Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Vojislav vagy a Borivoje...

A Vojislav vagy a Borivoje név tetszik jobban?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 08:21
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem értem,hogy miért kell ezen problémázni.Ha százan írjátok le,akkor sem fog változni a véleményem.
2012. dec. 10. 18:19
 12/21 A kérdező kommentje:
Nekem nem sértené az önérzetem,ha a gyerekeim nevében nem látszana,hogy milyen származású vagyok.
2012. dec. 10. 18:36
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerbiai vagyok, érdekes, vagyunk egypáran:D

Egyik sem tetszik, és egyébként én is támogatom a többieket abban, hogy nem adnék szerb nevet a gyerekeimnek. Épp most olvastam az olaszos kérdésed, és igazából az teljesen más. Én nem vagyok nagymagyar, semmi bajom a szerbekkel, vannak közöttük barátaim is.

Szóval, azért írtam, hogy teljesen más, mert ez így kb azt jelenti sokak szemének, hogy feletted is sikerült győzedelmeskedniük a szerbeknek, mert ugye mi nem azért tartozunk területileg Szerbiához, és élünk itt, mert itt akarunk, hanem egy elcs.szett háború miatt kell itt élnünk.

Míg pl ha kimennél itthonról Olaszországba, azt te úgy AKARNÁD.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: A Vojislav egy fokkal jobb. Egyébként Borivoje-t nem is ismerek, nem hallottam még ezt a nevet. A Milivoje akkor már sokkal jobb lenne :)

2012. dec. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Értem.

Milovoje is fordult már meg a fejemben. :)

2012. dec. 11. 00:36
 15/21 A kérdező kommentje:
Milivoje.
2012. dec. 11. 00:39
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán jó helyen kérdezel. Nekünk magyaroknak ez a két név már bocs, de kicsit nevetséges.

Úgy ahogy egy más nemzetiségűnek a magyar neveink. Más kultúrkör, szokások, hangzás. Elég határozottnak tűnsz, szerintem ne kérdezz senkit hanem te döntsd el hogy szeretnéd hívni a gyereked.

2012. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem,hogy miért kell ezen problémázni.Ha százan írjátok le,akkor sem fog változni a véleményem.


Akkor ne kérdezz,főleg ne egy magyar oldalon.

(egy szerbiai)

2012. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Ne haragudj utolsó,de itt több kérdést is láttam már,amiben más nemzetségek nevei szerepeltek.Na most ha valaki olasz nevekről kérdez,annak miért nem ugrasz neki?

Feltételeztem,hogy egy egyszerű kérdésből nem fogtok politikai ügyet csinálni és ne mondd már,hogy kötekedés helyett nem lehetett volna inkább választani.Valóban nem a megfelelő helyen kérdeztem meg,talán egy síma angol fórumon több kérdésre érkező választ kaptam volna.

Utolsó előttinek köszönöm.

2012. dec. 11. 14:49
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogyha két nemzetiségű lesz a gyerek, akkor miért ne kaphatna szerb nevet? Hiszen ugyanolyan mértékben lesz szerb, mint magyar. Tehát ellenkező esetben a szerb szülő is "kiakadhatna" ezen. Na de ezt most csak a válaszolóknak üzentem. Én félig horvát félig magyarként univerzális nevet kaptam, de nem éreztem volna kevésbé magyarnak magam, ha pl. horvát nevet kapok.

Amúgy a Vojislav jobb szerintem, Borivoje-ről még nem is hallottam (illetve arról a Hrvoje jutott eszembe elsőnek ami szerintem elég röhejes én nem is úgy hangzik, mintha egy név lenne xD)

2012. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy a végére páran megértettek.

A Vojislav szerintem is szebb.

2012. dec. 12. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!