Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem is segít valaki? Hogyan...

Nekem is segít valaki? Hogyan vegyem rá anyát hogy randizzon apa halála után?

Figyelt kérdés
Egy barátom mondta hogy itt már adtak neki jó tanácst. Ádám vagyok 12 éves. Szeretném ha anya újra randizna mert így nem boldog csak azt mondja hogy jó így neki. apa 2 éve meghalt már kicsit több is. Azóta anya nem randizgat pedig azt hittem hogy fog mert amikor az igaziapukám is meghalt 2 évvel később találkozott ezzel az apával. Szerintem ezért is nem akar randizni mondta is viccesen amikor mondtam neki hogy majd biztos újra lesz barátja hogy szerinte elég férfit tett a föld alá pedig nem az ő hibája az igaziapukám autóbalesetben halt meg még meg sem születtem ez az apa pedig beteg volt erről sem ő tehet. Szerintem sokkal boldogabb volt mig az apa élt pedig biztos az igaziapukám halála után is rossz volt neki mégis újra szerelmes lett ami szerintem kell a felnőtteknek és a két kistesómnak is jó lenne szerintem ha lenne apjuk. és rossz neki mindent egyedül megcsinálni másoknak segít a férje szerintetek mit mondjak neki ? ezeket már elmondtam de azt mondta ne aggódjak érte. a barátaim is azt mondják jófejanyukám van vicces de szerintem sokszor szomrú

2012. dec. 6. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy! De ne akard ráerőltetni ezt. Az embereknek idő kell míg feldolgozzák az eseményeket. Biztosan jól látod és nem könnyű ez most neki, de hidd el, idővel minden rendben lesz és ha szükségesnek érzi, el fog menni randizni is. :)

Egyelőre, amit tehetsz, segíts neki. :) Legyél most a kis férfi a háznál.

2012. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves tőled, hogy félted anyukádat de ne tedd. Ő a felnőtt tudja mi a jó Nektek, saját magának. Van aki nagyon sokáig nem keres magának új párt, anyukádat pedig tényleg érte már két csalódás is, így még nehezebb. Ne aggódj amiatt, ami mondott, ha te is írod, hogy viccesen mondta, biztos nem magát hibáztatja, csak néha az ember ironikus önmagával. Majd ha úgy érzi eljött az ideje, akkor fog randizni. Ne nyaggasd ezzel, még ha kedvességből, féltésből teszed is.
2012. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se erőltesd. Elég nagy lelki teher az ha valamely szerette meghal, és ő ezt már 2x is megkapta ~5 éven belül. Ez szerintem csak a lelketlen emberekre nem lenne hatással. Nem tudom hány éves anyukád, de nem fog megártani neki pár éve pihenő, míg rendbe teszi magában a dogokat és túl lép azokon.
2012. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb gyerek éppen, hogy ellenzi a szülője új, leendő kapcsolatát. Te vagy az ellenpélda. Biztos vagyok benne, hogy ez kifejezetten jót tesz édesanyádnak és ha rátalál eljövendő párjára, te erősíted majd, biztatni fogod. El fog jönni az az idő. Ne sürgesd a mamádat! El kell gyászolnia legutóbbi párját. Ez az idő mindenkinél más.
2012. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben nem mondom akkor neki de azt olvastam valahol hogy egy évig tart a gyász idő ezért gondoltam hogy már 2 év telt el. Az igaziapukám 12 éve halt meg, ez az apa 2 nem 5 év telt el között de lehet ez mindegy. Tudom hogy sokan nem szeretik a mostoha apákat de én szerettem az enyémet biztos az kistesóim is szeretnék ha lenne kivel játszani és tudom hogy van aki gonosz mostoha de anya rendes nő egy olyannal nem járna nem buta
2012. dec. 6. 11:39
 6/8 anonim ***** válasza:
De aranyos vagy. Igaza van a többieknek. Mindenki máshogy gyászol és az is egyéni, hogy kinek mennyi az az idő, amikor újrakezdi a dolgokat. Anyukádnak szerintem elég ajándék az, hogy ennyire rendesen állsz a dolgokhoz. Ha úgy érzi kell neki valaki, biztos tenni fog érte.
2012. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bizonyára anyukád sem zárkózna el, ha lenne a környezetében olyan férfi, aki megfelel az elvárásainak. Ha jól értettem, akkor hárman vagytok gyerekek, hidd el nagyon nehéz és nagy felelősség olyan párt találni, aki a gyerekeinek is megfelel. Neki nem csak magára kell gondolnia, hanem rátok is. Ne sürgesd, csak biztosítsd arról, hogy mellette állsz, ha netán találna valakit.
2012. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A legtöbb amit most tehetsz az az,hogy mindenben segíted édesanyádat,így legalább leveszed a terhek egy részét róla,hálás lesz érte.Tapasztalatból tudom.A gyászidő csak hivatalosan 1 év,vannak emberek akik igazából sosem teszik magukat túl a fájdalmon,ez nagyon emberfüggő.

Egyébként az én szüleim 19 éve váltak el,anyukám azóta sem randizott senkivel.Én nem tettem szóvá és öcsém sem,de mindent megtettünk és teszünk azért,hogy könnyebbé tegyük az életét.Tudom,hogy ez nagy teher egy 12 évesnek,de segíts neki.Sok sikert és kitartást:)

2012. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!