Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok el a gyerekn...

Hogyan mondanátok el a gyereknek, hogy az apja nem az apja? Mennyi idősen?

Figyelt kérdés
Férjemmel 4 évet külön töltöttünk, de nem váltunk el. Közben terhes lettem, de az apa nem vállalta a gyereket, nem erőltettem rá. Megszületett a kicsi, mi pedig kibékültünk a férjemmel. Most 2 éves, úgy élünk mint egy normális család, a férjem szereti, a kicsinek pedig természetes, hogy az apja. Van két nagyobb gyerekünk (12-13 évesek) ők természetesen tudják, hogy mi a helyzet valójában. De nem tudjuk a kicsinek hogyan kellene, és mikor elmondani.

2012. dec. 21. 11:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
minél később, de ne olyan későn, hogy mástól tudja meg ... szóval még pár évet várhatsz vele
2012. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, olyan 13-14 éves kora körül. Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak a különbség hogy én másoktól tudtam meg nem a szüleimtől, és ez sokkal jobban fájt mint maga a tény. Talán a mai napig nem tudtam megbocsájtani, hogy annyi nem volt bennük hogy elmondják. Úgyhogy a legfontosabb hogy tőletek tudja meg. Illetve biztos rosszul érinti majd, talán kicsit lázadni fog, de erre készüljetek fel, és ne támadjatok vissza.
2012. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szeretnénk mi elmondani majd neki, csak nem tudom mikor. A 13-14 éves kort sokkalom, mert oké, hogy akkor már felfogja, de veheti úgy hogy egész gyerekkorában hazudtunk. Kiindulva a két nagyobból, azt már későnek találom. Korábban pedig nem tudom, hogy mikor fogná fel.
2012. dec. 21. 11:22
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Én azt hallottam, h eleve úgy kell nevelni, hogy ez egy tény, h nem Ő a vér szerinti apa. Meg vannak ezeknek a maga trükkjei. De szerintem óvodás korában elmondhatod neki.
2012. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

Talán az is egy megoldás lehet, hogy akkor amikor elkezd érdeklődni a baba/szex kérdésről pár év múlva. Akkor elmondani neki, hogy régen egy másik bácsit szerettél és ő úgy került a hasadba.

Vagy nem tudom, nálunk 3-5 éves kor között ebben merült kis a szexuális felvilágosítás.

2012. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek valódi apjával mi van? Ő látogatja a gyereket?
2012. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
28%

5


Ez hülyeség.

2012. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem ő nem vesz részt az életében. Rövid kapcsolat volt, nem akarta a gyereket, én meg nem akartam rákényszeríteni.
2012. dec. 21. 11:50
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ovis korban mondanám el. Akkor még nem tud mélyen belegondolni, de már elég értelmes hogy felfogja, és ha eleve ezzel a tudattal nő fel, akkor nem lesz törés a lelkében a dolog.
2012. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
Pedig szerintem beszélj a genetikai apukával, ugyanis ha van egy rossz akaród, az képes megpróbálni tönkre vágni a gyerekedet. Ha pedig a gyerek megtudja, akkor kíváncsivá válik.
2012. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!