Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha anyukátok...

Mit csinálnátok, ha anyukátok nem dolgozna, csak a gyerektartásból/nagyszülők nyugdíjából élne? Hogyan vegyem rá, hogy elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés

A szüleim 4 éve elváltak. Anyukám előtte sem dolgozott, most sem akar. Apa fizet utána pénzt (150e - ebben állapodtak meg), nagyszülőknél élünk. Anyukám kapott korábban egy kis pénzt, de már azt hiszem semmit. Belőlünk él. Megszokta, hogy megvan mindene, most nyavalyog folyton, de közben nem adja lentebb a megszokottakat. Így alig marad pénz. Tudom, hogy elvileg nem is nekem jár a gyerektartás, azt nem szokták odaadni a gyereknek, de nálunk azért fizet apukám több pénzt, hogy nekem mindenem meglegyen. Nem anyukámnak. Sajnos apukámmal sincs túl közeli kapcsolatom, mert ő meg úgy gondolja, hogy fizet, havonta találkozunk, bőven elég. Van neki is egy sajátos stílusa, ezért félek jelezni felé a problémámat. Mert arra gondoltam, hogy szólok neki, hogy kevesebbet adjon egy ideig anya hátha elmegy dolgozni (lenne rá lehetősége januártól is, de ő nem akar 80ezerért dolgozni) De félek hogy apukám felhúzná magát, és utána sem fizetne többet.

Arra is gondoltam, hogy hozzá költözök, megkérem, de nem tudom hogyan fogadná. 16 éves vagyok, mindent el tudok intézni, nagyim megtanított főzni is. Ő egyedül él egy lakásban, lenne ott helyem. Zavarnám vajon? (bár nem tudom mennyire lenne jó ötlet itt hagyni anyukámat a nagyszüleim nyakára, ha még így sem dolgozna)



2012. dec. 12. 10:24
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
47%
Hat azért ez nem igy meg, hogy gondolsz egyet es apukahoz költözöl....
2012. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%
Azért durva, hogy a gyerektartás is magasabb összegű, mint a fizetés!Nem csodálom, ha nincs anyukádban sok inspiráció!Ember legyen a talpán, aki a mai minimálbérért a nyakát töri.Persze, több mint a semmi, a vegetáláshoz épp elég.
2012. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
38%

Tényleg, ez így nagyon jó ötlet.

Legalább nem neki kell majd őt is eltartania, hanem arra megy a pénz, amire mennie kell, így talán észbekap.

Ez a legjobb megoldás egyenlőre, utána úgyis különköltözhetsz.

2012. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok, ha jól tudom dönthetek. De ez csak egy végső megoldás lenne (lehet nem is akarná), várok más tippeket, hogy mit csináljak.

Értem én hogy kevés lenne a fizetése. De 230ezerből már vígan megélhetnénk akár ketten is, de a nagyszülőknél maradva is, de saját lábon, rezsibe adva. Mert ők meg magukon spórolnak..

Velük is beszéltem már, de nagypapám nem akar a sarkára állni, nagymamám hiába beszél folytonosan anyukámnak, azt meg sem hallja

2012. dec. 12. 10:40
 5/44 anonim ***** válasza:
70%

Azért apukád feltételezem kiélvezi, hogy egyedül él. Biztosan zavarnád.

Akinek ennyi pénze van, az biztos hogy nem egyedül kuporog minden éjszaka a lakásban.


Viszont miután találkozol vele havonta egyszer, megteheted hogy elkezdesz erre-arra, egyszerű kis dolgokra (pl. új nadrág stb.) pénzt kérni, merthogy nincs.

Innen apukád csak átveszi a problémát, neki a te eltartásodat kell fizetnie, nem anyádét.

2012. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
20%
Ó, de kedves gyermek vagy. Tehát oda költöznél, ahol több pénz van, dacára annak, hogy a jómódú szülőd csak havonta egyszer kíváncsi rád. Erre mondják, hogy nem esik messze az alma a fájától.
2012. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
28%
Kislány vagy te még ahhoz, hogy így beleavatkozz a felnőttek életébe. Ha több pénzt szeretnél, keress diákmunkát és lesz miből fizetni a luxuskiadásaidat. mert feltételezem nem éhezel és van ruhád, cipőd, amiben iskolába tudsz menni.
2012. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
38%
Nekem még mindig nem teljesen világos a problémád. Az a gondod, hogy anyukád nem megy el dolgozni, vagy az, hogy nincs elég pénzetek, vagy esetleg az, hogy Te nem kapsz meg mindent ?
2012. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

6os! Kedves a véleményed, látom nem érted a problémámat.

Nem hasonlítok egyik szülőmre sem, egyébként inkább nagymamám nevelt mindig is. Persze attól nem akarom leszólni anyukámat, olyan amilyen, de egy 40 éves nőnek, talán ideje lenne elkezdeni a saját maga lábára állni. Nem a 60-70 éves szülei, és a volt férje nyakán élni. Csak ennyit szeretnék elérni. Igen, én is akarok magamra több pénzt költeni, de a nagyszüleim is egyedül fizetnek minden rezsit. Ez zavar inkább. SZerintem ebből pont levehető, hogy nem rá hasonlítok

Van, hogy apukám ad még néha plusz pénzt, és egyéb dolgokat is ő vett (laptop,telefon stb.)

2012. dec. 12. 10:47
 10/44 A kérdező kommentje:

8as!

Az a problémám, hogy nem dolgozik, itthon ül (közben engem aki suliba jár, elküldene itt egy válaszoló diákmunkára 16 évesen)

Az, hogy a nagyim nem eszik meg egy joghurtot, mert ők fizetnek minden rezsit

Az hogy kérek tőle pénzt pizzázni hónap vége felé nem ad, de ő elmegy fodrászhoz...

Nem tudom mit csinál majd pár év múlva, ha nagykorú leszek.

2012. dec. 12. 10:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!