Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudom érni, hogy a húgomtól...

El tudom érni, hogy a húgomtól elvegyék így a gyerekeket? Vagy ne menjek bele ilyenekbe?

Figyelt kérdés

Aki majd azt akarja írni, hogy gyereket akarok szerezni magamnak, vagy jaj szegény húgom, az kérem ne írjon.


Húgom elég érdekes személy. Most várja a hetedik gyereket, úgy hogy a legnagyobb 10 éves, és a harmadik apától. A "régieket" mindig lepasszolja. Így van a három iskolás a szüleimnél, a két óvodás nálunk már. 3 éve kerültek hozzánk (akkor voltak 2 és 3 évesek, szóval velünk vannak megszokva). Ő meg felveszi a gyerekek után a sok pénzt, kedvezményeket. Eddig nem léptünk, mert látok rosszabb eseteket is, ahol be van vonva a gyámügy, de nincs következmény. Itt gyakorlatilag nincs is szó semmiről. Ő nem mondana le róluk (a pénzről). Férjemnek viszont sérve van, eddig egy gyárban dolgozott, oda nem tud visszamenni. Vállal alkalmi munkákat, meg tudunk élni, de biztos jövedelem most csak az enyém, két gyerek eltartása sok pénz. Ha csak a családi pótlékot kapnánk már az is jó lenne, hiszen mi neveljük őket. Próbáltam már rávenni, hogy mondjon le róluk, hogy örökbe fogadhassuk őket, de nem teszi. Viszont kitalálta, hogy nekik kell a pénz, ideiglenes módon legyen nálunk a gyerek hivatalosan, neki meg adjuk oda a pénzt. Tudom, hogy sokan csinálják így, de én nem akarom. Viszont érdekelne, hogy ha belemegyek, ő nem látogatja a gyereket, akkor egy idő után lehetséges e, hogy megszűnjön a szülői jogai. Nem tudom, hogyan működik, de talán már az is jó lenne, ha bekerülnének a rendszerbe, nagyobb esélyekkel indulnánk. Vagy ha nem lenne ép bejelentett lakcíme akkor nem kaphatná vissza... hogy működik ez? Érdemes a gyámhatósággal felvenni a kapcsolatot, tanácsért, vagy inkább ne tegyem.



2012. dec. 13. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatóságot név nélkül hívnám fel, hogy mit tanácsolnak ilyen esetben vagy milyen lehetőségek vannak. Esetleg ügyvéd ismerőst lehetne megkérdezni, vagy bíróságon ingyenes panasznapon utánakérdezni ugyancsak konkrét adatok megemlítése nélkül feltételesen. Aztán ha átlátod a helyzetet, akkor el tudod dönteni, hogy elindítsd-e hivatalosan a dolgot vagy ne. Szegény gyerekek!
2012. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Gyámhatóságot tényleg csak név nélkül, hisz te is megütheted a bokád. Egyébként én nem hiszem, hogy megkapnátok a felügyeletet. Nem csinál az anya "semmi rosszat". Nem veri őket stb. Én is láttam már jó pár esetet, még veszélyeztetés esetén is visszakapják a gyerekeket a szülők, ha ugyan el is veszik őket. Gyanítom tényleg nem mondana le róluk, hisz így jár jól, a gyereket is megtűrnék biztos a házba a pénzért, szóval nem tudod mivel zsarolni sem. Szerintem nincs semmi lehetőséged, vagy folytatod így, vagy befejezed.
2012. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

tenyleg erdekes a hugod a penz kell neki de a gyerekeket nem neveli?En elkernem a gyerekekre jaro CSP tole vagy visszaadnam neki a gyerekeket.Tisztazd le vele ez igy nem oke a te koltsegeden szeretetben neveled oket o meg el beloluk.

En nem a gyamhatosagot hivnam hanem a hugommal egyezkednek CSP minden honapban vagy gyerekek mennek vissza.

2012. dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy félek tőle hogy ha pénzt kérek tényleg visszaveszi a gyerekeket. Azt nem akarom, mi neveljük őket 3 éve, kicsit önzőségből is, hisz imádjuk őket, de a kicsiknek sem tenne jót az a környezet, vagy az ha ezentúl nem velünk lennének, hisz ők is hozzánk ragaszkodnak / minket szeretnek. Csak sajnos most hogy kevesebb lett a mi pénzünk is elég nehéz.
2012. dec. 13. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljessen megertelek mi ua helyzetben voltunk evekig neveltuk mas gyereket aztan kisasszony mashol allt az eletben es egyszeruen elvitte a gyereket.A szivunk szakadt meg.Ugye tudod a hugod barmikor meggondolhatja magat?es az fajni fog de nagyon.Ebbol a szempontbol jobb ha a gyamugy is benne van tud rola mert igy jogtalanok vagytok.
2012. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Csak sajnos most hogy kevesebb lett a mi pénzünk is elég nehéz."


És ha kevesebb lett a pénzed, akkor veszélybe sodrod a gyereke jelenlegi biztonságát 20-30eFt-ért? Mert ennyi kb két gyermekre a csp. Talán valamivel kevesebb..

2012. dec. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért 26 600 Ft elég sok pénz, nem gondolod? A pénz ráadásul a gyerekeké! Nekik jár! Ha ti tartjátok el őket, akkor lépned kell, mert tényleg bekattan, elviheti őket bármikor és az senkinek sem lenne jó. Első körben védőnőt kérdezném meg, mit javasol, aztán jogpont vagy jogsegély, ami van felétek.
2012. dec. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Perpillanat pont azt a 20-30 ezer forintot hiányolom. De természetesen nem akarom veszélybe sodorni az életünket, ezért is érdeklődök
2012. dec. 13. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!