Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én túlzom el és...

Tényleg én túlzom el és feleslegesen háborgok vagy a férjemnek kellett volna előre megbeszélnie velünk, hogy jönnek az anyósomék látogatóba?

Figyelt kérdés
A lakásunk átépítés alatt, ezért most a szüleimnél lakunk. A férjem ma szólt, hogy anyósomék jönnek a hétvégén és mivel messze laknak itt is fognak aludni. Ezen kicsit felkaptam a vizet, mert pontosan tudja, hogy a szüleim nem szeretik a vendégeket (eddig 2x találkoztak velük) és így most tönkretesszük a hétvégéjüket. Mikor ezt elmondtam neki, megsértődött, hogy neki ugyanolyan joga van a szüleivel lenni mint nekem. Én nem is ezért hibáztatom, hanem azért mert modortalan dolog a szüleim tudta nélkül meghívni valakit az ő házukba.
2012. júl. 13. 14:53
1 2 3
 1/23 Bence_ ***** válasza:
96%

Jól látod. Nem illik más házába vendégeket hívni.

De ha jól is látod, attól mi változik?

2012. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
9%
Pedig igaza van a férjednek abban az esetben ha beszáll a költségekbe. Azért tőle sem kéne elvárni,hogy azért mert ideiglenes az anyósnál lakik,mindenért engedélyt kérjen. A szülei mennek látogatóba,nem a haverjai mennek bulizni(mert ezért kérjen engedélyt) Tényleg elvárod,hogy mindenért engedélyt kérjen?? Gondolkozz el,hogy neked hogy esne fordított helyzetben ha a szüleidet nem fogadhatnád amikor csak szeretnéd.
2012. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%

Igazad van.


Old meg a dolgot úgy,hogy a látogatás idejére hazaköltöztök. Ha szüleid nem szeretik a vendégeket, akkor kénytelen leszel megoldást találni, ha már így jártatok.

2012. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Ezt tisztáznotok kell. Itt nem az a probléma, kedves 2. , hogy nem találkozhat a szüleivel, de akárhogy vesszük nem a saját lakásába hívja őket. Először apárja szüleivel kellett volna tisztázni, hogy a családja eljönne. Én sem kerülgetnék szívesen senkit a lakásomba, úgy hogy még csak nem is tudtam az érkezésükről.

Az sem kifogás, hogy beszáll a költségekbe, mert nem a szülők kérésére, és anyagi helyzete miatt, hanem mert ők vannak rákényszerülve felújítás miatt.....

Akárhogyis, de jogos a kérdező felháborodása, mert igazából a szülei tesznek szívességet hogy felújításig ott lakhatnak, és ha ők nem szeretik a vendégeket akkor az ő érzéseik az elsők.....

2012. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Megkérdezés nélkül nem hívunk vendégeket más otthonába. Ez alap. Az ő oldalát megértem, senki nem mondta, hogy nem találkozhat a szüleivel és természetesen mindent meg lehet oldani, de nem így. Ezt előre meg kell beszélnia házigazdával és joguk van nemet mondani rá, akkor pedig szállást kell keresni a környéken. Szerintem az nem megoldás, hogy bejelentitek, hogy vendégek jönnek. Modortalanság. Egyetértek.
2012. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
9%
Hát bizonyos szempontból neked van igazad hogy bele kellett volna egyezni a szüleidnek mivel nála vagytok . Viszont ha a ti házatokba lennétek akkor viszont joga van úgy meghívni a szüleit hogy nem szól neked és ez fordítva is érvényes . Mivel ott a ház közös tulajdonotok .
2012. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Neked van igazad.

A szüleid háza,ti is ideigelenesen vagytok befogadva.

Nem is téged,hanem a szüleidet kellett volna megkérdeznie.

2012. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Megbeszélés nélkül még a saját otthonunkba sem hívunk vendégeket, nemhogy oda, ahová szívességből befogadtak. Még akkor sem, ha a tulajdonos esetleg szereti a vendégeket. Vegyük már emberszámba a másikat! Menjen a férjed vendégségbe a szüleihez, vagy rendezzen nekik szállást a környéken.
2012. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb baj, hogy kicsi a ház, tehát vagy a szülei alszanak az előszobában a földön (ezt persze nem hagyhatjuk) vagy mi a kicsivel, így aki kimegy a mosdóba az átlépkedhet majd rajtunk. Nem is értem, hogyan gondolhatta ezt, szerintem ő sem és most ezért játsza a sértődöttet.

Már próbáltam hívni az anyósomékat, de ki van kapcsolva a telefonjuk, szóval még nem tudom, hogy fogjuk megoldani.

2012. júl. 13. 15:33
 10/23 anonim ***** válasza:
7%

En a ferjed helyeben nem birnek olyan helyen lakni, ahol epphogy megturnek. Ha a szuleim nem johetnek, hat az atepites idejere visszakoltoznek hozzajuk. Azt te sem varhatod el, hogy addig ne talalkozzon a szuleivel...

Persze szolhatott volna elobb is, de ennyire nem kene felfujni. Johet a lepontozas.

2012. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!