Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok el a gyerekn...

Hogyan mondanátok el a gyereknek, hogy az apja nem az apja? Mennyi idősen?

Figyelt kérdés
Férjemmel 4 évet külön töltöttünk, de nem váltunk el. Közben terhes lettem, de az apa nem vállalta a gyereket, nem erőltettem rá. Megszületett a kicsi, mi pedig kibékültünk a férjemmel. Most 2 éves, úgy élünk mint egy normális család, a férjem szereti, a kicsinek pedig természetes, hogy az apja. Van két nagyobb gyerekünk (12-13 évesek) ők természetesen tudják, hogy mi a helyzet valójában. De nem tudjuk a kicsinek hogyan kellene, és mikor elmondani.

2012. dec. 21. 11:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó te nem vagy komplett.

Teljesen jó tanácsot adott, te vagy az, aki nem fogja az adást.

Nem akarom sejteni miért, de gyanítom jót röhögnék :)

2012. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb. De készülj fel hogy kamasz korban 13-14 évesen majd nagyon fogja keresni az igazi apját...és akkor kell majd rá nagyon vigyázni,hogy ne sérüljön a kis lelke (mert akkor már nagynak hiszik magukat,de még nagyon kicsik :/)
2012. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
36%
úr isten szerintem már eleve kiskorában elkellet volna mondani neki mert ha nagyobb korában mondod el neki szerinted mit kap majd de mit kapnál ha pl 14 éves korodba bejelentené az apád h igazából nem is vagyok az apád -.- sztem agy f..szt kapnál most komolyan 14 éves vagyok és erre még én is rájöttem már sajnálom szegény gyereket .
2012. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam gyakorlaton egy gyermekotthonban.Megkérdeztük az egyik gondozónőt,hogy mikor a legjobb megmondani a gyereknek,hogy a szülei nem a vér szerinti szülők.

Azt mondta,hogy az a legjobb ha egész pici korától tudja,pl fényképeket nézegettek és akkor mesélsz neki,hogy ez a bácsi kicsoda stb.A gyerek szintjén.

Mesélték,hogy volt olyan kisgyerek aki az óvodában tudta meg egy másik kisgyerektől,hogy örökbefogadták és ez a kisgyerek teljesen maga alatt volt.

Tehát jobb minél előbb mesélni neki erről.

Persze tudom,a ti szitutok nem pont ilyen,de a módszer még jó lehet.

2012. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az egyetlen lenné, akkor sem fordulnék hozzád tanácsadásért"

Ezt nagyon jól teszed, ugyanis nem adok akárkinek.

2012. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
100%
Szerintem is fokozatosan kéne hozzászoktatni a gyermeket, tehát mikor már érdeklődik a világ felől, szépen beszél, kérdezősködik minden féléről mondanám neki a maga nyelvén. Könnyebb így mint amikor később 12-14 évesen tudja meg és megkérdi miért csak most mondjátok el neki. Esetleg dacos is lesz, és később már lehet nem úgy dolgozza fel ahogy elvárható lenne (pl. haragszik a mostohaapukára nem fogad szót stb.)
2013. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!