Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mi a szerepe a...

Rozsdamentesacéltörp kérdése:

Mit gondoltok, mi a szerepe a nőnek és a férfinak?

Figyelt kérdés
Próbáljátok általánosan és a családban betöltött szerepelvárások alapján meghatározni, hogy mit vártok el a feleségetektől/férjetektől/párotoktól? És általánosan mégis mit kéne egy nőnek és egy férfinak csinálnia a mi kis 21. századi valóságunkban?

2012. dec. 10. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
21 században mindkét fél melózon mind két fél nevelje a gyereke, vegyen részt a háztartásban, néha szexeljenek de ha nem ne rohanjanak a nemi szervük után adják be a vállást és tegyék tönkre az egész családot.
2012. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
A 21. századi valóság annyira liberális már, hogy a klasszikus nemi szerepek gyakorlatilag nem léteznek, amióta apuka is maradhat otthon a gyerekkel, a házimunka közös, és a nő is épp annyit dolgozik, mint a férfi.
2012. dec. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A nő is, meg a férfi is tisztelje a másikat.

Hogy mit hogy osztanak be, mármint munka, pénzkereset, gyereknevelés, az az ő dolguk, csak egyik se zsarnokoskodjon a másikon.

2012. dec. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem minen embertől nemtől függetlenül elvárható, hogy a saját személye körüli dolgokat ellássa, vagy legalább is képes legyen ellátni. Tudjon magának ételt biztosítani, tartsa rendbe a környezetét (ruhák tisztítása, javítása, előkészítése), tudja elintézni a szükséges hivatalos ügyeket. Ez szerintem az alap, ami nélkül nem lehet élni. Viszont van egy korosztály, ahol a férfi feladata a kemény munka volt (kétkezi, ház körüli) de a fent leírtakból semmit nem tud megcsinálni. Tehát, ha valaki nem főz neki akkor éhen hal. Ez több, mint szánalmas, és a legviccesebb, hogy még csak nem is hajlandóak kilépni ebből és megtanulni pl. kifőzni egy tésztát...

Van egy ismerősünk, elvált, a keresztanyjával él, de a néni idős...az uraság ezerrel kutatja magának a nőket, hogy legyen aki főz, mert amúgy éhen hal.


Szóval minden felnőtt ember jusson el az önellátás szintjére. Ez lenne az első lépés. Aztán már családja válogatja, hogy miként osztják be a dolgokat.

Nálunk mindenki csinál mindent. Mindketten ugyan úgy mosunk, főzünk, mosogatunk, pakolunk, éppen kinek mi akad a keze ügyébe. Kivéve a varrás, mert az nekem nem megy túl szépen, azt a párom intézni.

Mindketten dolgozunk, logikátlan lenne ha valamelyikünk kevesebbet tenne itthon. Gyerekünk még nincs, de a körülötte lévő dolgokban is részt szeretne venni majd a Párom, ő nem fél egy csecsemőtől. :)


24N

2012. dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megosztani minden terhet egymás között, igazságosan.

És mindenekelőtt szeretni, tisztelni a másikat, együtt küzdeni a kapcsolatért, a családért.

Hogy aktuálisan ki milyen munkát végez nálunk, annak nincs jelentősége (én szívesen aprítok fát, ha a párom addig elmosogat, amit viszont utálok - ő meg szeret), a lényeg, hogy egyikünk se végezzen aránytalanul sokat.

24/N

2012. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

5 trololo


Egyenlőség van,úgyhogy mindkettőnk ugyanaz a dolga,kivéve az,amit valamelyik fél nem tud megcsinálni.

2012. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon "skandinávosan" gondolkodtok :) és ez jó. De sajnos én is úgy látom, hogy nálunk nem igazán ez a megszokott. Bár a fiataloknál egyre inkább. Kedves férfiak, ti is véleményezzetek
2012. dec. 11. 10:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos, hogy legyenek rugalmasak. A pasi tudjon fozni takaritani, a no is dolgozzon, tudjon becsavarni egy villanykortet, stb... Aztan amikor ugy hozza a szukseg, akkor hasznaljak ezeket a kepessegeket, segitsek egymast. Nalunk is igy van ez, segitunk egymasnak mindenben amiben tudunk. Nincs is vita ebbol, na persze egyikun sem egy lusta diszno! Tehat szo sincs arrol hogy kihasznalnank a masik segitokeszseget, de ugye ez a kerdes mar visszavezet a megfelelo parvalasztashoz... Szoval a ferfi es a no is dolgozik, es otthon is megosztjak a munkat, attol fuggoen ki mennyire faradt, mikor er haza, mit csinal meg szivesen, stb...
2012. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Igen,szerintem jól megragadtad, a fiatalok,és ugye,mostmár azért egyre inkább ez a generáció alapít családot,szóval remélem ez a jövő.

Nálunk a házimunka közös,gyereknevelés/ellátás közös,de azért én pl szeretem,hogy vannak dolgok,amik megmaradnak pasisnak/nőcisnek...Röhejes,de nekem ilyen a mosás,vasalás,és a főzés,ezt szeretem én csinálni,nekem ezek "nőies"dolgok.Viszont a férjem szereli az elromlott dolgokat,rendezi át a lakást,ja és furikázza a hátsóm,mert én nem szeretek vezetni,ezek számomra a "férfias" dolgok...(jelenleg még a pénzt is ő keresi,mert gyesen vagyok:D)

Nálunk így működik jól a rendszer:)

Persze ez nem azt jelenti,hogy nem tud megfőzni egy tuti ebédet,vagy,hogy én nem tudok beverni egy szöget a falba...De ezeket szívesen meghagyjuk a másiknak.

2012. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Látod utolsó, pont erről beszéltem fentebb. Mindkettőtök képes az önellátásra, de a dolgokat a magatok szája íze szerint osztjátok be.

Engem majd lenyelt keresztbe az ismerősünk, mert azt mertem mondani, hogy nem idióta az a férfi, aki engedi, hogy a felesége pakolja a fát, amit pl. Ő összevágott. Szóval támadott, hogy ne higyjem, hogy ez normális...na mindegy. Amikor a szeme láttára adta a Párom rám a kabátom, és örültem neki, akkor meg megjegyezte, hogy bezzeg bizonyos dolgok kellenek a régi időkből (udvariasság), de nem minden, mi? Na mindegy, az idősebbek már nem változnak, egy más kor gyermekei.


24N

2012. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!