Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhidegült házasság. Te mit...

Elhidegült házasság. Te mit tennél? Van valaki hasonló helyzetben? Hogyan kezeled?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok, van egy 17 hónapos kisfiúnk. A házasságunk szinte meghalt, alig beszélünk, szinte közünk sincs egymáshoz. A férjemet érdektelennek, és ridegnek tartom. Mindig én ölelgettem, én szeretgettem, tudtam, be fog telni a pohár. Ezt közöltem is vele... Belefáradtam!!!

Már a válást tartom a "megoldásnak". Így nem lehet élni!



#elhidegült házasság
2012. nov. 15. 20:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
mióta van ez az állapot? És mi váltotta ki?
2012. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
77%
mikor közölted vele, hogy reagált? Szerintem az döntő mértékű lehet. Egyébként nem vagyok házas, viszont a az anyukám kétszer is elvált anno. Akkor nem csíptem annyira a helyzetet, de utólag azt mondom, sokkal jobb egy gyereknek másik apával élnie, mint azt látnia, hogy a két ember, akit a legjobban szeret, nem bír meglenni egymás mellett...
2012. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Kb. 5 hónapja kezdődött, de már szinte közünk sincs egymáshoz. rendesen haza jár, foglalkozik a kisfiával is, de mint férj és feleség nulla a kapcsolat. Se egy puszi, sem semmi más...

Sokszor panaszkodtam, hogy nem érzem, hogy szeret, hogy érdekelném...erre pár hete az volt a válasz, hogy nem mutatja ki, de érzi. Most erre mit mondhatnék?

2012. nov. 15. 20:22
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
ajánlom nektek, hogy nézzétek meg a Szerelempróba c. filmet, youtube-ról letölthető. együtt néztük meg a férjemmel, sokat segített, mi mind a ketten sírtunk rajta. megvettem a könyvet de még nem tudtam végigcsinálni, egyébként az is rendkívül jó, csak nagyon nagy kitartás kell hozzá. sok sikert neked - s ég valami, a nőtől függ a házasság, "tedd királlyá a férfit, akit szeretsz és ő királlyá tesz téged!" hidd el, megéri. mondjuk mi olyan speciális helyzetben vagyunk, h mindkettőnknek elváltak a szülei, és látjuk hogy az új kapcsolat se fenékig tejfel. szóval nem akarunk elválni, nálunk is van néha elhidegült állapot a kihűlt érzés, főleg részemről, de próbálokbölcsen viselkedni és befogni a számat, a férfi ezt máshogy éli meg, neki a szeretet kimutatás már ilyenkor nem az udvarlás hanem pl. az, hogy eltartja a családot, amíg nem csal meg, nincs ok aggodalomra, neked kell elsősorban változnod.
2012. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%

Ez a válasz arra, hogy te meg közel egy éven át csak a gyerekkel voltál elfoglalva.

Eddig nem tűnt fel, hogy gáz van és vele is kéne foglalkozni, mert igényli; most pedig hogy a hormonok lehetővé teszik, hogy a gyereken kívül mással is foglalkozz, észre kellett venned, hogy a férjed MÁR nem igényli, hogy vele legyél.

2012. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Jajj, annyit hallottam már erről a Szerelempróbáról, hogy megnéztem. Tiszta hitgyülis... kidibtam 1,5-2 órát az életemből.
2012. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő eleve nem egy ölelgetős típus? Attól még szerethet, tettekben, szavakban. Én sem szeretem, ha ölelgetnek. Szerintem ne gyárts problémát, hanem fektesd le korán a kisfiadat és akkor szánjatok időt egymásra, nézzetek filmet, egyetek valami finomat. Kicsit túlzásnak tartom elválni egy olyan férfitól, aki törődik a gyerekkel és szeret téged. Bocs, de ez nekem rinya-kategóra, fejtsd ki KONKRÉTAN, mi a baj, vagy van-e egyáltalán.
2012. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
Elhidegült házasság. 3 éve vagytok házasok. Van egy 17 hónapos kisfiatok. Már most meguntátok? Mi lesz akkor, mikor 30 éve lesztek házasok, és az unokátok lesz annyi idős, mint most a fiatok? Ha már így az elején feladjátok...
2012. nov. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%
Azt a Szerelempróbát nehogy megnézd! Érzelmileg retardáltaknak való, akik csak sírni tudnak a semmin. Közben meg kb letojják a másikat. Persze rövid távon jó együtt dünnyögni rajta, de ez egy élethez kevés.
2012. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
20:48-nak üzenem: örülj, hogy te nem tartozol rinya-kategóriába. Túl vagyunk már ezerszer a "fektessük le a gyereket és vacsizzunk" sztoryn... rajtam kívül soha senki nem vigyázott a gyerekre soha, és mg így is próbáltam 100felé szakadni, hogy mindenhol helyt álljak. Senki nem kérdeztem meg egyszer sem, hogy segítsen-e. Sajnos a férjemet is beleértve. Sosem kaptam támogatást tőle,sem szavakkal sem tettekkel. Nagyon nehezen estem teherbe, sokszor kiborultam. nem vígasztalást kaptam, vagy ölelést, hanem olyan pökhendi szavakat, amiktől még inkább padlóra kerültem.
2012. nov. 15. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!