Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam az igazat a családom...

Elmondjam az igazat a családomnak, vagy hazudjak? Mit tennétek a helyemben? Őket is kímélném, meg magamat is.

Figyelt kérdés

Külföldön élek néhány éve, a feleségem 7. hónapban van. 3 hónappal ezelőtt megszereztem a jogosítványt, vettem egy autót. A családnak (szülők és 3 felnőtt tesó) megemlítettem, hogy természetesen autóval megyünk haza karácsonyra, erre kitört a jajveszékelés, hogy ne-ne, ilyen friss jogsival ennyit vezetni (900km). Kicsit zokon is vettem, hogy megbízhatnának bennem, felnőtt ember vagyok, fel tudom mérni a képességeimet és a határaimat. Na és a lényeg: ma este, ahogy hazafelé jöttem, egy állat belevágódott a kocsim oldalába. Egy sarokra a lakásomtól... Az én autóm puff, rögtön megadta magát, úgy kellett elvontatni, ezzel ugyan nem megyünk jó darabig sehová.


Kérdésem tehát: elmondjam-e az otthoniaknak, beleértve a szuperaggódós anyámat, meg a kárörvendező (na ugye, én megmondtam) tesóimnak, hogy mi történt, vagy hazudjak valami betegséget? Egész éjjel nem aludtam a sokk miatt (szerencsére személyi sérülés nem történt) nagyjából már lerendeztem magamban a dolgokat, már csak ezt nem tudom eldönteni. Pénteken indultunk volna, ma már illendő lenne tájékoztatni mindenkit, hogy ne várjanak, de mit mondjak? Bevállaljam a várható mizériát?


2012. dec. 19. 04:17
1 2
 1/13 anonim válasza:
65%
Én biztos nem mondanám el, mert ezt hallgathatnám utána a családtòl. LiLy
2012. dec. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem előbb-utóbb úgyis kiderül, a hazugság soha nem vezet jóra. Ráadásul nem is te voltál a hibás. Inkább hallgatnám egy darabig a megjegyzéseket, mint utána ha kiderül, akkor ugyanezt évekig. Csak akkor még azt is hozzáfogják tenni, hogy gyáva vagy, hogy eltitkoltad.
2012. dec. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
en elmondanam.
2012. dec. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
80%
Lehet igazatok van, de ez függ a családtól. Én az enyémből indultam ki, nekik biztos nem mondanám el. LiLy
2012. dec. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Hali!


Miért tennéd? Az, hogy ez történt, ahhoz nekik semmi közük nincs. Az már más kérdés, hogy te viszont túlságosan is foglalkozol azzal, hogy a családod mit mond, vmint megszól. Miféle család az olyan, ahol mindenki károg, ahelyett, hogy lehetne rájuk számítani? S:-s


Nézd... én nemtom, te hol élsz a feleségeddel, és hogy ott most milyen az időjárás, de abban valóigaz egyet kell értsek a családoddal, hogy 3 hónap alatt még nem lehet akkora rutint szerezni a vezetésben, hogy te ténylegesen is bevállalj ekkora utat, pláne, ha még egy esetleges nagyvárosi csúcshoz sem vagy hozzászokva, hozzászoktatva. Ehhez kell némi idő, és gyakorlat is. Az, hogy most beléd jöttek,... megesik az ilyen...sajnos. De most ettől és a családodtól függetlenül valóban azt mondanám, hogy inkább menjetek vonattal! Én pl. tegnap délelőtt értem haza Erdélyből a Kisalföldre és a több mind 9 óra folyamatos utazás eléggé kimerített, ehhez pedig még nem vagy hozzászokva sztem. Arról meg nem is beszélve, hogy tél van, helyenként havazik és pláne, ha nincsenek téli gumik, akkor sokkal rizikósabb egy ekkora út!


