Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a családomnak,...

Hogyan segítsek a családomnak, hogy közben ne hagyjam magam tönkretenni általuk?

Figyelt kérdés
Dolgozom, jó a fizetésem, mégsem tudom megkezdeni a saját, önálló életemet, mert a szüleimet és az öcsémet kell eltartanom... Évek óta. Apám mérnök, volt egy jól menő vállalkozása évekig, akkor jól ment minden anyagilag. Anyám egy gyerek, aki már nem is fog felnőni. Aanyagi biztonságban éltek, semmire nem volt gondjuk, anyám helyett a nagymamám megoldotta a problémáit, nevelte a gyerekeit, nekik csak az volt a dolguk, hogy szórakozzanak és elverjék a pénzüket. Aztán a nagymamám meghalt sajnos, évekkel később pedig apám vállalkozása is becsődölt. Ami belőle azt váltotta ki, hogy magába fordult és nem csinál semmi mást, nem próbál munkát keresni, csak ül, netezik és telebagózza a lakást (senki nem dohányzik rajta kívül, sőt mindenki rosszul van a füsttől). Anyám nem szokott hozzá a problémákhoz, ezért mindent hárítani akar - leginkább rám. Amit meg tud oldani a csekély fizetéséből, azt megoldja, a lakáshitelre és egy kisebb bevásárlásra elmegy a fizetése, tehát a számlákat, a többi esetleges bevásárlást mind nekem kell fizetnem. Az öcsémet úgy nevelték, hogy neki mindent szabad, nem kell semmit csinálnia, mert mindenki azért van, hogy az ő szükségleteit fedezze anyagilag, lelkileg, mindenhogy. Apám pedig ha egy kis pénzhez jut, cigire költi... Hadd fulladjon meg mindenki körülötte... Én segítettem őket, szó nélkül eddig, bár eddig is túl sokat tettem. Anyámnak szívesen segítek, hiszen ő megteszi, amit tud... Bár ő is hibás a jelenlegi helyzetért, mert képtelen takarékoskodni, ha van pénze, utolsó fillérig elkölti hülyeségekre. Ráadásul minden keserűségét rajtam tölti ki. Apámon nem lehet, mert rá nem lehet számítani, az öcsém pedig mindig a kedvenc gyereke volt, sose bántaná. Apám és az öcsém igazi született naplopó élősködők... Elegem van belőle, hogy rajtam élősködnek. Az a baj, hogy anyám foggal körömmel ragaszkodik hozzájuk. Tehát nem tudom megtenni, hogy neki segítek, a többieket pedig a sorsára hagyom. Így viszont én tönkremegyek... Lelkileg, anyagilag, mindenhogy. Mert anyámtól nem kapok köszönetet, csak követelőzést és azt, hogy minden dühét, kétségbeesését rám zúdítja. Vannak normális időszakai, amikor normális és tisztában van vele, hogy mennyit teszek érte, és hálás... Csak mostanában ez egyre ritkább...Ti mit tennétek a helyemben?
2012. dec. 1. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom az nem sokat segít ha azt írom, hogy már az elejétől fogva nem engedtem volna magam kihasználni. Viszont te pedig tehetsz azért, hogy a pénzcsapot elzárd. Ha otthon laksz még, akkor el kell költöznöd albérletbe, hogy elkezdhesd az életedet.

A bűntudat eddig meggátolt ebben, de a szükség küzdésre kényszeríti az embert, márpedig az eltartott szülők nem szenvednek szükséget. Ha ezt az eltartást megszünteted, apádnak is újra el kell kezdenie dolgozni, mert ha nem, elveszít mindent. Tehát tedd meg a nagy lépést és pakolj össze, menj el, miután ezt megbeszélted velük. El leszel hordva mindenféle hálátlan alaknak, de erősnek kell lenned.

2012. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem támogatnám tovább az életmódjukat, nem segítenék többet. Oldják meg a problémáikat, felnőtt emberek.


Öcséd egyébként hány éves?

2012. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Én azt csinálnám ,hogy legelőször leszögezném ,hogy félévig még eltartom őket ,ha annyi idő alatt nem tudnak bármiféle munkát találni legyen az segédmunka stb, akkor az meg már az ő bajuk. De azért én nem hagynám ,hogy pár ingyenélő legyen az akár a saját anyám , apám tönkre tegye az életem ,mert ahhoz nincs joguk.
2012. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Itt valóban csak annyit tehetsz hogy megvonod tőlük a támogatást.

