Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne romoljo...

Mit csináljak, hogy ne romoljon meg a kapcsolatunk a tesómmal, ha én vagyok a "kedvenc"?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak 3 éve, anyukánkkal maradtunk. Apánk nem tartja velünk a kapcsolatot. Ami nem is hiányzik egyikőnknek sem, a gond az, hogy anyuval is vannak problémák. Mindig én voltam a "kedvence", ez feltűnt kiskorunkban is, de mióta elváltak még rosszabb. Olyanokat vág a bátyám fejéhez, hogy olyan mint apánk, ami annak függvényében, hogy utálja őt, nem éppen pozitív dicséret. Emellett nekem több mindent megenged, ha választani kell én választok, minden hülyeségért a bátyámnak esik

Ez eléggé befolyásolja a mi kapcsolatunkat is, amit nagyon nehezen viselek én is. Pedig jó tesók voltunk mindig, mindig számíthattam rá akkor is, mikor elváltak a szüleink. De most olyan mintha rám is haragudna. Nem szándékosan, mert utána mindig megbeszéljük, de akaratlanul is engem is okol. Még ha tudja is hogy nem tehetek róla, de emiatt sokat kiabál velem. Aztán bocsánatot kér persze.

Próbáltam már anyukámmal is beszélni, tesóm is nemegyszer hozzávágta, hogy mit gondol, de csak tagad, vagy húzza a vállát.

Én 15/L vagyok, tesóm 16/F, úgyhogy még van egy kis időnk itthon hármasban, szeretném ha megmaradna a jó viszonyunk.


2012. dec. 19. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az már régen rossz ha még az előnyben részesített gyereknek is feltűnik, hogy ő a kedvenc. De úgy tűnik anyukád nem próbálkozik még a látszatot sem fent tartani. Talán egy beszélgetést még megér. Mond el neki, hogy téged is mennyire bánt, mitől félsz.

Egyébként meg ha tesóddal jó a kapcsolatod talán túlvészelitek, ez most egy olyan időszak, mikor sokat veszekedtek, független a körülményektől a korotokból adódóan :)

2012. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a kedvenc, rád úgysem haragszik meg komolyan anyukád, védd meg a bátyádat.

Nálunk mindig változik, hogy ki a kedvenc, ilyenkor megvédjük egymást, akár kivívva anyu haragját. Nem tudom mit kezdenék a bátyám nélkül. Nem engedem, hogy őt ne úgy kezeljék ahogy engem. Mi mindig megbeszéljük a dolgot és nem haragszunk egymásra, igaz mi már idősebbek vagyunk.

2012. dec. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, használd a "hatalmadat" a bátyád védelmére.
2012. dec. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ez nekem ismerös ,mert mi is ilyen cipöben jártunk és járunk is.a megoldás az lett belölle,hogy nem kell mindnet anyunak tudni,lehetek én joban bárkivel,ha akarok,es nem érdekel anyam hülyesége,egyiken be a masikon ki.anyám igy elvesztett 3 gyermeket,a kedvenc megmaradt neki,de belátja hogy csak igy müködik a testvéri kapcsolat.anyam minket nem érdekel,a kedvencel tartjuk a kapcsolatot,mert észbe kapott.
2012. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!