Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, ha a nő szeretne...

Miért van az, ha a nő szeretne már házasodni, de a férfi még nem?

Figyelt kérdés
Nem élünk együtt. Találkozni se sűrűn tudunk. 30-on felül vagyunk mindketten. Ő elvileg akar majd házasodni, de pontos okot nem tudok, hogy miért nincs ez benne a sokéves tervben, mert nem mondja el. Ha feljön a téma, már ideges lesz, megharagszik, de akkor sem válaszol. Nekem család kellene már, kifutok az időből. Na meg 30-on túl nem egy leányálom néhány hetente találkozni kis időre, mint kamaszkorunkban. Gyakorlatilag egyedül vagyok, mintha senkim se lenne. Nincs senkije, ez tuti, meg engem se akar elengedni, de beleragadtunk ebbe az állapotba. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mi lehet ennek az oka?
2012. dec. 19. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért nem akar házasodni, mert neki így is megfelel. Fél a házasságtól, és a válástól is. Nem akarja a fele vagyonát elveszíteni.
2012. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a házasság nem változtatna azon, hogy messze vagytok egymáson. Azon egy közelebb /vagy össze-)költözés segítene, aminek nincs köze a házassághoz.

Szóval nem értem igazából én sem (már az ő fejével gondolkodva), hogy amíg gyakorlatilag csak távkapcsolatban éltek, és nem is nagyon vagytok együtt, addig miért akarsz egyáltalán házasodni?

Az első lépés gondolom a gyakoribb találkozás lenne inkább...

2012. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

*egymásTÓL.

Elgépelés, nem rosszra gondolni! :D

2012. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mondhatom, hogy nekem több van, mint neki, de ez nem téma nálunk. Mellesleg ami eddig különvagyona volt, az a házassággal se lesz közös vagyon. Esetleges válás esetén sem feleződik.


Ezeken túl: hogy lesz így család? Elvileg neki is kell. Majd, majd, majd... Én meg nem tudom, hogy mi ez a majd. Mi szokott lenni valójában? Nem tudok férfifejjel gondolkozni.

2012. dec. 19. 22:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak házasság esetén költöznénk össze. Nekem így is jó, mert tudom, hogy ő az az ember, aki nekem kell, de nem értem ez az egészet.
2012. dec. 19. 22:41
 6/11 anonim ***** válasza:
egy férfi mindig akkor akar megfogni egy nőt, amikor attól fél, hogy elveszíti, a ragacsos nők taszítják őket. Ezt 30-on felül már illene tudni.
2012. dec. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
3 év után ragacsosnak számítok? Őszintén kérdezem. Én azt hittem, ekkor már lehet őszintébben beszélni vágyakról, érzésekről.
2012. dec. 19. 23:33
 8/11 anonim ***** válasza:
a gyerekkel meg a házassággal "zsarolni" valakit lehet több is, mint csupán ragadni!
2012. dec. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nézd, azt tudom tanácsolni, ismerkedj. Ne számíts a pasira. megmondhatod neki, hogy neked ez így kevés. Úgy érzed hogy nem haladtok semerre, ő valamiért leragadt itt. Nem fogod magad rátukmálni, de akkor ő is vegye tudomásul, hogy a kapcsolatotokat mostantól laza kapcsolatnak tekinted, és ha belebotlasz valakibe aki komolyan gondolja, akkor lelépsz. És valóban kezdj el eljárkálni. Már ha bírod :) az éjszakázást már én sem bírom :) 34 vagyok. Nekem is volt ilyen pasim, teljesen bele voltam szerelmesedve, de sajnos ugyanúgy jártam mit te ezzel a hapsival. Mondjuk én nem húztam évekig. Összevissza 1 évig tartott. Mondjuk ő nekem sose mondta hogy el akar venni, hogy komolyan gondolja a kapcsolatunktat. Én meg szomorú szívvel tudomásul vettem. Aztán mikor teljesen világossá vált a dolog, nem értem rá többet, ő meg nem eröltette.


Visszagondolva ő magának való pasi volt. Mondjuk én is az vagyok, nehezen is tudnám megszokni hogy más itt sertepeltél :) de azért megpróbálnám. Ő viszont azt hiszem tipikusan olyan pasi volt aki egyedül érzi jól magát, aztán ha van nője alkalmanként átjár. Lehet hogy a te pasid is ilyen típus. Elvileg szeretne családot persze, de gyakorlatilag nem akar.


Pl jön a szilveszter remek alkalom hogy külön menj el bulizni, aztán hátha megismresz valakit.


34/N

2012. dec. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolná a férfi, akkor házasodna. Nem gondolja komolyan veled.


Azt mondtad, hogy neked több a vagyonod, mint neki. Lehet az anyagiak is vissza tarthatják (drága egy esküvő, alaphangon fél millió és még semmit nem csináltál).


De én azt mondom férfi fejjel, hogy nem akar komolyan téged (még, lehet csak bizonytalan a jövőt illetően). Meg ugye sokat lehet itt is olvasni, hogy ha a férfi elveszti az állását, akkor rögtön naplopónak van titulálva. Holott ez sajnos bekövetkezhet. Szóval ezt a trhet levenné a válláról. Szóval ezt a nőknek és az idióta kisfiúknak lehet megköszönni. (Én is ezt teszem, mindig amikor elveszítem az állásom - sajnos mostanában többször is leőfordult - mindig szakítok).

2012. dec. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!