Hiába érzed úgy hogy kiszúrsz anyukáddal, innentől kezdve azt az embert fogja szidni az anyagiak miatt, akit kell: apádat.

Kénytelen lesz elmenni munkát vállalni, amíg eltartod, nem kell megmozdulnia.

Egyébként amíg a bagózást meg az otthon ülést nem írtad azt hittem apósomról beszélsz, pont ugyanezen ment át, és anyósom is ilyen.

Apósom összekaparta magát, és elment gondnoknak, diplomásan egy bebukott cég vezetői székéből.

2012. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Erre nem nagyon van megoldás. Könnyű a költözéssel dobálózni, ezen az oldalon kb. minden családi konfliktusra ez a válasz. Ha te vagy a család egyik legjelentősebb bevételi forrása, akkor zsarold ki magadnak a tiszteletet. A dohányzás fontos annak, aki dohányzik, erre azért ne haragudj. Mindent te vegyél meg nekik, ami a te pénzedből kell nekik, ne hagyd, hogy a tiédet is hülyeségre költsék. Azért apuka gondolom nem 30 éves, tehát a kora miatt is nehezebb munkát találni. Ha vállalkozó volt és mérnök, akkor kell, hogy legyen olyan kapcsolati tőkéje, amivel munkát tud találni, ha nincs neki, akkor valamit nagyon rosszul csinált. Az álláskeresésben kellene támogatni, öcsikét pedig leállítani. Ez rengeteg veszekedéssel szenvedéssel stb. jár. Ha magadnak be tudsz rendezni egy normális életet, akkor a költözés sem rossz ötlet, de nem kell nagy dirrel-durral, csak szépen szoktatni őket ahhoz, hogy ne belőled éljenek. Erre a helyzetre nem igazán lehet biztos tanácsot adni.
2012. dec. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az öcsém már 27 éves... Még egyetemre jár, ez az utolsó éve... Anyám mindent elkövetett, hogy nehogy kikerüljön a "gyerek" a burokból... Érettségi után szakmát tanult 1 évig, rzután újabb szakmát tanult 2 évig, 22 évesen elkezdte az egyetemet... És elvileg most befejezi... Elvileg. Én is albérletben gondolkodom, de rettenetes lelkiismeret-furdalásom van,mert arra meg az anyám fog rámenni... Mert nem a két "férfit" fogja elküldeni dolgozni, hanem ő fog plusszmunkákat vállalni. Neki ez a két lehetőség van: vagy beáldoz engem, vagy ha nem vagyok rá hajlandó, akkor magát. A két... lény (mert férfiaknak nem nevezném őket) nyugodtan végignézi, hogy hogyan teszi más tönkre magát. Amúgy köszönöm az eddigi tanácsokat, igazatok van.
2012. dec. 1. 13:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Apámnak, aki amúgy nagytudású és tényleg tehetséges építész, semmiféle kapcsolata nincsen... Tudom, tiszteletlenség és nem szép dolog ilyet mondani, de egy született lúzer. Amíg voltak munkái, addig is előfordult, hogy átverték, nem fizették ki. Valóban nem 30 éves, és én megértem, hogy nehéz munkát találni. De legalább az igyekezetet látnám! Vagy legalább a házimunkát megcsinálná otthon... Takarítás, mosogatás, nagymosás, főzés... Mindegyikre képes. De egy poharat se mos el, mindent anyámnak vagy nekem kell megcsinálni. Ez egyszerűen felháborító, elkeserítő és nagyon szeretném megtalálni a kiutat, hogy anyámat is mentsem, és persze magamat is... Hogy a párkapcsolatomról ne is beszéljek.
2012. dec. 1. 13:16
 8/8 anonim ***** válasza:
És miért nem vagy rámenősebb? Hord le a bagázst, ebbe senki nem halt még bele. Bár ha az öcséd végzett az iskolával, utána el tud menni dolgozni (sőt, ha nappalis, akkor már most is, mert 2-3 éve a diákokat jobban keresik).
2012. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!