Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet kérni a gyerektartás...

Lehet kérni a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve volt a gyermekelhelyezési perünk a gyermekem anyjával. Akkor megítéltek neki egy fix összegű gyerektartást, amit szeretnék csökkentetni. Nekem nem javult az anyagi helyzetem azóta, viszont úgy "látom", hogy neki sokkal jobban megy most (vagy ki tudja mióta). A tárgyaláson azzal érvelt, hogy munkanélküli, nincs pénze, stb., most meg azzal dicsekszik, hogy mennyi mindent vesz a gyereknek karácsonyra, miközben nekem arra sem telik, hogy rendszeresen meglátogassam (300 km-re odébb lakom), mivel én fizetem a kapcsolattartás minden költségét is (utazás, telefon). Ezek lehetnek indokok a csökkentésre? Ill. a per után mennyi időnek kell eltelnie, hogy változtatást kérhessek?

2012. dec. 21. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak 3. év után lehet kérni. De ha a gyerekkel ő költözőt olyan messzire akkor neki kell állnia a láthatás költségeit. Egy ügyvédet kérdez meg.
2012. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. A gyerektartás összegeének megváltoztatását csak akkor lehet 2 éven belül kérni, ha nagyon indokolt, pl. a tartásra kötelezett anyagi helyzete jelentös mértékben romlott.

2. A fix összegü gyerektartásba beleegyezni igencsak nagy butaság volt.

3. Az anya anyagi helyzete nem számit, ettöl még te nem mentesülsz a tartási kötelezettség alól.

4. A kapcsolattartás költségeit CSAK akkor kell neked viselni, ha te költöztél el messze, ha a másik fél, akkor az ö kötelessége.

2012. dec. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok mentesülni a tartási kötelezettség alól, csak csökkenteni. A bíróságon a a bírónő nem hagyott választási lehetőséget, azt mondta, hogy ennyi a gyerektartás, és kész. Fellebbezhetek, ha akarok, de annak ennyi meg annyi a költsége. Annak idején együtt költöztünk volna a munkahelyem miatt, csak közben tönkrement a kapcsolatunk, ezért ők visszaköltöztek, tehát gyakorlatilag én vagyok az, aki elment.
2012. dec. 21. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Elöször is, olyan nincs, hogy a biróság fix összeget rendel el, ezt már akkor meg kellett volna fellebbezned.

Másodszor: "Annak idején együtt költöztünk volna a munkahelyem miatt, csak közben tönkrement a kapcsolatunk, ezért ők visszaköltöztek, tehát gyakorlatilag én vagyok az, aki elment."

Ha ök VISSZAköltöztek, akkor NEM TE mentél el.

2012. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak a lakcímük/lakcímünk nem lett átjelentve, úh úgyse tudtam volna bizonyítani, hogy valójában együtt akartunk új városba költözni. És igazából nem is lenne ezzel bajom, ha nem ekkora összeget ítéltek volna meg úgy, h én álljak aztán minden kapcsolattartás költséget. Sajnos nem voltam tisztában a per zajlása alatt, hogy mit lehet, és mit nem (most sem vagyok). Reméltem, hogy normálisan meg tudunk egyezni, de egyébként se lett volna pénzem ügyvédre. De ezek szerint ez így nem stimmel, ahogy van. Ha most v. két év múlva ügyvéddel együtt próbálkoznék, vajon lenne esélyem, h megváltoztassák a meglévő végzést?
2012. dec. 21. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Két éven belül nem fognak változtatni, csak elbukod a perköltséget is. Ez az egyik ok, amiért fölösleges pert indítanod.

Az anya jövedelme nem számít a gyermektartásdíjnál, ha rászakadna Krőzus vagyona, akkor se érdekelne senkit, mert a jog alapján a Te jövedelmed alapján szabják ki a gyermeked tartására szánt összeget. Ez a másik ok, amiért tök fölösleges pert indítanod.

Ez van.

2012. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!