Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy nőnek van egy gyereke, de annak az apjától elválik, talál egy új férfit, akivel összeházasodik, szül neki 2 gyereket, akkor az első gyerek megszűnik számára létezni?

Figyelt kérdés
Velem speciel ez történt. 2 éves koromban váltak el a "szüleim". Apámat azóta sem láttam (anyám szerint örüljek neki), anyám szintén nem kíváncsi rám. 18 éves koromig velük éltem (anyám és az "új család"), aztán leléceltem. Addig se és azóta se érdekli, hogy mi van velem, élek-halok-e.
2012. dec. 16. 12:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elsősorban attól érdekelne válasz, aki hasonló cipőben jár, és attól, aki szintén ilyen anya, mint amilyen az enyém. 28/L
2012. dec. 16. 12:47
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem törvényszerű, csak hát sajnos mégis megesik. Sajnálom, hogy így érzed, nem hiszem, hogy tudatosan, szándékosan ilyen az anyukád, de ettől még az érzéseid jogosak. Szerintem valami olyasmi lehet a dolog hátterében, hogy amikor a közös gyerek megszületik, akkor az valamilyen újrakezdés az anyukának, szeretne mindent jobban csinálni, mint az előző házasságában, szeretne egy tökéletes családot, amihez most minden feltétel adott (úgy értem, van egy új párja, akivel ezt meg tudja valósítani), és így sajnos elterelődik a figyelem a nagyobbról.

Mondjuk én például egyedül neveltem a fiamat sokáig, ő sem ismeri a vér szerinti apját (és tényleg jobb így), a mostani párommal ketten neveljük, és szeretnénk majd kistestvért, de már számtalanszor megbeszéltük, hogy arra nagyon fogunk figyelni, hogy ne legyen ez a helyzet, hogy "régi" gyerek, "új" gyerek. Persze a testvérféltékenység természetes jelenség, emlékszem, én is totál ki voltam akadva, amikor az öcsém megszületett, pedig nekünk ugyanazok a szüleink, de hát attól még én három évesen úgy érzékeltem, hogy én már senkinek nem vagyok érdekes, mert nem én vagyok az "új". Pedig így visszagondolva, foglalkoztak velem eleget a szüleim.

2012. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Te jó ég, ez borzalmas. :( Az ilyen embereket nem lehet szülőknek nevezni. A férjemnek van az előző házasságából egy gyereke, és a miénkből is van egy, soha egy másodpercre sem hanyagolja el egyiket sem, rengeteget van nálunk a fia, és ennek nagyon örülök! Ki is ábrándulnék abból az emberből, aki képes csak úgy eldobni magától a gyerekét.
2012. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 intrepid ***** válasza:
93%
Nem vagyok egyik kategória sem, de egy tanács: próbáld megkeresni apádat. Nem tudhatod, nem-e anyád tartotta tőled távol apádat, te meg őrá haragszol. Nagykorú vagy, önállóan megvagy, nem kell tartania attól, hogy pénzt akarsz tőle, keresd meg!
2012. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az, hogy az anyja 10 éve azt se mondta a gyerekének, hogy habakukk már nem az elterelődött a figyelem kategória. De egyébként valószínűleg az áll a háttérben, amit az első válaszoló mondott. Anyuka tökéletes családot akar az első sikertelen után, és ebbe nem fér bele az első sikertelen házasság "bizonyítéka".
2012. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Én a kérdezőnek adok igazat! Igaz én pasi vagyok, de úgy látom, a nők ösztönös(ebb) lények, mint a férfiak. Ezt még véletlenül sem lebecsülésképpen írtam, sőt! A pasik meg mindegyik gyereküket egyformán szeretik, vagy nem szeretik. Nekik mindegy a dolog.
2012. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Ez hülyeség, a legtöbb férfi nem tud mit kezdeni a gyerekével és nem egy apa írta már ide ki, hogy pl. az egyiket jobban szereti, mint a másikat, stb.
2012. dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló cipőben jártam, öt éves koromban elváltak a szüleim. Édesanyámnak és édesapámnak is lett új családja, új gyerekeik születtek, de ettől engem még nem szeretett kevésbé senki. Inkább az volt a gondom, hogy mindkét szülőm nagyon szeretett, én is őket, nehéz volt eldönteni, hogy éppen melyiknél lakjak.
2012. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én a (fél)testvéreimet nagyon szeretem, egy-két "haragszomrád"-os korszaktól eltekintve tartjuk is a kapcsolatot (kamaszok még, kicsit el is vannak kényeztetve). Csak arra lennék kíváncsi (mivel még nincs gyerekem), hogy vajon az anyai ösztön csak úgy kitörölhető... ?
2012. dec. 16. 13:28
 10/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nem olyan borzasztó az életem, egy nagyon boldog és kiegyensúlyozott párkapcsolatban élek már kilenc éve. Anyám iránt se érzek már haragot, ahhoz túl hosszú idő telt már el, inkább csak a kérdőjel van a fejemben.
2012. dec. 16. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!