Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom titokban pénzt utalt...

Anyósom titokban pénzt utalt a szüleimnek. A szüleim nem is tudtak róla. Normális ez?

Figyelt kérdés
szóval, édesapám fél éve nem dolgozik, nem talál munkát, kijönnek a pénzből így is, persze plusz dolgokra nem futja, én segítem őket. De nekünk jól megy teljesen, azaz megtehetem.. erre ma felhív édesanyám hogy anyósom szólt neki h küldött nekik pénzt és ennyi. Anyukám nagyon kínosan érzi magát, most utalhatja vissza, vagy veheti ki és adhatja neki oda... mit kéne mondani anyósnak? nem is értem hogy gondolta ezt.. írtó kínos.... anyós tudja h nekünk is jól megy és tudom anyukámékat segíteni.. szóval ki mit ajánl? hogy adja vissza anyum? én mondjak e valamit.. köszi
2012. dec. 6. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Talán értelmes ember módjára le kéne vele ülni bezsélni, hogy köszönitek, de "segélyre" nincs szükségetek, hogy titokban utalgasson, mert úgyis látjátok, ez nektek megalázó. Ha segíteni akar, kérdezze meg szemtől-szembe, hogy Marikám, ti is a csládhoz tartoztok, szeretnék nektek kicsit segíteni. Hogy tehetném meg, mire volna szükségetek?
2012. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Elvileg normális családban szó nélkül támogatják a másikat. Csak akkor van baj, ha cserébe majd vár valamit vagy később az orrod alá dörgöli.

Ha nem olyan típus aki visszaél ezzel, akkor el lehet fogadni, de ezt nektek kell tudni, hogy milyen ember.

Az én anyósom ha pénzt ad cserébe elvár dolgokat, amik nekem kellemetlenek így a legjobb nem kérni tőle semmit.

2012. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Anyud hivja fel telefonon az anyósodat és kérdezze meg tõle, hogy minek köszönheti ezt a meglepetést?Vagy vegyen neki az anyud valamilyen ajándékot, ha lehetne ezt tanácsolni.
2012. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha segíteni akar, akkor ne pénzt adjon, pláne ne bankszámlára utalva, hanem amikor van valamilyen ürügy az ajándékozásra, vegyen olyasmit, amivel a kiadásaikat csökkenti. Ilyen családi kapcsolatban nagyon kényes dolog a pénzbeli támogatás. Vagy adja oda neked a pénzt, hogy vegyél valamit a szüleidnek vagy egyszerűen vásárolj be nekik. Lehet, hogy jobb lenne, ha a szüleid nem is tudnák, hogy tőle van rá a pénz. Megbántani nem szabad, kifejezetten elutasítóak ne legyetek vele, mert ő valahol jót akar, csak valószínűleg nincs érzéke ahhoz, hogy a másik megbántása nélkül hogyan kell ezt csinálni.
2012. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg így: Koszonjuk szépen, nagyon jol esett, hogy gondoltál ránk, de minden rendben van velunk. Kijovunk anyagilag. - Es vissza adni neki a pénzt.
2012. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Ez anyukád és az anyósod dolga, nem a tied. Nem szabad hagyni, hogy belevonjanak a maguk kis játszmáiba.


Édesanyád felnőtt ember, nyílván meg tudja egyedül is oldani ezt a helyzetet. Neked tudnod sem kellene erről!

2012. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Lehet véletlenül utalta és nem is nekik akarta küldeni a pénzt, egyáltalán miért tudják egymás bankszámlaszámát? Talán meg kéne kérdezni mi volt ezzel a szándéka. KOMMUNIKÁCIÓ.
2012. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Tudjak egymas bankszamlajat vallakozasok miatt.

Kb 5x talalkoztak eddig, persze nagyon kedvelik egymast, de oriasi a tavolsag. Anyosom egyertelmuen jot akar, de anyumeknak ez eleg megalazo attol meg.. Foleg h nem szorulnak ra tenyleg. Mert barmi kell megkapjak tolem. Ha van uj kocsira meg hazra penzunk nyilvan nem a szuleimtol fogom megvonni... Anyosom is tisztaban van vele h jo anyagi korulmenyek kozott elunk a fiaval.. Az en vallalkozasom is jol megy es a parome is.. Es ha azt hiszi a szuleimnek nem adok belole az kicsit banto is lehet. En nem aggodok apukam munkahelye miatt.. Ha nem jon ossze nem jon ossze, lenyeg h egeszseges legyen.. Nem ertem miert o kezd el aggodni.. (Tobb szazezer forintrol van szo amit utalt edesanyamnak)

Amugy anyukam visszautalja neki es megkoszoni szepen, de nincs ra szukseg.

Ha megsertodik ezen se tudok mit tenni.. Sajnalom h ilyen kinos helyzetbe hozott mindenkit :(

2012. dec. 7. 00:54
 9/9 A kérdező kommentje:

Ja es nem veletlen utalasrol van szo, anyukamat felhvta h kuldott beki meglepetest a bankszamlajara... Es h fogadja el es ennyi :/

Koszonom a valaszokat..

Semmikepp se szeretnem kesobb visszahallani anyosomel csaladjabol h anyagiakkal segitette a szuleimet.. Aki nem is szorulnak ra..

En emiatt haborodtam fel. Sose lehet tudni.. Senkinek se szeretnek az adosa lenni..

2012. dec. 7. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!