Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ehhez jogom? Éljem a...

Van ehhez jogom? Éljem a saját életemet vagy legyek tekintettel a szüleim érzéseire?

Figyelt kérdés
Katona szeretnék lenni. A szüleim ezt nagyon ellenzik, féltenek. Én ha bármi másról lenne szó, azt mondanám, hogy bocsi, ez az én életem. De ez egy veszélyes foglalkozás. Ha valami történne velem, azt nem élnék túl. Az egyik nagymamám a világháborúban átélt szörnyűségek miatt lett orvos. Annyira utálja az erőszakot, hogy még a Gyűrűk Urát sem hajlandó végignézni a háborús jelenetek miatt. A másik nagymamám apja munkaszolgálatban halt meg, a bátyját Izraelben ölték meg az arabok, de ezek nélkül is tele volt tragédiával az élete. Az anyám és a nevelőapám tudják, hogy évek óta erre vágyom és már az ötlettől is idegbajt kapnak. Állandóan filmeket mutogatnak, amiből megtudhatom, milyen rossz dolog a hadsereg. Apám sem örül, de ő legalább tudomásul venné a döntésemet. Az egyetlen, aki talán büszke lenne rám, a húgom. Ő tökéletesen megérti a dolgot. Nem hirtelen jött ötletről van szó, 16 éves korom óta erre vágyom, 18 évesen majdnem felvételiztem a Nemzetvédelmire, de az utolsó pillanatban mégsem jelöltem be, mert tekintettel akartam lenni a családomra. Rosszul tettem, két év telt el és azóta is minden nap arra gondolok, mi lett volna ha... Most elkezdtem edzeni, mert úgy érzem, ez a nekem való hivatás, szeretnék jelentkezni a seregbe. De közben bűntudatom van. Félek, a szüleim és főleg a nagyszüleim belehalnak, ha elmegyek katonának. Ti mit tennétek a helyemben?
2012. dec. 16. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Mi értelme van a Magyar Honvédségbe jelentkezni?
2012. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nagyobb esély van rá, hogy a laktanya lerobbant zuhanyzójában a fejedre esik a vakolat, mint bármi egyébre.


Itthon nem az a katonaság, amit te, meg a családod a kérdésed alapján elképzeltek.


Újabban próbálják fényesíteni, de a pénzt jobban szeretik látványos szoborparkra, meg őrségre költeni, amit a parasztok látnak és ámuldozhatnak, mint olyanra, ami maguknak a katonáknak jó lenne.


Persze, mehetsz külszolgálatokra, de az is nagyon aranyos, hogy pl. egy afganisztáni misszióban annyi pénzt kapsz mintha kimennél szakmunkásnak pl. Ausztriába és ott valószínűleg nem robbantanak fel. Aztán még az a legjobban fizető misszió.

2012. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2. Pont ugyanarra gondolunk. [Első vagyok.]

Afganisztánba kimenni meg nem valami nagy dicsőség, mert nem igazán a hazát szolgálod.

2012. dec. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ebben is igazatok van, bár én ki szeretnék menni Afganisztánba.
2012. dec. 16. 16:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát arról már lekéstél valószínűleg. 2014-ig kivonulnak onnan, bár elvileg marad majd "szövetséges" erő ott, de nem hinném, hogy magyarok is lesznek közte. Inkább amerikaiak pl.
2012. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ahhoz képest hogy mennyire katona akarsz lenni, meg ilyenek, meg Afganisztánba mennél, azt se tudod, hogy már rég eldöntött a kivonulás is?
2012. dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan jelentkezz a "seregbe", mert tényleg nem fog ott semmi borzadály történni veled.

A matektanárom mesélte anno, hogy már abban az időben is mikor még komolyan vették a honvédséget, abból állt katonának lenni, hogy részegen randalíroztak a kukoricásban.

Azt se tudták, hol kell megfogni a fegyvert...

2012. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Van jogod! Nekem az unokatestvérem katona és már többször volt Kazahsztánban, de minden álma az volt, hogy Afganisztánba eljusson. Több év után sikerült neki (közben meghalt az apukája és az egyetlen testvére), persze mondanom sem kell, hogy mindenki féltette, különösen az anyukája(érthető, csak ő maradt neki), de a család többi része is. Ráadásul menyasszonya volt, aki, miután kiment Afganisztánba, el is hagyta. Azonban ennek ellenére sem bánta meg. Szóval ezek alapján, én arra jutottam, hogy vágj bele. Hidd el, idővel a szüleid, nagyszüleid is elfogadják, hogy te ezt szeretnéd csinálni. :)
2012. dec. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Van jogod, de miért akarsz embereket ölni? Menj inkább mészárosnak, vagy inkább sebésznek.
2012. dec. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!