Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom legyőzni magamban...

Hogyan tudom legyőzni magamban az öröklött mentális betegségeimet? 21/L

Figyelt kérdés

hogy konkrét legyek: eléggé borzalmas géneket örököltem


1. alkoholizmus

2. idegbajos viselkedés, labilis idegállapot

3. elhízás --> evési kényszer

4. szorongás, depresszió


nem mondták el ezeket a dolgokat a szüleim, hátha hogyha nem tudok róla hogy pl anyai nagyszüleim életét az alkohol tette tönkre, hogy apai nagymamám kiállhatatlan, borongós természet (azt mondjuk észrevettem) stb akkor majd nekem jó lesz

de tegnap beszélt velem anyu és elmondott mindent, hogy mik voltak a családba

azért kellett mert már éreztem magamon mind a 4 felsorolt dolgot

alig bírok ki egy napot anélkül hogy ne igyak, egy szimpla hétköznapi este is muszáj valami alkoholforráshoz jutnom, lenyugtat

aztán elkezdek rágcsálni, a piától éhes leszek és be se fejezem a zabálást lefekvésig

a hangulatomról meg már nem is beszélek

valami baj volt velem, már régóta, éreztem, anyu is megérezte ezért mondta el hogy valószínűleg örököltem ezeket a rossz dolgokat

de ez nem mentség, normális akarok lenni


ti mit tennétek a helyemben?



2012. máj. 30. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

"de ez nem mentség" -> így van!


megoldás: pszichológus/pszichiáter

2012. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Az alkoholizmus nem örökletes betegség, hanem függőség. legfeljebb a hajlam öröklődhet valamilyen szinten, de arról, hogy rászoktál az ivásra nem a génjeid tehetnek, hanem te magad és az életviteled. Gondolom, tizenévesen eljárkáltál a barátaiddal bulikba és leittátok magatokat. Ahhoz, hogy erről leszokj, akaraterő kell, súlyosabb esetben (állandó részegség, szervi károsodások stb.) elvonó.


2. Ezer féle módon, pl. rendszeres mozgással, relaxálással, illatterápiával stb. lehet javítani az idegállapoton, de ha otthon házilag nem megy, pszichológushoz kell menni. Ezt se hinném, hogy örökletes, inkább a környezetedben lehetnek olyan hatások, amik elősegítették, hogy ilyen legyél.


3. A kóros elhízásra való hajlam tényleg lehet örökletes, de lehet ellene tenni, egyszerűen csak normális mennyiségű és minőségű ennivaló kell hozzá. Nem divatdiétákra gondolok, amik ilyen női magazinokban vannak, hanem rendes, orvos által készített étrendre. Megint csak akaraterő kell hozzá, hogy ha egyszer megkaptál egy ilyen étrendet, akkor be is tartsd.


4. A depressziót pszichológus vagy pszichiáter segíthet kezelni.

2012. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerintem fordulj pszichológushoz. Nálam is előjött a idegbajos viselkedés és a labilis idegállapot plusz ehhez még egy erős öngyilkossági kényszer is inkább nem sorolok fel most mindent. De orvoshoz fordultam még az elején vagyunk a terápiának de azt hiszem jobb lett a helyzet. 20l
2012. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Egyedűl nem. Pszichológussal igen, de vigyázz ! Magad válassz arc után pszichológust, mertnem lesz hatása.
2012. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az idegre rivotril való nem alkohol, az evési kényszerre pedig prozac. Keresd fel a legközelebb lévő pszichiátert és 5 perc beszélgetés után kapsz majd antidepresszánsokat/benzodiazepineket!

Remélem tudtam segíteni ;)

2012. jún. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondom neked, hogy inkább igyál alkoholt, mint ilyen agyleépítő gyógyszereket szedj mint ez a rivitril vagy az antidepresszáns ! A gyógyszerek leépüléshez és elbutuláshoz vezetnek valamint olyan mértékű hozzászokáshoz, amihez képest a cigi kismiska.
2012. jún. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!