Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam?

Hogyan vegyem rá magam?

Figyelt kérdés

Csak érettségim van,most felsőfokú OKJ képzésre járok,de nem szeretek tanulni.Anyukám azt mondta hogy ő támogat bármeddig,árvaságit is kapok havi 55 ezer forintot ezt sem fogadja el tőlem,merthogy azt fordítsam magamra.


Ebből nem kevés tanfolyamot,szakmát tudnék kifizetni/szerezni.Tudom hogy más bármit megtette ezért a helyzetért,itthonra nem adhatok pénzt csak tanuljak,,tanuljak és még az iskolát is fizetné.


De hogy vegyem rá magam tanulásra? Jelenleg 4 szakmát szeretne nekem kifizetni,úgy hogy itthon lakhatok és mindenem megvan.


20/L


2012. dec. 2. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogyha most tanulsz, később jobb munkád lehet, több fizetés, több mindent meg tudsz venni majd magadnak...stb.
2012. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Állítsd magad tények elé. Ha tanulsz, akkor jól fizető munkád lesz, amit arra költesz, amire akarsz. Támogathatod a rokonokat, vagy ha lesz gyereked, akkor őt.
2012. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Te h*lye vagy ba**ki már bocs xDD Én örülnék ha tanulhatnék még éveken keresztünk és valaki finanszírozná azt is meg azt is hogy lakhatok 20évesen otthon ingyen és mindenem megvan.. Jelenleg érettségivel nekem kell támogatnom a szüleimet neked meg annyi lenne a dolgod h lerakod a segged naponta 2órára az íróasztalhoz hogy tanulj.. Bocsánat a stílusért de azért gondolkodj már... :)
2012. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretsz tanulni vagy azt nem szereted amit most tanulsz?
2012. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kifizette nekem a jogsit is, de nem tanultam meg a KRESZ-t így elúszott az is.


Eddig 2 iskolát hagytam ott,a mostanival azért elvagyok,mondhatom hogy kezdem megszeretni.


De a tanulásra borzasztóan nem tudom rávenni magam,így hogy szeretem ezt az iskolát,bukok 3 tantárgyból.

2012. dec. 2. 13:39
 6/10 anonim ***** válasza:
menj el munkát keresni, aztán ha jó esetben az érettségiddel 3 hónap múlva felvesznek egy gyárba, dolgozz ott 80ezerért 3 szakban, utána magadtól átértékeled a dolgokat...és lehet h most jó világ van, de anyukáddal is bármikor történhet bármi és akkor nem tud tovább támogatni, de akkor már késő lesz visszasírni az elmulasztott lehetőséget..
2012. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz tanulni, akkor ne tanulj. Menj el dolgozni 1-2 évet, addig a pénzt rakd félre, meg ugye ha dolgozol abból is lesz plusz pénzed. Később ha megtetszik valaki amit szívesen tanulnál az ebből tudod majd fedezni, habár azzal számolj, hogy később már nappali suliba nem nagyon lesz időd elmenni( esetleg ha egy gazdag férjet is kifogsz addig :D). Csak jó cash management kell, nem a szabad elkótyavetyélni.
2012. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rettentő lusta vagy, ez a te problémád. Hiába mész el dolgozni, ha egyáltalán kapsz is munkát minimálbéren fogsz tengődni, mert ahhoz, hogy előrébb lépj bizony dolgozni kell, ami neked nyilvánvalóan nem megy. Kár, hogy az ilyenek, mint te normális körülmények között tanulhatnának, más, eszes emberek pedig kénytelenek dolgozni menni egyetem helyett.
2012. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Menjél dolgozni legalább az államnak is megmarad az 55 ezer árvaságid, aztán dolgoz ennyiért 8. órába.
2012. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, ezt a sulit még csináld meg, valahogy tedd le a vizsgát, utána menj el dolgozni félévre/1 évre, és kiderül, hogy a munkát szereted jobban, vagy inkább visszamész tanulni:-)
2012. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!