Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezzel kiverte a biztosítékot...

Ezzel kiverte a biztosítékot anyu a barátomnál? Úgy érzem, emiatt ellaposodott a kapcsolatunk.

Figyelt kérdés

Egy ideje együtt vagyok barátommal. Barátom végzős, sokat gondolkodik a jövőjén. Egy párszor beszéltünk arról hogy összeköltözés stb. Anyu nem igen nézi jó szemmel a kapcsolatunkat, főleg a vallás miatt (de van, mikor megnyugszik). Én nem vagyok megkeresztelve, csak anyu, a barátom és családja pedig teljesen más vallású. Anyu pár napja besokallt, felhívta a barátomat és elmondta neki a véleményét (főleg a vallásáról beszélt, hogy nem szeretné ha én is felvenném, h összeköltözzünk, mire barátom "letagadta"...). Barátom rá egy nappal már szakítani szeretett volna, de elv. nem anyu miatt. Újra összejöttünk, azóta találkoztunk 2x, és kicsit furin érzem magam a kapcsolatunkban. Kevesebbszer mondja hogy szeret, elment ide-oda, kevesebb időt tölt velem.

Most el is utazok 2 hétre.


Szerintetek ezzel anyu ártott a kapcsolatunknak, vagy az teljesen oké hogy ezt így oda mondta neki? Félek attól, hogy így már nem gondolkodik rajtunk a barátom.



2012. nov. 11. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol végzős a barátod, tehát mennyi idősek vagytok, de igen, simán lehet hogy ráijesztett anyukád.

Mindenképp ülj le vele, és mondj neki valami olyasmit, hogy "sajnálom hogy anyu megijesztett, ha tudtam volna természetesen nem hagyom neki h felhívjon. de nem kell aggódnod, szeretjük egymást és ez a lényeg, ő fog belerondítani a kapcsolatunkba. Csak mi számítunk."

És persze anyámmal is beszélnék...

2012. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*ő NEM fog belerondítani, bocsánat
2012. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Annyit már mondtam neki, hogy anyu megbánta hogy ilyet mondott, meg hogy ez a vallásos téma is butaság volt részéről... de nem nagyon reagálta le.

Azt is mondta anyu neki, hogy én nagyon előretervezek hogy pl. összeköltözünk és ez nem tetszik neki.

2012. nov. 11. 19:23
 4/8 anonim válasza:
Én magam is vallásos vagyok,de ez sohasem ok arra, hogy mért ne jöjjenek össze azok akik szeretik egymást.Amikor anyukád beszélt a barátoddal ilyen dolgokról,nem fura az hogy kicsit tartózkodóbb lett.Hiszen biztos fontos vagy neki,ebből kiindulva pedig nem akar ártani neked,és anyukád is csak a jót akarja.Félt.Ha a barátod nem egy pszihopata stb.... és szeret,te is őt akkor anyukádnak nem lehet különösebb oka arra hogy ellenezze a kapcsolatotokat.Beszélj a barátoddal is,ezekről kérdezd meg és kérd hogy legyen őszinte erről a dologról beszélve.Ne aggódj,ha eléggé szeretitek egymást anyukád nem árthatott nektek.
2012. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Ahol működik a szerelem, szeretet, megbecsülés, sorolhatnám...Ott nem tud ártani a kapcsolatba egy harmadik. Se szerető, se anya, se bárki harmadik.
2012. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SzilKa ***** válasza:
100%

Szerintem a barátodnak -ha igazán szeret-, nem kellene, hogy fontos legyen, amit Anyukád a vallásáról mondott. Nem Anyuddal van kapcsolatban, hanem veled. Viszont az egy kicsit durva, hogy letagadta azt, hogy össze szándékoztok később költözni és hogy emiatt szakítani akart volna.


Anyukád miért nem nézi jó szemmel a kapcsolatotokat? Nem véletlenül valami szekta tagja a barátod? Mert ezesetben érthető, ha aggódik érted.

2012. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek megijeszteni de én ugyanígy jártam 18 évesen.

Bár anyám személyesen nyalizott a barátomnak, összesen egyszer kellett találkozniuk, és egy fenyegető sms-t kellett kedves anyámtól kapnom hogy a barátom kidobjon.


Ahogy összeköltöztem a(most már) férjemmel, az exem megneszelte, és rohant is hogy visszakuncsorogja magát.

Nagy könyörgésére találkoztam vele, jól elbeszélgettünk és persze hogy jött hogy mennyire bánja a dolgokat és sajnálja hogy így megfutamodott... pedig lehetett volna köztünk komolyabb is.

Így járt :)


Rájött hogy eltolta, miután elköltöztem "otthonról" anyám nem kíváncsi rám, így a férjemnek nem kell anyóssal szenvednie.


Tehát tanulság:

Most értesd meg a pároddal, hogy anyád nem tud beleszólni a kapcsolatotokba, és hogy nem fog a jövőben bajt csinálni.

A barátod egyszerűen csak nem akar ilyen anyóst magának.

2012. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tagja semmiféle szektának, ettől nem tart. Egyszerűen csak az ő családja életvitele, gondolkodásmódja nem tetszik anyunak. Főleg hogy az "anyós" 1-2x bealázott engem a barátom előtt..érthető. De ettől még szeretem a barátomat nagyon, nem fogok ilyen hülyeséggel foglalkozni. Elmondtam neki hogy nem szólhat bele az anyukám, barátom azt mondta hogy az övé sem. Van egy nagyon jó haverja, tizenéve, ő is szeret beleszólni mostanság a dolgokba, akár csak amikor szakítani akart velem barátom... legalábbis én azt vettem észre hogy a sok jó tanács mellett sokat ártott nekünk, hiába mondja hogy bír minket, engem stbstb.
2012. nov. 11. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!