gyerek élete, de persze megértem az érzést.
2012. dec. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 A kérdező kommentje:
persze, hogy nem lesz rosszabb, nem is arról van szó, de miért nem lehet megérteni, hogy ÉN EZT SZERETNÉM??? :(
2012. dec. 2. 00:37
 3/115 anonim ***** válasza:
42%
Bolhából elefánt... Amúgy meg ha a gyereked elvesz majd egy szintén kötőjeles nevű csajt, akkor hogy fogják őket hívni? Kovács-Ementáli Szabó-Nagyapáti Jázmin??? Ez a kötőjelezett névadás szerintem már olyan erőltetett.. már bocsi.
2012. dec. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
42%
én eldöntöttem, hogy ha törik ha szakad a gyerek az én nevemet fogja viselni. Én bajlódok kilenc hónapi, aztán én szenvedek meg a szüléssel, ÉN préselek ki magamon egy gyereket, akkor ugyan csak jogom van ahhoz hogy az ÉN nevemet kapja a gyerek! Lehet, hogy ez hülye felfogás, de attól függetlenül én így gondolom. Szerintem a kötőjeles verzió abszolút elfogadható kell, hogy legyen a párod számára!!
2012. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen érthető, hogy szeretnéd, ha a te nevedet is vinné tovább, főleg ha különlegesebb. Tudja a férjed, hogy te mennyire szeretnéd?
2012. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 anonim ***** válasza:
37%
Bár ilyenkor mindig eszembe jut, hgoy mi van, ha két kötőjeles nevű ember összejön, pl Szabó-Kis ikszpszilon és Tóth-Kovács zézsé és akkor az ő gyerekük lesz Szabó-Kis-Tóth-Kovács... :D Hehe...
2012. dec. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 A kérdező kommentje:

igen, tudja..de akkor is köti az ebet a karóhoz...



amúgy meg ha két kötőjeles nevű házasodik, akkor 4 vezetéknévből rakhatják össze a sajátjukat :)


ha csak a sajátomat adnám (szívem szerint azt tenném), azt megérteném, hogy nem akarja (ezért nem is kérem)...de hogy ezt sem... :(

2012. dec. 2. 00:44
 8/115 anonim ***** válasza:
74%
Nekem meg amúgy egyáltalán nem tetszik egyik barátunk vezetékneve, a gyerekük mégis csak az ő vezetéknevét viseli, és igazából azt vettem észre, hogy a név viselője tölti meg igazán a nevet...mióta megszületett a kislányuk, azóta megszerettem a barátunk nevét is :)
2012. dec. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 anonim ***** válasza:
54%

Már ne is haragudjon meg a kedves férjed, de nagyon önző, régimódi értetlen valaki lehet!

Még ha a Te neved lenne a Kovács, vagy Szabó (én sem bántásból írom és nekem is hasonló "ritka" nevem van), akkor is megérthetné, ha szeretnéd, hogy belőled is legyen egy darab a gyermekben.

Már az is olyan nagy előrelépés, hogy végre nem csak XYné lehet a nők neve, nem tudom miért gondolják a férfiak, hogy nekünk nem fontos a saját nevünk. Nekünk az ugyanúgy saját egyéniségünkhöz tartozik, ahogy nekik a sajátjuk. De azt is olyan sok férfi elvárja, hogy a leendő feleség felvegye az ő nevüket. Ugyan miért? Fordítva miért nem?

Az meg, hogy az édesanya, aki kihordja 9 hónapon keresztül, megszüli, saját testéből táplálja a gyermeket, ne szólhasson bele, hogy milyen nevet viseljen, egyenes bőszítő.

Én a helyedben (bár ez nem biztos, hogy célravezető, mert én meg sajna a másik nő véglet vagyok, aki semmiben nem szívesen enged, néha még akkor is nehezen, ha nem jó vége lesz ) nem bánnék kesztyűs kézzel kedves férjurammal ebben a kérdésben. Te nem csak a lombikhordozója vagy az Ő gyerekének, te nem csak a nevelője vagy az Ő gyermekének, hanem az anyja aki megszüli, aki neveli, aki szoptatja. A gyerek közös. Miért ne lehetne közös a neve is? Szóval én valószínűleg választás elé állítanám. Vagy a gyerek és én azzal a névvel, ami közös, vagy ragaszkodjon a saját régimódi fafejűségéhez, de akkor válás. Elmúltak már azok az idők, amikor csak a férj dönthetett, azt sem értem, hogy az anyakönyvvezető is hogy gondolja, hogy csak a férfi döntését írja be, mikor Te is elmondod, hogy mit szeretnél?

Én nagyon drukkolok neked, hogy a Te vágyad teljesüljön a kérdésben, mert nekem ez sokkal mélyebb hátterű, mint amilyen kis dolognak tűnik maga a kérdés.

Sok sikert! :)

2012. dec. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 anonim ***** válasza:
60%

Ő diktálta be a gyerek nevét így? Annak ellenére, hogy tudta, Te mit szeretnél? Szóval átvert... :(


Tök igazad van amúgy, egynjogúság van, vagy nem? Az ilyen hímsoviniszta macsókat meg nagy ívben el kell kerülni...

2012. dec. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!