Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ilyen helyzetben?

Mit tennél ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagy, a férjed meghalt és egyedül maradtál egy 2 éves kisfiúval. Mit tennél ilyen helyzetben, nekiállnál újra a párkeresésnek vagy maradnál egyedül és minden idődet és szeretetedet a gyereknek szentelnéd?
2012. dec. 5. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
27 éves vagy,nagyon fiatal előtted még az élet.Ráadásul gyermekednek szüksége van egy pótapa félére.
2012. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Elöször a gyerekre koncentrálnék, megvárnám, mire túljutok a gyászon. Utána nem zárkóznék el az ismeretségek elöl, de nem is akarnék erövel minél elöbb új párt találni. Idövel találsz olyan férfit, aki elfogad téged is meg a gyereket is.
2012. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ditta323 ***** válasza:
100%
Mikor már lelkileg is jobban leszel próbálj meg új kapcsolatot kiépíteni, mert ahogy az előttem lévő is írta fiatal vagy még és az ember társaslény.
2012. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szia.nagyon fiatal vagy még.csak azt tanácsolom hogy ha találsz valakit azt nagyon "világítsd át" hogy nehogy ráfizess foleg a gyerek miatt.Tapasztaltbol írom mert nekem most derult ki hogy a párom utálja a fiamat és én nagyon szenvedek ez miatt:(
2012. dec. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor már túl vagyok a sokkon, gyászon, évek után nyilván keresnék új párt, illetve nem zárnám ki a lehetőségét, hogy lesz.

A gyerekek ilyen korban még elfogadóak, és jobb nekik apával felnőni amúgy is.

Te pedig még fiatal vagy, ne dobd el az életedet.

2012. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Természetesen élném az életet úgy, ahogy van.

Nem állnék neki pasit keresni, mert azt az időt a félárva gyermekemtől venném el.

De ha az élet úgy alakul, hogy jön valaki a számomra, nem küldeném el, megnézném, mi lesz belőle, nem vetném el a pasit , mert "csak a gyerek".

2012. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Részvétem !


A nagymamám 20 évesen maradt özvegyen apukám 3 éves vot .Ő azt mondta,hogy egyedül marad és csak az apukámnak fog élni : 2évig voltak ketten majd szépen fokozatosan jöt / a nagyapám /és beleszeretet összeházasodtak ,és apunak lett 1 húga . Soha semilyen körülmények között nem éreztette ,hogy apukám nem tőle van : Apu apának hivja az első perctől kezdve : Nekem pedig ő a nagyapám.

Hagyj időt magadnak meglátod ,hogy mi lesz a jó neked és a kislányodnak . Semmi féle képpen ne zárkoz el semmitől.

Az élet majd hoza magával a megoldást.

Persze most nagyon nehéz lehet : Ha jön valaki az életedben akkor sem fogod a férjed elfelejteni ő már mindig veled lesz. A kislányodnak meg nem szabad hazudni ,ezt az apukám pédájából tudom bármennyire is fájó el kell mondani neki mi történt most még nem fogja érteni hiszen kicsi : Késöbb pedig ha nagyobb lesz nem kell mindenféle hazugságal áltani : Sajnos a szomszédunkban ez történt apuka meghalt és az 6 éves kislánynak mindenfélét kitaláltak ,hogy apa itt -meg ott van majd jön. A kislány az iskolában tudta meg az igazat :

Most pszihologus hordják.

2012. dec. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyiket sem tenném. Nővérem 30 évesen maradt egyedül 3 és 2 éves kisgyerekekkel. Egy ideig hallani sem akart másik férfiról, kicsit több mint 2 évig nem is volt senki az életében. Egyszerűen nem tudta elképzelni, hogy bárki hozzáérjen. (van akinél ez sokkal rövidebb idő). Amire vigyáztunk az volt, hogy ne zuhanjon magába, illetve ő is igényelte egy idő után az emberi társaságot, nem zárkózott magában, a fiúkat is szépen nevelte, jól elvoltak egyedül, férfi nélkül. A komolyabb kapcsolata 4 évvel a gyerekek apukájának a halála után kezdődött, ennek 10 éve.

Mindenki más és más. Azt kell csinálni amire igénye van az embernek, testileg, lelkileg.

2012. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!