Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mi a szerepe a...

Rozsdamentesacéltörp kérdése:

Mit gondoltok, mi a szerepe a nőnek és a férfinak?

Figyelt kérdés
Próbáljátok általánosan és a családban betöltött szerepelvárások alapján meghatározni, hogy mit vártok el a feleségetektől/férjetektől/párotoktól? És általánosan mégis mit kéne egy nőnek és egy férfinak csinálnia a mi kis 21. századi valóságunkban?

2012. dec. 10. 22:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

tartsanak össze

akár az életben a problémák felett, akár ha egy harmadik akar beférkőzni, akár a gyerekkel a gondokban.

De külön-külön, mint női ill. férfi szerep: egészséges gondolkodás és minta átadása az utódnak. (pl. egyenrangú párkapcsolat, tisztelet, stb stb)

2012. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mindegyik azt, amiben jó, és amivel minél inkább segítik egymást és a kapcsolatukat.


Mivel ma már a nők is dolgoznak, vagyis a férfi és a nő is ugyanúgy leterhelt a munkahelyén, ezért a házi dolgokból is egyenlően kellene kivenni a részüket, ha fontos nekik a másik jól léte.

2012. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az együttélés során kiderül kinek mi az erőssége valamint a munkaidő meghosszabbodása is befolyásolja,az meg a jéghegy csúcsa ha valamelyik fél nagyon lusta. Ha a férjed vagy feleséged egész nap dolgozik akkor elvárod,hogy hivatalos ügyet intézzen:a fogadóórák idejében odaér-e? Ugyanezen az elven maradva képes-e a gyereke(ket)t hozni-vinni és nevelni őket? Ha valaki "gyárilag" genetikailag alkalmatlan valamire akkor megengednéd neki,hogy még nagyobb bajt okozzon? A megváltozott körülményeket nehezíti az is mely területen laksz? Milyen kulturális közösség vesz körül? Pl:anyósód szerint minden a nő dolga védve a fiacskáját! Ugyanez előfordulhat vejjel is ha nem akarják befogadni és emiatt csak uszítások vannak! A felsorolt példák kényszerítő jellegűek amit bár nem akar az ember elvégezni,de a békesség miatt muszáj neki! Ha családod van akkor nem szavazás kérdése mi lenne a szereped? Melyik férfinak milyen nő kell? Cicababa aki mindig szép? Házias? Családszerető? Buta vagy az okos nőket (férfiakat)szereti az illető? Az évszázados kultúránk szerint a férfiak a családfenntartók és a nők kötelezettsége a család ápolása,rendezése.Régen (nagymama,szülők és a fiatalok )egy helyen laktak,ugyanebben az időben egy családfő képes volt eltartani az összes családtagját a keresetéből!! Amikor valaki képes önmagát fenntartani az már azt is jelentheti,hogy nem közösködöm? Napjaink statisztikája szerint egyre több az egyszemélyes háztartás!
2013. febr. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tudjátok az hogy miképp él együtt egy pár, az függ a személyiségtől és a képességeiktől és az első időktől való szoktatástól. Na és persze egyéni elvárásainktól mit fogadunk el, mit várunk el, mit nem tűrünk el a másiktól.


Az első fér4jem akkor még fiatal voltam, azt hitte a nő csak cseléd és szexrabszolga valamint időnként napi rendszerességgel homokzsáknak is használható. ez bevált neki 2 éven keresztül aztán mivel nem volt választásom, mert pici volt a gyerekem,épp akkor kezdett felállni a kiságyban, és még őt is megütötte amikor sírt, fordítottam a családi életünk stílusán--- olyan mértékben amíg ott nem hagytam, hogy még elaludni is félt.


Amikor másodszor férjhez mentem, lassan 50 éve vagyunk együtt, de arra figyelmeztettem legelőször hogy ha egyszer is felemeli a kezét, akkor a fejét szedem és el is váltunk. Csodálatos volt a házasságunk de mindent közösen végeztünk a főzésen kívül na és ami nagyon jó volt" hogy mindig én döntöttem el mindent-- mostanság hát.... a fejemre nőtt már... naponta kierőszakolja az egyenjogúságát az utolsó szó jogán...


Mióta van egyenjogúság? mióta van a fejeden kalap mikor utáltad mindig? Nekem pedig ma is fent van... nem látod?


Most már Ő mosogat, (hogy kíméljen) a kisebbik unokám csicskának nevezi mostanában, mert sokat van a konyhában...mivel tanítom főzni az elmúlt 1-2 évben, hogy ha elmennék...... ne hogy csak zsíros-kenyeret tudjon készíteni magának.

2013. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!