Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet udvariasan...

Hogyan lehet udvariasan visszautasitani egy regi ismeros meghivasait? Egyaltalan: hogy kellene ezt az egesz helyzetet kezelnem?

Figyelt kérdés

Szoval az a helyzet, hogy van egy regi ismerosom, nevezhetjuk havernak (altalanos iskolas korom ota ismerem), aki eleg gyakran hiv, ir uzenetet, keres, hogy menjek kulonbozo osszejovetelekre. Regebben persze sokszor el is jartam, de ezek a talalkozok gyakorlatilag arrol szolnak, hogy asszisztalnunk kell ennek a sracnak az onfenyezesehez, neki kell a kozeppontban lennie, az en velemenyemet sokszor leszolja, es valamiert a ferfiassag probajanak tartja, hogy ki bir minel tobb alkoholt magabanyomni (ha valaki nem akar mar tobbet inni, az persze b*ziskodik, meg megoli a bulit, ahogy o fogalmaz), es ki tud jobban beszolni a masiknak (amit egyebkent a humor csucsanak tart).


En nem igazan erzem jol magam a tarsasagaban, ugy erzem, hogy kinottem mar ebbol a fajta szorakozasbol, elvegre nem kamaszok vagyunk mar, a huszas eveinkben jarunk. Csak sajnos nagyon akaratos, nagyon nem turi, ha ellentmondanak neki, nem turi a visszautasitast es azt erezteti, hogy en vagyok a szemet es halatlan, hogy nem megyek el, amikor o hiv.


Hogyan tudom a megkereseseit udvariasan visszautasitani? Az a baj, hogy en is azt erzem, hogy halatlan vagyok, ha mindig elutasitom, de kozben meg annyira kulonbozoek vagyunk, teljesen mas dolgokat szeretunk es tartunk fontosnak, nem is ertem, hogy miert hiv el, ha utana igy viselkedik... csak azert "kellenek" neki, hogy legyen kin poenkodnia, koszorulnie a nyelvet, es onmagat ezaltal tudja jobbnak, "magasabbrendunek" erezni?


Koszonom elore is a valaszokat, mindenfele eszrevetel, velemeny, meglatas erdekelne ezzel az egesz helyzettel kapcsolatban (es elnezest az ekezetek hianya miatt).


2012. aug. 16. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Megismerkedtél valakivel, és vele szeretnél lenni a szabadidődben, így sajnos nem fér bele az összejövetel.
2012. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Köszönd meg a meghívást, és mondd meg, hogy mást terveztél arra az estére. És legközelebb inkább te találsz ki valamit, ha megvan az ötlet, akkor hívod. A továbbiakban nem kell vele kommunikálni. Egyszerűen "most nem alkalmas".
2012. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Otthonulos tipus vagyok, tudja jol, hogy nincs mas programom.

Kicsit neha olyan erzes ez, mintha be akarna halozni, vagy ram akarna akaszkodni, csak nem ertem, hogy miert akar ennyire baratkozni velem, miert tart olyan nagy baratjanak, ha kozben meg igy viselkedik idonkent.

Vagy az en hozzaallasommal van baj? Mar nem tudom eldonteni...


Tudom, hogy igazabol az lenne a legtisztabb, ha ezeket elmondanam neki, csak en eleg gatlasos es szemermes tipusu srac vagyok, mindigis kerultem a konfliktushelyzeteket, nem igazan tudom kezelni az ilyen szituaciokat. Es persze ha ezeket elmondanam neki, akkor nyilvanvaloan azzal jonne, hogy en vagyok a szemet, bunko, halatlan hulyegyerek, aki nem tudja ertekelni, hogy o milyen kegyes hozzam azzal, hogy mindig keres.


Na, mindegy, ez az allas... majd valamit kitalalok.

Koszonom a valaszokat!

2012. aug. 16. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!