Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az "alkoholizmus betegség" ki...

Az "alkoholizmus betegség" ki gondolja így? Miért tűr a család?

Figyelt kérdés

Ezt hallgatom mióta élek anyámtól, hiába kérem - kérjük a bátyámmal - hogy hagyja el apánkat már kiskorunk óta, ő kitart mellette. Nem veri vagy ilyenek, de állandóan ordít, néha meglöki. Ő pedig tűri. És mi vagyunk a hibásak, hogy nem megyünk haza pl. karácsonyra sem, hogy nézzük a kómás apánkat, láttuk már eleget.

Miért gondolkodnak így általában az emberek?

Ha azt mondjuk hogy "betegség" akkor meg nem saját magával csinálta? Ki tartott a feje felé pisztolyt, hogy már pedig igyál, míg rá nem szoksz?

Miért jó valakinek leélni egy alkoholistával az életét?



2012. dec. 5. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Az alkoholiznus szenvedélybetegség. Az ember elkezdi és később már nem tud leálllni, még ha szeretne sem, függővé válik, itt már csak szakember segíthet. Önmagától nem jön ki belőle, hiába okozta magának...
2012. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Őket nevezik társfüggőnek. Egészséges lelkivilágú embernek egyszerűen felfoghatatlan a hozzáállásuk, de ez van.

[link]


A Mérgező szülők című könyvet (Susan Forward) is merem ajánlani.

Sajnos sok esetben a társfüggő szülő gyerekének sem teljesen egészséges hozzállása a párkapcsolataihoz. Sok lesz köztük a megalkuvó. Nem feltétlenül az alkohollal, másban is lehet megalkuvó.

2012. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De mivel magának okozta nem felelős érte senki. Miért érzi úgy a másik, hogy felel érte? Ezt nem értem.
2012. dec. 5. 13:59
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Hát ha a férfi akit egykor szerettem alkoholistává válna én is felelősnek érezném magam.

Az alkoholisták általában nem jókedvükben szoknak rá az alkoholra...

2012. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagy lesz belőlük épphogy a megalkuvás ellenpéldája, aki az első apró zökkenőnél nem tűr tovább.... Én is ilyen vagyok, dolgozok rajta, egyre sikeresebben. Mert le akarom gyűrni. Ez nem erősség vagy nem erősség, csak egyfajta önzőség, vágy a boldogságra. Akiben ez nincs meg, nem értem. Sem az alkohol, sem a társfüggőséget. Pedig benne éltem. Csak egy picike akaraterő kellene hozzá. Ha a segítség adott, akkor meg élni vele.
2012. dec. 5. 14:02
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem jó kedvéből, csak nemes egyszerűségből, mennyivel könnyebb mint szembenézni valamivel.
2012. dec. 5. 14:03
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezek az emberek,mint a társfüggők,mint az alkoholisták nagyon labiliask lelkileg...így semmit nem ér sajnos az akarat :/
2012. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen áldozattípusú emerek, és nekik ez a kapcsolat bármilyen furcsa is talán titokban jó. Valahol olvastam róla, volt egy olyan eset, mikor az asszony kikezelték az alkoholizmusából és teljesen elvesztette a férje a lába alól a talajt, és nem örült neki, mert ő úgy érzete jól magát, hogy lehet a mártír férj stb.


Egyébként anyósom is ilyen, de náluk még csak meg sem lehet jegyezni, hogy após iszik, pedig minden nap piál, mert rendesen felháborodik, hogy "tisztelettel beszélj róla" stb. Pl. a lánya azt mondta, hogy apu megint hótton van, látni kellett volna mi cirkuszt rendezett az anyja, hogy mit képzel az apjára ilyet mond stb. Hát én ilyet még nem láttam. Nagyapám alkalmanként beivott, de hallgatott is érte nagyanyámtól, nem az volt, hogy még egy szót se lehet szólni, mert az a hülye aki észreveszi, hogy hát ez már megint részeg...

2012. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a másik verzió, meg a dinoszaurusz a nappaliban, mindenki látja, mindenki tudja, hogy ott van, de ő már beletörődött, hogy ez van, ez lesz és úgy tesz, mintha ott sem lenne, semmi baj sem lenne.
2012. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az en apam is alkoholista, igaz hullamzo, hogy epp mennyire. (voltak negykezlabas hazamaszos es jozan hetek is). Gyerekkoromban en is vegigneztem mit jelent egy alkoholistaval elni, egy csaladban lenni. Mi is mondtuk anya hagyja ott. Nem hagyta.

Valaszom velemenyem: igen az alkoholizmus betegseg, fizikai, szellemi fuggoseg es gyogyitani csak akkor lehet, ha maga a beteg elismeri es belatja, hogy ez problema. Sajnos a tarsadalom elfogadja, sot tamogatja az alkoholfogyasztast es nem az alkalmi kis koccintasokra gondolok, hanem a napi szintu akar otthon, akar kozossegben csak hajtsunk le egy poharkaval mert "stresszoldo, jo a gyomornak, igy konnyebb beszelgetni stb." Probaltal mar egy alkoholtfogyaszto barati osszejovetelen piat visszautasitani? Majdhogynem kineznek, ha rendszeresen teszed minimum csak nem terhes vagy vagy antialkesz titulust kapsz. (kivetelek vannak) A szuleink korosztalyanaak lehet nehez volt a gyerekkora vagy az ot korulvevo fiatalkori tarsasaga, szuloi minta alakitotta igy. Haragudni ne haragudj egy alkoholistara csak arra, hogy nem mer szembenezni azzal, hogy ez betegseg. Pszichologiai konyvekben irjak, hogy az alkoholizmus mogott mindig all valami, egyfajta megfelelési kényszer, aminek az illeto nem tud megfelelni es ezelol menekul. gyavasag, hogy onmagukat nem merik vallalni, akar csaladban, akar munkahelyen stb. Csak most amikor szuleim elvaltak, ertettem meg, hogy apamnak tul sok volt anyam elvarasa es az hogy neki monogamiaban kell elnie, valas ota kevesebbet iszik. Es miert nem valik ilyenkor az anya, mert neki is.komoly szemelyisegi problemai vannak. Pl. onbizalomhiany, onallotlansag, tarsfuggoseg stb. persze anyam is azzal takarozott: de en meg szeetem, szukseg van a penzre, hova mehetnek, egyutt neveltunk fol bennetek blabla Kozben vele vannak komoly gondok, o nincs szocializalva, fel.egyedul barhova is elmenni stb.

Ha segiteni akartok a szuleidnek, ertessetek meg apaddal, hogy beteg, ha belatja el.tud menni elvonora. Anyatokat pedig kuldjetek el vmi szemelyisegfejleszto treningre vagy uj tarsasagba, legyen kozossegi hobbija...ahol.masok raebreszthetik, hulyeseget csinal a "kitartasaval".

Nektek meg kitartast.

2012. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!