Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet hosszú távú kapcsolat...

Működhet hosszú távú kapcsolat olyannal, akivel nem érettek egyet egy családi kérdésben? És próbál győzködni és úgy érzi én rosszallom amit csinál?

Figyelt kérdés

Párommal fél éve vagyunk együtt, egyikünk gyerekkora sem volt a legszerencsésebb. Őt az apukája hagyta el, pár évig nem is látta. Aztán amikor felnőtt ő kereste meg. Azóta tartják a kapcsolatot, szerintem csak csicskáztatja a párom, csak akkor hívja ha segítségre van szüksége.

Én anyámmal nem tartom a kapcsolatot, különböző okok miatt 18 éves korom óta.

Ő próbál meggyőzni a család fontosságáról, arra hivatkozik hogy ha gyerekem lesz én is hibázhatok (hibákat biztos fogok elkövetni, de ha olyanokat mint az anyám, inkább most elásom magam) Én nem szekálom őt, de mikor hívja az apja, mindig nekem magyarázza hogy én is beszélhetnék anyámmal. Egyszer kibukott belőlem, hogy nem látja hogy az apja csak ugráltatja, nekem nem kell ilyen kapcsolat. (ezzel gondolom amúgy addig is tisztában volt, elfogadta, akkor csinálja)

Nem vagyok már hisztis tini, 30 múltam, lezártam a kapcsolatot anyámmal, nincs szükségem arra, hogy bárki beleszóljon. Szeretném ha lenne egy normális anyám, szerető kapcsolattal, de ha ez nem jutott, nem értem miért kellene belemenjek egy látszat kapcsolatban, azért hogy legyen. Ami nem működik én nem erőltetem. Ha ő tartja a kapcsolatot az apjával akkor legyen, de nem tartja tiszteletben a döntésemet, és ez rossz. Félek, hogy ez a hülyeség közénk áll. Szerintetek van erre esély?



2012. dec. 11. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Függetlenül attól, hogy ki mit gondol a család fontosságáról az anyukáddal való kapcsolat a te és anyukád dolga, a párod nem szólhat bele. Adhat tanácsot, elmondhatja a véleményét, de neked nem kötelező megfogadni, ha nem értesz vele egyet. Szerintem tisztázd vele a határokat egyértelműen és ha nem akarod, hogy ez téma legyen köztetek, kérd meg rá, hogy többet ne hozza ezt szóba, mert annyira bántónak érzed, hogy félsz, hogy a végén ez esetleg még közétek is állhat.
2012. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Neki jelent valamit a család, neked nem. Sok jó nem fog kisülni belőle.

Most örül, hogy van végre apja. Miért akarod mindenáron elrontani az örömét?

2012. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Közétek állhat.Veled értek egyet.Ő is úgy csinálja,ahogy akarja,akkor a te döntésed is fogadja el.

Hozd fel neki,hogy vagy elfogadja az álláspontod,vagy le is út,fel is út.

Viszont ezt tartom a kisebbik gondnak a kettő közül,mert ha még bele is megy a férjed,hogy nem szekál az anyáddal,még mindig ott vannak az ő apjával kapcsolatos gondok.

Ha nem sikerül megegyeznetek,akkor éveket ne pazarolj el miatta.

2012. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Fő, hogy megértsétek egymást, ti, ketten, és tiszteletben tartsátok egymás döntéseit. Mondjuk hogy te se szólsz be neki az apja miatt, ha ő se szól semmit az anyádról.
2012. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

2 Szövegértés sejehaj....


Szerintem próbáld vele megértetni a te álláspontodat.Nem vagyunk egyformák,ő máshogy viszonyul a szüleihez valószínű azért,mert nem élt az apjával együtt és nem kapott tőle elég sebet ahhoz,hogy megutálja.

2012. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valóban kérd meg, hogy ne szóljon bele, mert téged nem érdekel. Elmondta már mit gondol, megértetted az álláspontját, tegye ő is ezt. Mert te nem fogod ezt hallgatni.

Az én apám is lelépett mikor kicsi voltam, én sem vagyok a tini kategória, engem sem érdekel mit csinál, úgy működök mint te. A párod nem. Ezt neked is el kell fogadnod.

A férjem egy szerető, fantasztikus családból jött, ő nem tudta elképzelni milyen az ha valaki nem érez semmit az apja iránt. Sokat beszéltünk erről, sosem erőltetne rám semmit. Nem is hagynám :)

2012. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már megkértem, hogy hagyjon engem ezzel békén, de most hogy jön a karácsony, csak mondogatja. Az apjához lemegyünk (nekem nem sok kedvem van hozzá, de pár órát kibírok a kedvéért). Nem tudom, hogyan értethetném meg vele, hogy én nem úgy gondolkodok, vagy miért nem fogja fel. Egyébként más dolgokban viszonylag hasonlóan gondolkodunk, és nem szokott értetlenkedni máson.
2012. dec. 11. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Akárcsak a 6. válaszoló férje, én is egy szerető, összetartó családban nőttem fel. A párom viszont nem. Ő most úgy lehet az apjával, mint te az anyáddal és úgy van a bátyjával, mint a te párod az apjával.

Saját helyzetemből kiindulva szinte felfoghatatlan számomra, hogy hogy romolhatnak el így a családi viszonyok, ésszel felérem persze, lélekkel nem. Párom elmesélte az apjával kapcsolatos dolgokat, én meghallgattam, véleményt mondtam, de ennyi és nem több. Tiszteletben tartom a döntését, hiszen mindez csak az apjára és rá tartozik, tehát tiszteletben kell tartanom, ha egyetértek, ha nem. A bátyjával kapcsolatban is elmondtam a véleményemet egyszer és nem többször, hogy szerintem csak kihasználja őt. De hagyom, hogy saját maga jöjjön rá minderre. Most jelenleg ott tart, hogy sajnos úgy néz ki igazam van...

Mondd meg a párodnak, hogy te elmondtad a véleményedet, de tiszteletben tartod a döntését és hogy neki is így kellene tennie.

2012. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem egy nagy probléma.

A párkapcsolat ,együtt élés = kompromisszum.

Ennyi.

2012. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!