Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben? Tesóm meleg, apám "kitagadta", anyukám csak nyávog és még én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Bátyám meleg, ez februárban derült ki a család számára is, ő mondta el. Elvileg addig nem tudta anyukám sem (bár szerintem csak nem akarta tudni) Apámat tényleg meglepte, "szépen" le is reagálta, azóta tesómat nem akarja látni, ide sem jöhet. Ő ilyen, igazi gyári melós, kicsinyes felfogással. Anyukám azóta ezen siránkozik, ő szokott tesómmal találkozni. Én is rossz voltam apám szemében, mert titkoltam. Holott ő nem ismerte a fiát, azt hiszem ez nem az én hibám. Szerintem ennek fel kellene tűnni egy családban, ha tényleg figyelnének egymásra a felek. Kértem apukámat most, hogy karácsonykor jöjjön fel tesóm, különben én vele töltöm a szentesetét. Ő még mindig ellenáll. Anyukám meg nem mond neki nemet. Kérdeztem mégis hogyan akar így élni még hosszú évekig, látja hogy apám nem hajlik, talán illene választani, talán válással, mert csak a fia, csak fontosabb neki mint bárki más. Erre én lettem neki is a rossz.... Nem értem én őket. Ez van, nem kell tartani a gyertyát felettük, de attól még a gyerekük. Nekem is elég rosszul esik, hogy ha én csinálnék valami olyat ami apám tetszését nem nyeri el én is dobva lennék, anyukám pedig arra is bólogatna.

Hogyan lehet ezt megoldani? Másoknak hogyan sikerült? Eltelt majdnem egy év, fog ez változni vagy nem? Mi a helyes teendő ilyenkor? Mivel győzhetném meg apámat?



2012. dec. 14. 22:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
16%
A szüleidet semmiképpen ne beszéld rá válásra, nekik még évtizedeik vannak együtt, ti pedig lassan kirepültök már a családi fészekből. Érdekes lenne tudni ki hány éves, mert ha nagykorúak vagytok már, akkor nem kell h apádnak sok köze legyen a bátyádhoz...
2012. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Bátyám 19, én 17. Értem hogy nem "kell" semmi köze legyen hozzá, de azért mégis csak a fia, még ha 90 és 60 évesek lennének is.

Tudom, hogy nem kérhet senki olyat tőlük, hogy váljanak el, de ha levegőnek nézi a fiát, ezt melyik anya tűri?

2012. dec. 14. 22:22
 3/24 anonim ***** válasza:
43%

Nézd. Apád abban a korban született és élt amikor a melegeket üldözték, és tabutéma volt. Melegnek lenni bűncselekmény volt. Ha valaki így nőtt fel az nehezen fogja elfogadni hogy ma már nem ez a világ van.

Én amikor gyerek voltam, senki sem mondta hogy meleg. Titkolták. Én toleráns vagyok, de sokszor már nekem is sok ez a sok meleg ember. Most képzeld magad apád helyébe. Egész életében úgy élt, úgy nevelték hogy a férfi az férfi. Családot alapít,gyermekeket nemz. Amikor megszületett a fia, férfit akart és nem egy meleget.

Apád nem fogja elfogadni, mert képtelen lesz rá... Ti meg nem fogtok tudni tenni semmit.

Anyud meg.. Oké a fia, de apád a férje. Apád az az ember aki mellett le akarja élni az életét. Mégis mit tegyen anyád? Szakadjon ketté? Ő legalább igyekszik megtartani mindkét embert akit szeret. A fiát és férjét is. Anyukád is tudja hogy a fia úgyis máshol éli az életét, így legalább nem marad öregségére egyedül..

A ti helyzeteteket az idő fogja megoldani. Türelem..

2012. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

Az lehet hogy levegőnek nézi az apád, anyukád is szerintem annak nézné csak nyilván furdalja őt a lelkiismeret azzal hogy vajon hol rontották el, vagy miért van ez így.

Nyilván apádat is bántja a dolog csak egyszerűen nem képes ezt felfogni hogy pont az ő gyermeke lett ilyen és ezért nem bírja látni sem. Nyilván hogy idővel enyhülni fog ez és újra szívesen látná majd, bár hogy még nincs egy éve hogy kiderült ez bizonyára még azért frissek a lelki sebek, lehet több év kell hozzá mire enyhülne minden. Apádat így semmivel nem győzhetnéd meg, majd ő eldönti hogy akarja-e még látni a fiát vagy nem. Anyukád meg szerintem ugyanúgy a fia mellett lenne mint eddig.

2012. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
35%
Nézd, sokan nőttel fel apa nélkül. Tesód pedig már szinte felnőtt...
2012. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
6%

Nem tudom mennyi idős vagy, de az én szemszögemből nézve, tudom milyen a gyári munkás racionális, 40feletti apuka, csak javasolni tudom hogy ne próbáld meg anyádékat a homokos tesód ellen hangolni, mert gondolom eltartott volt a tesód, és biztos Te magad is az vagy, ez esetben a szülők diktálnak, egy ideig én sem értettem egyet azzal hogy egy szavam nem lehet, később rájöttem hogy Faternak van igaza, mert Ő keresi a pénzt, enni ad, az Ő pénzén mosakszom, és neki köszönhető hogy fűtött lakásban van a s*ggem

Más kérdés ha keresettel rendelkezik tesód, akkor pedig nem köteles otthon lakni, mivel a szülői ház küszöbét átlépve hierarchia van, tesód ezt szépen felülmúlta a tettével


Hogy mit csinálnék? Semmit, ahogy magamat ismerem felé se néznék mert nem lennék kíváncsi arra ahogy, egy csávóval él, legyek megkövezve, elásva, egy férfi addig tarthatja magát a neméhez, míg nővel fekszik le, és vele is kel fel

20/F

2012. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Tímea97 válasza:
60%

A szüleid ezek szerint konzervatívak!!!

Valójában ,még nem tudták feldolgozni a tényt,miszerint a fiúk meleg. Saját kudarcként fogják fel a dolgot magukat vádolják és kérdéseket tesznek fel maguknak mit rontottak el .Saját szégyenként élik meg !!! Idővel ez változik mikor valaki megérteti velük azt , hogy ez nem az ő HIBÁJUK!Így alakult pont és ennyi.

2012. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Béla211 ***** válasza:
97%

Szerintem ne próbáld lenyomni a torkukon ,hogy tartsák a testvéreddel a kapcsolatod. TE tartsd vele és anyukád is úgy ahogy eddig. Ha kérdezik ,hogy hova mész mond hogy a testvéredhez de többet ne. Egy idő után szerintem apukád is kíváncsi lesz mi van a fiával. Én anyunak mondtam el ő se fogata éppen jól de azért kitagadni nem tagadott ki.De kellett hozzá 3 év mire megbékélt teljesen a dologgal és nem vágja a fejemhez ,hogy mért lettem b..i mért nem lehettek normális.

Sokat segített szerintem ,hogy látja hogy boldog vagyok a párommal 3,5 éve.

F/26

2012. dec. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Várj türelemmel, én anyám is valamelyest meg emésztette a dolgot :) egy szem szülőm mióta apum meghalt.
2012. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Ezek után a bátyád az, aki megsértődhetne. A helyében megszakítanék minden kapcsolatot a szüleimmel. Azért mindennek van határa. Attól még, hogy meleg, van önbecsülése és büszkesége (remélhetőleg). Örülj neki, hogy nem gyújtja rájuk a házat ennyi megaláztatás után.
2012. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!