Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sem érdemlek meg...

Szerintetek sem érdemlek meg ennyi *luxust*? Igaza van a páromnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék venni magamnak egy elég drága arckrémet. Arcbarnító, Dior és kb. 9000FT. Tudom elég drága, de már nagyon régóta sóvárgok utána.. a párom szabályosan megtiltotta, hogy megvegyem. Kérdezte mennyi, mondtam, hogy 9 ezer és teljesen kiütöttem a biztosítékot.. elkezdett kiabálni, hogy nem becsülöm a pénzt, minek kell nekem mindenféle fölösleges sz*rság, méregdrága kencefice, egyáltalán nem spórolok stb.


Saját keresetem van, dolgozom napi 9-10 órát. Tényleg nem érdemlem meg?


2012. dec. 5. 08:34
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Mindig azzal jön, hogy mekkora szegénység van az országban, hogy sokaknak enni sincs mit, és akkor én meg ilyen hülyeségekre költöm el a pénzem.. (havonta kb. 10-15 ezret költök magamra).


Mindig azzal jön, hogy spórolnom kellene teljes erővel, mert nem tudhatom mi lesz holnap.. na de olyan áron, hogy mindent meg vonok magamtól?? Kinek van igaza?

2012. dec. 5. 08:36
 2/37 anonim ***** válasza:
56%
Az igaz, hogy ez baromi drága.És csak a márkája miatt!Találnál olcsóbban is barnító krémet, aminek semmivel sem rosszabba minősége, így lenne barnítód és a párod sem hőbörögne.
2012. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

Ha a saját fizetésedből veszed, akkor a te döntésed.

Érvelj neki azzal hogy megspórolod a kozmetikai kezeléseket meg a ráncfelvarrást :-)


Én nagyon sokáig úgy voltam hogy nem költök ilyenekre mert nem tud többet mint az olcsób. Hát egy fenét nem! Kaptam ajándékba egy Vichyt, azóta csak azt használom :-)

Néha az én férjem is csúnyán néz, de úgy gondolom hogy amíg nem a kajapénzt költöm erre addig belefér :-)

2012. dec. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
54%
Attól függ milyen anyagi helyzetben vagytok. Mennyire jöttök ki a keresetetekből, mennyit tudtok félrerakni, van e vmennyi tartalékotok ha netán beütne vmi baj stb stb. Ha tényleg spórolnotok kell havonta, h maradjon is vmennyi, akkor neki adnék igazat, ha jól elvagytok anyagilag, nem kell nézni mit mennyiért vesztek, akkor neked van igazad. /Ettől függetlenül én is szólnék a bnőmnek ha ilyen drága krémet akarna venni:)/
2012. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
95%
Kérd tőle karácsonyra ezt ajándéknak! : )
2012. dec. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
43%
Mit tud a drága krém?Nézz retusálatlan fotókat sztárokról.Ők nyilván a legdrágább krémeket kenik magukra, mégsem tökéletesek.Ilyen szempontból tényleg felesleges pénzkidobás.
2012. dec. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
30%
Engem nem érdekel, mit mennyiért vesz. Viszont, bárminémű kence, pacsuli van rajta, tartsa be a kétlépés távolságot. Nekem, csak is ő kell. Nem például egy drága büdösítő. Ha az kéne, megvenném magamnak és ő mehetne a fenébe. :))) Ja, nem az a lényeg, mennyit dolgozol, hanem mennyit keresel. Azért, az a 9000 nem egy horrorisztikus összeg. Főleg, hogy nem naponta akarsz venni.:)))
2012. dec. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
93%
Mi mindig az egyensúlyra koncentrálunk. Rendesen spórolunk, sokat félre is tudunk tenni. Mert nekem is az a jelszavam hogy nem tudhatjuk meddig van munkánk stb... Szóval ilyen téren a pároddal azonos a nézetem. DE mi a nagy spórolások közepette néha nem sajnálunk valami kis extrát egymástól. Pl mindig drágább és több mindenből áll a karácsonyi ajándék. Vagy ha úgy érzem most szükségem van egy márkásabb cipőre akkor megvesszük. Szóval olyan egyensúlyba próbáljuk hozni a dolgokat. Nem sajnálunk a másiktól semmit. Sokszor a férjem szól hogy ne sajnáljam magamtól. Nyilván nem szabad ész nélkül költekezni de a te esetedben erről szó sincs. Az én férjem ilyenen soha nem akadna fent. Mert ugyanolyan rossz lehet a zsugoriság mint a nagy pénzszórás. És ha megengedheted magadnak akkor vedd meg. Nyilván sokkal jobban esne ha ő ajánlotta volna fel karácsonyi ajándéknak. egy kicsit bunkó a párod.Nem nézném jó szemmel ha a férjem megtiltana valamit. Felnőtt ember vagyok és tudok mérlegelni.
2012. dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Csak félig lehet megérteni a párodat. Bennem is van egy jókora takarékossági szellem, és magamban hülyét kapok attól, hogy barátnőm pl folyó víz mellett mos fogat, hogy zuhanyzás és hajmosás közben amíg beszappanozza illetve besamponozza magát addig nem zárja el a vizet. (Tehát 20-25 percig folyamatosan ömlik a víz, és én sajnálom, minek pazaroljunk??) Eddig értem meg a párod:) De nem szólok, amíg ezt otthon náluk (nálunk megtanítottam szépen a zuhanystop nevű rém hasznos szerkezet használatára:D) csinálja, hiszen az ő pénzük, stb. Innentől nem jogos amit mond, méghozzá az, hogy "megtiltja" neked. Nem az anyád, sőt felnőttként a saját pénzed elköltésébe még a saját anyád sem szólhat bele. Na jó, ha a közös háztartás kajapénzének felét szórnád el rá, az más. De ahogy értelmeztem, nem erről van szó:) Itt arról van szó, hogy neki ugye ez teljesen felesleges, és az ő szemében az erre költött 100 Ft is soknak tűnik. De persze gondolom a saját hobbijára nem sajnál akár többet is kiadni, hiszen az számára fontos. Kérd meg arra, hogy értse meg, neked ez a fontos. Te sem szólsz bele, hogy már a harmadik garnitúra felnit veszi a kocsihoz (most mondtam valamit), akkor ő se szóljon bele, hogy te milyen krémet veszel magadnak. Főleg, ha a rezsi és a kaja felét becsületesen, hiánytalanul beleadod a háztartásba.
2012. dec. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%

Az én párom is mindig balhézott, hogy méregdrága parfümöt használok (25-30 ezer/üveg), de én ebből nem engedek.

Nem élek nagylábon, megnézem, mire adom ki a pénzt, de van egy bizonyos szint, ami alá nem engedek menni. Ezért dolgozom, tanultam rengeteget, ennyi luxust megengedhetek magamnak, legyen ez az én rigolyám, hogy akármit nem fújok magamra.

Szerencsére mára már beletörődött és belátja, hogy ennél nagyobb hibám soha ne legyen :)

2012. dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!