Sztem menjetek vonattal! Sokkal kiszámíthatóbb és biztonságosabb. Bár nemtom honnan írsz, és hová mennétek, de talán tudnék infóval segíteni, ha úgy döntenél, a vasutat választod, akár kombinálva busszal! Így a károgós családod is talán megnyugodna. :-)


A feleséged am. már tudja?

Hány éves vagy amúgy?

2012. dec. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha kulfoldon laksz, honnan tudnak meg, hogy mi tortent az autoval?

Nalunk is tortent olyan, amit nem mondtunk el a csaladnak, mi is kulfoldon lakunk. Nem akartuk, hogy ok is feleslegesen aggodjanak, felhuzzak magukat, stb..ezert nem mondtuk el akkor, csak akkor, mikor mar rendezodott a dolog. Utolag mar csak bantotta oket a dolog, ami tortent, de egyaltalan nem voltak duhosek, amiert nem mondtuk el. 2x is tortent ilyen, es mind a kettot utolag mondtuk el.

Ha nagyon el akarod mondani, eloszor rendezd az ugyet, s utana mond el. Per pillanat most azt se tudod, mennyibe fog kerulni, mennyi ido, mire megjavitjak, mit jelent most nektek, hogy nincs auto...egyebkent en javaslom a mielobbi megjavittatast, most lesz ra a legnagyobb szukseg. A feleseged mar 7 honapos, mi van, ha a bebi hamarabb jon egy kicsivel, akkor mar nincs sok ido. Telen akar hatalmas dugo is kialakulhat az utakon az idojaras miatt, mire odaer a taxi hozzatok, meg meg beertek a korhazba...en megjavittatnam. Egyebkent probalj most nem duhos lenni, arra gondolj, hogy nem esett bajod, a feleseged jol van es nemsokara kisbabatok lesz.

En ilyenkor arra szoktam meg gondolni, hogy jo, most tortent ez a nagy baj, de meg jo, hogy nem a gyerekemmel, parommal, csaladommal tortent, inkabb ez, mint az.

Mindig van valami, ami miatt szivunk....marmint mindenki:D

2012. dec. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

mond azt h valami vadállat neki ment míg az üzlet előtt parkoltál és hát szerelőnél van

benne van h törött az autó h nem te voltál a hibás

csak egy pici hibázik az igazsághoz :-)


így legnagyobb bánatodra vonattal kell mennetek


(egyszer így kentem el egy koccanást még most sem tudják :-)

2012. dec. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezért nem is jöttök? Akkor viszont illene megmondani az okot is. Szólni meg már most nem ártana, mert ők ugye készülnek, várnak..

Utazzatok vonattal, akkor nem kell megmondani.

Szülőként én is megpróbáltam volna lebeszélni a gyerekemet ilyen hosszú autózástól.

Kinézek az ablakon, a szomszéd kerítésénél közel 100 gyertya ég. 28 éves srác Németországból jött haza, autóval. Már nem ért haza..

2012. dec. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

No, csak kidőltem, miután kiírtam a kérdést.

Hát sajnos ez egy ilyen tökéletlen család, bajban inkább széthúznak, mint összetartanak, de én már elfogadtam így őket és hát számít a véleményük, vagy ha őszinte akarok lenni, akkor ez csak a sokat emlegetett férfiegóm. Megbeszéltem a feleségemmel, (este nem mertem elmondani szegénynek) repülnie nem szabad, vonattal 3 átszállás lenne, ezért ki van zárva, hogy hazamenjünk, messziről jött ember pedig valóban azt mond, amit akar, így arra jutottam, hogy majd egyszer, sokára el fogom ezt mesélni, de most biztosan nem, hanem a várandósságra hivatkozva mondjuk le a közös karácsonyt. Köszönöm mindenkinek a választ és... vigyázzatok az utakon egymásra.

2012. dec. 19. 09:15
 10/13 anonim ***** válasza:
A feleséged miért nem repülhet?
2012. dec. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!