Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság, ha így...

Szerintetek bunkóság, ha így nem szeretném, hogy "anyósomék" eljöjjenek? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

El akarnak jönni a barátnőm szülei hozzánk, egyszer már jártak nálunk tavasszal, azóta nem, mert szerencsére megfelelően messze lakunk egymástól. Mi voltunk párszor náluk kocsival, nekik nincs autójuk.

Azon a napon, amikor el akarnak jönni, én dolgozok, csak a párom lenne otthon (a lakás az enyém) és nem szívesen engedném be őket úgy, hogy én nem vagyok otthon (ha otthon vagyok, még talán kibírom) mert mielőtt összeköltöztünk, elkéregettek egy elég nagy 6 számjegyű, bőven nem 1-essel kezdődő összeget, azóta sem láttam belőle semmit, még ha mondjuk havi 5-10000 ft-ot adnának belőle, nem gondolnám nagyobb parasztnak őket, mint amilyenek valójában. Másik ok, hogy amikor összeköltöztünk, párom diák volt, így járt neki a családi pótlék is, direkt mondták, hogy ne irassuk át, majd ők odaadják. Hát abból sem lett 1 forintunk sem, magyarul akkor is sikerült meglopniuk. (Végül átirattuk a nevére) Harmadik, hogy amikor lementünk hozzájuk, nem egy alkalommal semmi kajával nem vártak, és egész nap ott ültünk full éhesen. Negyedik, hogy most fog babánk születni decemberben, és semmivel sem támogatták, még azzal az összeggel sem, ami amúgyis tőlem volt, pedig sok fölösleges dologra költenek, és nem igazán spórolnak.

Nade az 1-2 ok miatt nem szeretném, ha nélkülem ott lébecolnának, még eltünedezne ez-az a lakásból...

És még egy bónusz: A bejelentett érkezési nap után 2 nappal kezdődik a szabim, ami az év hátralevő részét jelenti, ha kell a jövő év elejét is, de nekik csak az a nap jó, másik nem, meg lennék olyan rendes, és kimennék eléjük kocsival a vonathoz, mert 2 hónapos babával jönnek, és 1 órára lakom tömegközlekedéssel a vonattól, csak ha dolgozok ez a lehetőségük ugrik.



#anyóskérdés
2012. dec. 4. 09:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A lassan szülő párodhoz mennek? Nagy pocakkal ugrálja őket körbe?


Én megmondanám hogy vagy jó 2 nappal később vagy majd jönnek babalátogatóba,de ne menjenek amikor dolgozol,ne nagy pocakkal a párodnak kelljen készülni a menetelükre.

Pont.

Vita nincs,te vagy a férfi,viselkedj akként.

2012. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem bunkóság. A leírtak nem feltételezik az effektív lopást. Kölcsön kértek és nem adták vissza, de ez nem jelenti azt, hogy eltűnnének kisebb nagyobb dolgok a lakásból.

Babát vártok és a TE lakásodba nem akarod beengedni gyermekeid anyjának a szüleit? Talán ebben a helyzetben ha anyagilag nem is segített a párod, akkor is akad annyi lehetősége, hogy beengedje őket.

Máskülönben a kölcsönkért összeget visszaadni illik bár, de egyéb támogatást neked nem sok jogod van rajtuk számon kérni.


Egyébként mi van ha a kölcsönkért összeget viszik vissza??? :)

2012. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit anyagiasra sikerült a kérdésed.Nem azt irod hogy nem szeretnéd ha a párod nagy hassal kiszolgálja a vendégeket te csak az anyagiakat sorolod...

Úgy tűnik a párodban sem bizol(félsz hogy kunyerálnak tőle és ad?),máskülönben mit számit az hogy ott vagy vagy sem,ha a párod nem ad pénzt akkor nem ad.

Párod mit szeretne?jöjjenek az ősök vagy ne?

2012. dec. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
A te házad a te várad! Ha ti soha semmiben nem számíthattatok a lány családjára, akkor a saját otthonodban nem neked kell alkalmazkodnod az ők úri szeszélyeihez! Légy férfi és közöld, hogy vagy akkor jönnek, amikor te is otthon vagy, vagy nem alkalmas a látogatás.
2012. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Biztos nem azt adnák vissza, 2 év alatt nem jutott az eszükbe, akkor romlott meg a kapcsolatunk, amikor már nem akartam többet fejős tehén lenni. Ha jönnének biztos nem hagynánk őket kaja nélkül, nem az én stílusom az éheztetés :D
2012. dec. 4. 09:30
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól írja.

Egyszerüen állj a sarkadra és mond meg, hogy nem engeded, hagy a párod egyedül vendégeket fogadjon az állapotában. Akkor sem ha azok rokonok.

Lehet, hogy csak nem mernek a szemedbe nézni a pénz miatt. Azért akarnak akkor menni. Írtad, hogy babával jönnek, ezért gondolom, h más miatt nem vállalták volna be ezt a közlekedést.

És igazad van! Ne is hagyj egyedül egy terhes nőt, olyan pénz éhes rokonnal aki babával megy. Tudom hogy undorító amit írok, de vannak olyan emberek akik képesek kihasználni a gyerekek ártatlanságát ujjabb kölcsönök kicsikarására. Egy terhes nőben pedig tombolnak a hormonok, félő, h sikerül nekk befolyásolni őt.


Ami meg a pénzt illeti:

Ami jár, az jár! Legyen az családi pótlék vagy bármi.

A kölvsön meg mint írtad is, nem egy 15-20e Ft, amiről el lehet felejtkezni, vagy ajándékba adni.

Nem hiszem, hogy lopnának. De akkor se hagyd egyedül velük a párodat.

Egyépként ő miket mond ezzel kapcsolatban?

2012. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%

#2 válaszoló vagyok!


Figyi megkérdezted a véleményem. Elmondtam, hogy részemről igen bunkóságnak tűnik. A leírtakban sehol nem szerepel, hogy a párod mit akar, hogy a párod féltenéd valamitől. Az anyagiak zavarnak csak és csupán. Ha tetszik, ha nem részemről az. Lényegtelen is hogy mit "vétettek" a szüleim ezek után a párod helyében elgondolkodnék a jövőn.

2012. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ő azt akarja, hogy jöjjenek, így kisbabával is.
2012. dec. 4. 09:50
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy sajnos aznap dolgozol és jobb ha jönnek egy másik alkalommal,amikor szabadságon leszel,így mindketten tudtok velük találkozni!


Ennyit kellene mondani a telefonba.(ha még a Karácsonyos napok sem jók nekik,akkor ennyit erről!)

2012. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Másik nap nem jó nekik, csak az a nap, karácsonykor nem akarnak jönni. Mondtam nekik, hogy utána megyek szabira.
2012. dec. 4. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!