Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Döntés képtelenség, betegség?

Tinuska97 kérdése:

Döntés képtelenség, betegség?

Figyelt kérdés
Ha valamelyik gyerek,egyszerűen semmiről nem tud dönteni,pl mit egyen,mit csináljon,kell e innia stb. az betegség? Ilyenkor ha nem mondják meg neki,teljesen össze zavarodik. Régen nem volt ilyen. Mi lehet a gond (ha a szülők se így nevelték)?

2012. dec. 17. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi idős gyerekről van szó?
2012. dec. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha régen nem volt ilyen, és órákig elrágódik egy döntésen, és nem képes inni emiatt, akkor valószínű, hogy van vmi mögötte, nem feltétlen betegség, lehet vmi pszichológiai probléma, kisebb trauma, otthoni sokk, akármi is. Én pszichológushoz vinném el.

Nem vagyok szakértő, de sztem sem mindegy, hogy a gyerek mennyi idős. Ha még 4-6 éves, akkor nem biztos, hogy ez olyan súlyos. Ja, és az, hogy nem így nevelték, semmit sem jelent, a gyerek személyisége úgyis kiviláglik majd, van olyan dolog, aminél nem számít, hogy hogyan nevelték.


Szóval én azt tanácsolom, hogy nézze meg a gyereket egy pszichológus.

2012. dec. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
10-15 éves gyermek
2012. dec. 19. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!