Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy kezeljem ezt...

Nem tudom, hogy kezeljem ezt a helyzetet, mert nagyon rosszul esik ez az egész. Vagy csak ez az én hisztim?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel most volna az első közös karácsonyunk. Vártam is,meg örültem,hogy hú,Szenteste együtt leszünk,milyen szép meg meghitt lesz,stb. Erre a drága jó édesanyja kitalálta,hogy hát szenteste azért kell a páromnak hazamennie,mert neki (mármint az anyjának) kell segíteni,meg a ház körül is van munka még,hát a 25.-én meg 26.-án meg egyik nap egyik mamához kell menni családi ebédre másik nap meg a másikhoz,és náluk ez a szokás,ezt egy évben sem lehet megváltoztatni,bla bla. Persze,engem senki meg nem hívott,senki meg nem kérdezett,hogy nekem jó-e ez így. Hozzátenném,még ha a 25.-ét 26.-át otthon is tölteni,hát tegye,de a szenteste szerintem a családé.és ha már együtt élünk,akkor mi ketten vagyunk egy család,az én elveim szerint. És van egy 16 éves öccse páromnak,aki ott lenne 24.-én,hogy segédkezzen otthon,na meg az apja is. Nem akkora az a ház,hogy az anyjával együtt hárman ne tudnák megcsinálni amit kel,na meg szerintem nem is szenteste napján kell nagytakarítani...

Szóval én megyek haza a szüleimhez,mert nem fogok egyedül malmozni a lakásban,de erősen gondolkozom azon,hogy van-e értelme ennek a kapcsolatnak úgy,hogy anyuka a főnök,a fiacskája,meg ugrik,ha füttyent!

Túlreagálom,vagy más is ki lenne akadva?


2012. dec. 22. 09:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%

Mindenkinek a saját döntése, hiába szeretnéd vele tölteni, ha ő menni akar, akkor még mindig nem tud onnan elszakadni, hogy saját családja legyen.

Én 17 évesen ismertem meg a férjem, de valahogy éreztük, hogy egymásnak vagyunk teremtve.

Az első évben megkérdezte, hogy van nálunk a Szenteste, náluk szűk család, de úgy érzi, velem kell lennie. Nálunk is az volt, de én is úgy éreztem...

Szóval 24.-én, (tényleg iskolásak voltunk még, nem is éltünk együtt) a családi vacsi után elköszönt tőlük, és jött hozzám, én pedig megvártam. Ezt anyukám meglepően könnyen vette, az ő szülei közül az apja is, egyedül ott is anyuka morgott, de a fia ott tántoríthatatlan volt, jönni akart. Minden évben ezt csinálta, aztán 3 év után összeköltöztünk, és külön volt a Szentesténk, csak ketten... pár év múlva hárman, aztán négyen :)

Tényleg a férfin múlik, te hiába akarod, ha ő nem :(

2012. dec. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudom első! Csak rosszul esik,hogy még mindig úgy táncol,ahogy anyuka fütyül...
2012. dec. 22. 09:34
 3/19 anonim ***** válasza:
48%

Én is kiakadnék ha a párom nem velem töltené a szentestét. Ráadásul ti nem csak sima kapcsolatban vagytok, téged már el is jegyzett. Tényleg egy család vagytok már. Nekem az is fura, hogy nem visz magával téged, fel sem osztottátok hogy az egyik napot az ő szüleivel a másikat meg a tiétekkel töltitek.

Nem lesz egyszerű az anyósoddal, részvétem :S Pláne hogy ilyen fokon tudja ugráltatni a leendő férjedet.

2012. dec. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
A karacsonyi unnepek azok, amikor egyutt lesz az egesz csalad, tehat elutaztok egyutt a szulokhoz, mivel a parod szulei meghivtak a fiukat, aki volegeny, igy mar logikus, hogy egyutt mentek el pl.
2012. dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen logikus lenne,hogy ketten együtt,de anyuka úgy beszélte meg a párommal,mintha én nem is léteznék.Egyszerűen nem bírja megemészteni,hogy a párom velem él,eljegyzett és mindent megpróbál,hogy tönkretegye a kapcsolatunkat. Múltkor az ő egyik rokonuk szülinapjára én nem lettem meghívva,de a párom mondta,hogy hát menjek én is. Mikor odamentem,meg lestek,hogy én hogyhogy ott vagyok? Hát ezt meg nem akarok karácsonykor is. De ha nem változik a párom sürgősen,akkor ennek nem lesz jó vége és eléri a drága jó édesanyja,hogy szétmegyünk!
2012. dec. 22. 09:58
 6/19 anonim ***** válasza:
29%
hát, nem tudom. mióta az eszemet tudom, nálunk mindig együtt volt szenteste a család. Amíg a nagyszülők éltek, ők is. Mostmár csak anyukámék, tesómék családja, meg a miénk. Nálunk ennyi a család. Én bele is pusztulnék, ha nem így lenne. Nekem három gyerekem van, de külön még sosem voltunk szenteste. Olyankor kellenek a szüleim, és a testvérem is. Nekem fura, hogy valaki kettesben szentestézik, szülők, család nélkül.
2012. dec. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát igen,kinél mi a szokás.Nálunk mindig az volt,hogy szenteste míg otthon laktam anyuékkal voltunk utána következő két napon jöttek haza tesómék,mentünk mamához,stb. de a szenteste az mindig csak a szűk családé volt. És tudod annak is más szaga lenne,ha engem is hívtak volna a párom szülei...
2012. dec. 22. 10:05
 8/19 anonim ***** válasza:
21%
Ajjaj, a nők, kiakadnak, hogy ugráltatja anyuka a párjukat. Pár év és ők is ezt csinálják a gyerekükkel.:)))))
2012. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,az én anyám pl egyik testvéremet sem ugráltatta soha! Bár gondolom ehhez is kell egy alap intelligencia szint!
2012. dec. 22. 10:50
 10/19 anonim ***** válasza:

És mi lenne, ha elmondanád ezt a párodnak? Hogy most azt kérnéd, legyetek ketten. Másnap meg elmentek az anyukához a ház körül segíteni.

Mit mondana rá?

Ha azt, hogy nem, akkor mondd, te nem mész és ha kérdezi miért? , emlékeztesd arra a sztorira, amit leírtál, hogy nem tudták te mit keresel ott,mert nem hívtak.


Ha a párodnak fontosabb, hogy rohanjon, akkor nem csak elgondolkodnék, de meg is említeném neki, hogy félő, elhamarkodottan vagy csak simán rosszul döntöttetek egymással kapcsolatban.

Ez olyan dolog,amit tudni kell megbeszélni, egyeztetni a nézőpontokat, különben nagy problémákat és vitákat szülhet.

2012. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!