Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paleolit diétával gyógyultak...

Paleolit diétával gyógyultak már ki mentális betegségekből is? Például alkoholista "agya" rendbejöhet ettől?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy paleolit diétával a civilizációs betegségek megszüntethetők/kezelhetők (vagy akár meg is előzhetők).

Környezetemben gyógyszerrel kezelt depressziós és falási rohamokkal küzdő is van; de úgy vélik (mindketten), hogy a terápiák eléggé haszontalanok számukra, amiket kapnak.

Lehet, hogy irracionális a kérdésem.



2012. aug. 13. 02:04
 1/7 Julie S ***** válasza:
77%
Én nem tartom irracionálisnak. A paleolit étrend arra jó, hogy az étkezésünkkel ne károsítsuk, hanem megfelelő módon ellássuk a testünket. Utána a test pedig helyrepofozza magát, amennyire a lehetőségei engedik. Vannak olyan betegségek, amik szinte nyomtalanul elmúlnak és vannak olyanok, amik már annyi kárt okoztak, hogy nem lehet meg nem történtté tenni őket, viszont könnyíteni azért lehet rajtuk. A depresszióra pl kifejezetten hatásos a paleo.
2012. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Julie S ***** válasza:
63%
Ja, és azt lefelejtettem, hogy a mentális problémák is tulajdonképpen testi bajok. Ha az agy megkap mindent, amire szüksége van, akkor jól fog működni.
2012. aug. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki alkoholista, még neki is van agya, nem kell idézőjelbe tenned. :D
2012. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

jaj, azért tetem idézőjelbe, mert a mentális egészségére gondoltam. sokan állítják, hogy semmiféle külső hatás egyedül nem okozná, ha valamilyen hormonális elváltozás nem állna fenn - akár hajlam miatt, de sokaknak van hajlama sokmindenre, pl diabéteszre (ha öröklik), mégis tudjuk, hogy megelőzhető, csak ott jobban kell figyelni az életmódra (evés, mozgás, alvás, friss levegő, fene tudja még mi).


PERSZE, H VAN AGYUK!!! idézőjel azért volt, mert vmi agyi hormonszállítgatási bajra asszociálnak a hajlammal kapcsolatban.

2012. aug. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
63%
Természetesen kilőttem 3 db pluszegyet ;) Érdekes, ezek szerint "már van róla tapasztalat", hogy pl mániás depresszióra hasznos (tüneteinek enyhítésére szolgál) a paleo. Köszi!
2012. aug. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Nálam a bulimia és a depresszió kéz a kézben járt. A paleótól meggyógyultam, előtte 15 évig voltak evési rohamaim.
2012. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magától és öntréninggel nem elmúló kezeletlen szorongást és depressziót űzött ki nálam, ami legalább 5 éve intenzív, de 15 éve fennáll! Május 20 óta paleózok, drasztikus átállással, tehát 6-7 nap alatt szoktam meg csupán. Azóta azt kérdezem magamtól, miért nem hamarabb kezdtem! Az agyi folyamatok igenis összefüggenek a szénhidrátterheléssel!

Az energiám is sokkal több a genetikailag előírt típusú és mennyiségű szénhidrátmennyiséggel. Ezt minden paleós alá tudja támasztani, aki nem sült bele pár hét alatt, és már jó ideje űzi!

2013. jún. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!