Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szóltak róla, eltemették...

Nem szóltak róla, eltemették szinte titokban. Mit mondjak most nekik?

Figyelt kérdés
Egy általam nagyon szeretett, de a családjával távolabb élő családtagom meghalt.Erről tudtam.Utána szinte kétnaponként érdeklődtem, hogy mikor , hol lesz a temetés.Azt mondták mindig, hogy még nem tudják. Aztán kiderült, hogy már eltemették.Nem szóltak.Állítólag nagyon szűk családi kört akartak, én meg annál egy generációval távolabbi rokon vagyok.Annyira fáj, hogy el se tudtam tőle búcsúzni. Egy hónapja még itt volt, beszéltem vele, most meg ez. Értem én, hogy azoknak a legrosszabb, akik vele éltek.De ez így , számomra nehezen elviselhető. Mit mondjak én most nekik?
2012. dec. 18. 06:09
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
semmit sem kell mondanod. Fogadd el a dontesuket, mast nem tehetsz.
2012. dec. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondjál? Miért kéne bármit is mondanod?

Ha tudtad volna mikor és hol lesz a temetés elmehettél volna, bármennyire is nem akarják ők. Mert mindenkinek joga van elbúcsúzni ha akar.

Ez, hogy önző módon eltitkolták, pedig direkt kérdezted, nagyon szemét dolog volt. Bármit is mondanál, senkinek nem lenne jobb semmivel. Bocsánatot sem fognak kérni tőled. Sajnos az életben sokminden igazságtalanul történik. Csúnyán mondva: Így jártál sajnos. Vissza csinálni, helyrehozni nem lehet. Srmmtettel, sem szavakkal.

Menj inkább ki a temetőbe ha ráérsz és gyújts neki egy gyertyát.

2012. dec. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
én lehet, megmondanám, hogy most egy ideig nem szeretnék velük beszélni. Értem én a fájdalmukat, megértem ezt a részét, de ha már érdeklődsz, akkor meg kellett volna mondani, hogy bocsáss meg, ekkor lesz, de szeretnénk szűk körű temetést. gondolom megértetted volna. De ez szémét húzás volt, mert hazudtak, még így is, hogy a gyász miatt sajnálom őket! :(
2012. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem szűkkörű temetést akartak, egyszerűen nem volt kedvük "torhoz" mindenkivel, mert van ahol úgy szokás, hogy akkor a messzebbi rokonok átmennek a temetés után emlékezni, beszélgetni. Bár ez nem kötelező, meg nem kell mindenkit odahívni. Szerintem bunkóság volt. Az jó, hogy ő nem vállalja, meg neki nincs kedve hozzá, mert olyan szomorú, de azt azért ne akarja már megmagyarázni, hogy őt zavarja, ha valaki letesz egy koszorút és csendben megáll, míg a pap beszél.


ne mondj semmit, csak nem muszáj velük beszélgetni mostanában.

2012. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tudom, hogy visszacsinálni nem lehet. Kimegyek a temetőbe hozzá, viszek virágot, gyertyát.A rokonokkal egy darabig kerülni fogom a találkozást.Talán csitul a fájdalom, és talán majd tudok velük anélkül találkozni, hogy csak ez járna az eszemben.
2012. dec. 18. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:
nem lehet orokosodesi vita a hatterben? Nem lehet hogy felnek toled, hogy a jo kapcsolotokra valo tekintettel attol felnek hogy igenyt tartadz oroksegre?
2012. dec. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gyerekei örökölnek, én jóval idősebb vagyok, mint ő volt.Eszembe sem jutott ilyen.
2012. dec. 19. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!