Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudom hogy súlyzós edzéssel...

Tudom hogy súlyzós edzéssel nagyobb izomtömeget lehet elérni, mint saját testsúlyossal, mert mindenki mindig ezt írja az ilyen és ehhez hasonló kérdésekre. De mekkorát lehet elérni saját testsúlyossal?

Figyelt kérdés
Tapasztalataim szerint saját testsúlyossal az elején könnyebben jön az izom, de későbbiekben nagyobb izomtömeget lehet súlyzós edzéssel kialakítani. De de a saját testsúlyos edzés semmiképp sem lassabb ütemű( és most itt nem a megszerzett tömegről, hanem a fejlődés gyorsaságától beszélek). Véelemények? És akkor mekkora is a saját testsúllyal elérhető tömeg? Nyilván nem egy versenyző szintjére gondolok, de a hétköznapi emberhez képest jó forma alakítható ki vele?
2012. nov. 30. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
hétköznapi emberhez képes nyilván jobb formát ad, de messze elmarad egy testépítő izomtömegéhez képest. De ezt nem lebeszélésnek írtam, ha neked egy kisebb, de jó forma is elég, akkor nyugodtan maradj a saját testsúlyosnál.
2012. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezeknek a csávókanak a tömege nekem már bőven megfelelne:

http://www.youtube.com/watch?v=TSda7Hn8FoE

pl. az ő izomzatuk egy komolyan testépítést űzőhöz képest(akár hobbi szintű is) nyilván nem ugyanaza kategória, de a hétköznapin edzetlen emberekéhez képest szuper jó! Vagy csak én gondolom így?

2012. nov. 30. 15:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem az számít, mit fogsz a kezedben, hanem a terhelés. A súlyzós (gépes) edzésben az a jó, hogy pontosan tudod szabályozni a terhelést. Izomnövekedéshez az kell, hogy jó nagy legyen a terhelés. Ez azt jelenti, hogy a gyakorlatot egyhuzamban csak néhányszor tudod elvégezni. Ha ezt a terhelést meg tudod valósítani saját testsúlyos gyakorlattal, semmi probléma. Viszont azzal, hogy megcsinálsz 50 fekvőtámaszt és 100 guggolást, nem igazán fogsz izmot növelni.
2012. nov. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van, növelni kell a terhelést.
2012. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ez igaz, de a fegyencedzés c. könyv pont ezzel a problémával foglakozik!
2012. nov. 30. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell bemutatnod a könyvet. Néhány alapgyakorlatot végeztet 10-10 nehézségi fokozatban. Próbáld ki, ha bejön, csináld. De figyelj oda az étkezésre is, mert kaja nélkül nem jön az izom.
2012. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosan. Azt kövesd akkor. :)
2012. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen igen a terhekés növelése jó én a saját testsúlyos gyakorlatokat súllyal nehezítem (táskába, övre,) nagyon jól beválik. Amúgy meg a legjobb edzés (szerintem) a saját testsúlyos edzés, kettlebell és a crossfitt keveréke ettől brutál lessz az ember.....
2013. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!