Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomék elég nagy butaságot...

Anyósomék elég nagy butaságot csináltak. Mihez kezdjünk most?

Figyelt kérdés
Ma derült ki egy véletlen folytán, hogy anyósomék eltartási szerződést kötöttek egy fiatal párral. A pár ott lakik velük és elméletileg a házért cserébe tartják el őket (besegítenek a ház körül, bevásárolnak...), de a ház a páromé. Nem ügyvéd előtt írták a szerződést csak egymás között. Fogalmunk sincs hogyan csinálhattak ilyen butaságot.
2012. dec. 8. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a fiatal pár bebukta,de anyósodék is.Ez a szerződés szerintem bármikor felmondható.de ügyvédet kéne megkérdezni,mert lehet,hogy ki kell fizetni őket átverésért.
2012. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Kinek a tulajdona a ház? Ha tényleg a párod nevén van, akkor ezt sürgősen közöljétek a fiatal párral, és mutassátok meg nekik a tulajdonlapot. Egy olyan házra nem köthet senki eltartási szerződést, ami nem az ő tulajdona, még akkor sem, ha esetleg haszonélvező. Viszont igy a fiatalok vissza követelhetik azt a pénzt, amit eddig anyósodékra költöttek.

Viszont ha az ő tulajdonuk, akkor hiába örökélné a párod a házat, nem fogja megkapni. Esetleg ha pereskedtek, akkor anyósodék halála esetén a köteles rész illetheti meg.

2012. dec. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Ki kell kérni a földhivataltól a tulajdonlap másolatot. Az az első lépés, hogy kié a tulajdonjog.
2012. dec. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

A kérdező nem azt írja, hogy a fiatalok pénzt adtak anyóséknak, hanem hogy a házkörüli munkát végezték el.

Ha bármi pénzt adtak is, az még lehetett az ottlakás ellenértéke = albérlet díja, ami viszont nem visszafizetendő.

2012. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Azért elgondolkodtató, hogy milyen család lehet ez, ha a szülők inkább idegen párral kötnek eltartási szerződést, és nem a fiától és menyétől kérnek segítséget..

A kérdésedre a válasz.

Ha a férjed a tulajdonos, akkor illik szólni a párnak. Valószínű hogy hamis szerződés miatt vissza követelik a pénzüket, ha pénzükbe került bármi is.


Egyébként az ifjú pár sem lehet okos, ha szerződéskötés előtt nem jár utána a lakástulajdon jogának..

2012. dec. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

ha ez valami zsebszerződés, akkor még okirat hamisításért is megturkálhatják a popójukat. legalábbis van rá egy tippem.


sürgősen beszélni kell mind a négyükkel, h ez így nem igazán lesz működőképes, nehogy 10 év után menjen a balhé, amikor már a szülők jobb létre szenderültek, ti meg pereskedtek...

2012. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
[link] Kb. a hátsójukat törölhetik a "szerződéssel",nem csak azért,mert a férjedé az ingatlan,hanem mert ügyvédnek és közjegyzőnek is hitelesíteni kell..
2012. dec. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

#7-nek igaza van. Az az szerződés annyit ér, mintha túrórudis papírra írták volna.

Na ez történik akkor, amikor buta emberek üzletelnek.


De az is igaz, amit egy korábbi kommentelő írt, hogy elgondolkodtató a viszony a párod és az anyósék között; inkább idegenre hagynák a házat, mintsem a saját fiúkra.

2012. dec. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jó a kapcsolat közöttünk. Anyósomék azt mondták így próbáltak nekünk segíteni (fizetjük a hitelt még 20 évig a házra és a rezsi egy részét is mi fizetjük). Ebben az a megdöbbentő, hogy hogyan tudták eltitkolni. Már 3 éve írták ezt a papírt és anyósomék havi egy hétvégét nálunk töltenek és az ünnepek alatt is itt szoktak lenni 1-2 hétig, soha még csak nem is utaltak rá. Mi azért nem mentünk, mert kicsi a ház és nem férnénk el kényelmesen a gyerekekkel, bár így belegondolva ezt is inkább ők mondogatták, már értem, hogy miért.

A párnak már szóltunk. A héten fel akartam hívni apósomat, hogy idén mikor jönnnek karácsonyozni és mivel a mobilja ki volt kapcsolva én megijedtem, mert ilyenre eddig még soha nem volt példa, ezért hívtam a vezetékest és egy vadidegen nő vette fel. Innen derül ki az egész.

2012. dec. 9. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!