Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyereknél aki rossz...

Autista gyereknél aki rossz alvó? Mindig is az volt? Sír éjszaka? Vagy sokszor megébred? Vagy csak a meleg hatása lenne?

Figyelt kérdés
Nekem 3 éves autista gyanus gyermekem van. Soha nem volt gond az alvással, de most egy pár hete éjszaka megébred, átjön hozzám, és csak forgolódik, nehezen alszik vissza. Eddig egyedül aludt el, de most ott kell melette lenn amíg el nem alszik. Félre ne értsetek, nem panaszkodás, csak amikor hajnal 4-kor kelek, és megyek dolgozni, így húzós. És ő is jár bölcsibe, mindig fáradt, alig bír felkelni reggelente.
2012. aug. 6. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem nagyon értek hozzá de autizmus ide autizmus oda,ez normális. Lehet hogy csak hiányzol neki,elkezdet valamitől félni lehet valamilyen olyan inger érte amit nem tud feldolgozni...stb.De hangsúlyozom az én gyerekem nem autista.De csak ha magamból is indulok ki 11 éves koromig jártam át a szüleimhez éjjelente, ha akkor inkább vissza kísértek volna és szembenéztem volna a félelmeimmel lehet a 11 év csak 11 nap lett volna.


Meg kérdezhetem,hogy nálatok hogyan nyilvánult meg az autizmus gyanúja?

2012. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelnének a tünetek az én fiam is 3 éves lesz és autista gyanus. Hol jártok a diagnózis kiderítésében, mi még nagyon az elején vagyunk, úgy érzem sose lesz vége.

A kérdésedre válaszolva Az én fiam is jó alvó. Mégis vannak időszakok amikor felkel éjszaka, sajnos nem mindig tudom, h miért, mert nem beszél. Valamikor csak szomjas. Most lehet a meleg miatt alszik nyugtalanul, de olvastam valahol, hogy 3 éves kor környékén gyakoriak a rémálmok, ez teljesen normális. Ki tudja mi zavarja meg a gyerekek álmát. Barátnőm kisfia pl egy kis plüs állattól ijedt meg ami születése óta az ágyában van, azért riadt fel éjszaka.

2012. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, írj privit, és beszélünk. Üdv.
2012. aug. 7. 18:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Elsőnek: szemkontaktus hiánya, és kommunikáció zavar. bár már nagyon sokat fejlődik, már ha valami nem tettszik neki, a saját nyelvén veszekszik velem, meg ha kérdezek, már válaszol is persze csak babanyelven. De remélem jó uton haladunk, hogy meginduljon a beszéde.
2012. aug. 7. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Képzeld a sógornőm kisfia is pont ezektől szenvedett! Én szóltam neki mikor kb 2 éves volt hogy itt valami nincs rendben ,persze anyósomék lehurrogtak hogy majd behozza a lemaradást! Ő sem tartott szemkontaktust,meg nem reagált semmire kértem tőle hozza ide az autót nem is értette miről beszélek össze vissza halandzsázott azt csinálta mint egy 1 éves!Aztán megelégeltem és jól beolvastam mindenkinek :-) Beíratták bölcsibe,hihetetlen mekkorát fejlődött eszik egyedül,iszik a pohárból....de + még jár fejlesztőhöz is és itt mondták,hogy a beszéd központnál nem fejlődött ki valami rendesen.De szerintem ez hülyeség.Mert még a járása sem összeszedet!Szerintem tuti hogy autista,és szerintem az anyukája is az csak akkor még gyerekcipőben járt ez az egész mikor ő kicsi volt.De ha most ezzel is előállok náluk hát biztos hogy megköveznek!Pedig szerintem fejleszthető lenne mindegyik. :-((

2012. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam szintén "gyanús", főleg a beszéd terén van elmaradása. (Na meg iszonyatosan akaratos.)

3 és fél éves kora körül ő is ébredni kezdett, sírt is néha és átjött hozzánk. Akkoriban mindennapossá vált a dolog, egyedül elaludni sem akart. Ha a szobájában akartuk marasztalni nagyon sírt, hiába feküdtem oda mellé. Végül úgy döntöttünk, aludhat velünk, ha úgyis minden éjjel ez van... Az éjszakák nyugodtak lettek, kistesót sem ordította fel az éjszaka közepén.

Most másfél év elteltével kicsit megpróbáltuk visszaszokatni... sírás nélkül ugyan, de sietve jön át, ha megébred. Egyéb helyzetben is nehezen szakad el tőlünk, ezért érthető, hogy éjjel sincs ez másként az ő esetében. Testvérével sem alszik helyettünk, mi kellünk mindenképp.

2012. aug. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden auti más és más, nincs szabály.

Az én majdnem 6 éves Aspergeres kislányomnak minimális az alvásigénye, délutáni alvás már rég nincs, és az sem okoz számára gondot, ha egy nap 6-7 órát alszik - bírja a napot végig így is.

Mondjuk ő, ha elalszik, akkor többnyire végigalussza az éjszakát. De hangsúlyozom: mindannyian mások, és nagyon sokminden megzavarhatja őket.

2012. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Kedves első: az autizmus igen széles, senkire sem mondják ki könnyen hogy autista, neked sem kell valakire. Nálunk is az autizmus csak előjött, de kicsi az esély hogy tényleg az lesz. Hosszú folyamat.

Olyan érdekes, hogy eddig semmi gond nem volt az alvással, most meg minden este bulit rendez.

2012. aug. 8. 13:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet egyszerűen szeparációs szorongás? Ez időről-időre visszatér.A sógornőmnél meg ezért gondolom így mert férjem mesélte hogy 10 éves koráig semmi nem volt anyósom is mondta,hogy 9 hónaposan ment meg szépen beszélt 2 évesen,önálló volt..Ők is elkezdték hordani,de fejlesztést nem kapott és beíratták a háziasszonyképzőbe.És észre lehet venni a beszédén,nagyon zavart,nem tud a témába bekapcsolódni,folyamatosan jár a szeme mint ha visszaigazolást kérne hogy jót e mondott,és 33 éves már!?Viszont,a telefonokhoz,meg úgy ért mint a fene,meg a kezébe nyomsz egy térképet és seperc alatt megtalál mindent és el is talál mindenhova kérdezés nélkül,a puzzl-t sity-suty kirakja legyen az 500 db.is.Na ezért feltételeztem.
2012. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Minimum egy tiflopedagógusnak meg kellene mutatni, ők ugyanis a több mint 50 alfaját ismerik és meg tudják különböztetni az autizmusnak!

Ha ő pozitív jelzést ad akkor gyermekpszichiáter, de nem akarlak elkeseríteni hazánkban a bányászbéka valaga alatt áll a tudomány ezen része.

Egyesek értik,tudják, de gyakorlatban nem elérhetőek:(

2012. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!