Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom nem engedi el a...

Anyósom nem engedi el a barátom "kezét", már külön élünk és a mai napig elvárja h egész hétvégét náluk töltsük! Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

én 18 barátom nem sokára 21 éves, 2 éves kapcsolat...

3 hónapja összeköltöztünk barátommal (ugyanúgy szülőfalun belül maradtunk, az ő szülei 3kmre vannak, az enyémek 8 háznyira) nos, azóta szerencsére sikerült munkát találnia tehát este 6körül ér haza így nem tud menni az anyjáékhoz, sőt mi is alig tudunk kommunikálni hiszen érettségi előtt vagyok és tanulnom kell, ő meg addig a gépen játszik, a hétköznapjaink így mennek. Ebből kifolyólag alig várom h hétvége legyen, hogy végre tudjunk egymással foglalkozni, de nem, nekünk mennünk az anyjáékhoz, ott vagyunk náluk kb 7 órát, ami úgy telik el h én abból 6 és felet köhécselve a cigifüsttől és "a qrva életbe ma is beraktak kasszázni" témák miatt kuSSban csücsülök végig, miközben itthon ezernyi jobb dolgom lenne... tehát a szombat ebből áll (dél körül felkelünk, 2re eljönnek értünk, 9re az anyja kocsijával hazajöhetünk, de hát vasárnapra vissza kell vinni, tehát h vasárnap is lássa a fiát, és megint ott lesz/ünk 3-4 órát, szóval 10ig megfürdünk, megkajálunk és ott vagyunk h este van és aludni kellene) a vasárnapot már ugye félig meddig leirtam, hogy akkor KELL mennünk, mert anyuci nem engedi el a fiacskáját, és megint ott tartunk h még nem is tanultam és az én anyámékkal mi van?! rájuk is szánjunk majdnem egy egész napot?! úgy lenne a tisztességes nem??? nem hiszem el h nem veszik észre magukat h a 7végén mind a 2 nap megyünk és én meg a saját szüleimnél alig tudok lenni, pedig ha már vettek nekünk hűtőt, meg micrót, meg kávéfőzőt, meg a tv-jüket, meg az LCD monitorjukat, h kevesebb helyet foglaljon, mint a régi, meg sz.gép asztalt kaptunk... ezekért szerintem hálásnak kéne lennünk nekik és nem azoknak áldozni 2 napot a 2 szabadnapból akiknek a kutya volt fontosabb, mint a saját fia, és a szemünkbe is lett mondva h attól a kis szőrcsomótól sokkal több szeretetet kap, mint tőlünk egybevéve (barátom, apósom és én)! de nnyit erről, már egy hónapja csak 2 hetente megyek, és csak szombaton... persze sértődöttség árán =SS


de szóljon nyugodtan az aki szerint ez a természetes!!!!


ezután pár hétre összeköltöztünk és azóta minden hétvégére a szülei a programunk, és nekem már nagyon elegem ebből, h azt nézzem akire hihetetlenül dühös vagyok... és eközben az én szüleim meg nem értik mi rosszat tettek, h nem megyünk át, azaz nagyon minimálisat vagyunk ott együtt, ami max 1 órát sem tesz ki... tudom attól függetlenűl én átmehetnék hozzájuk hiszen egy köpésnyire laknak, de nem mehetek, mert nekem még elsősorben tanulnom kell, utána jön az h a kosz se egyen meg minket, mert barátom miért is segítene hiszen neki a szgépen kell fociznia, mert az megnyugtatja... de ő csak azzal foglalkozik h az anyja nehogy megsértődjön bármiért is...

ja új dolog, ezen mejd leesett az állam: egyik este azt mondja, megbeszélte bátyjával, hogy kifizetik a szüleinek a 2 kocsira a zöldkártyát, meg a kötelezőt... majd leeset az állam!! miközünk van ahhoz?? azért mert megkapta az első fizetését és máris dobálni kell hozzájuk a 10ezreket?! miközben az apja 130 E körül kap, az anyja 100 E körül, és sajnos bátyja nem rég szakított b.nőjével így most ő is "haza" dob 100E -t, sőt néhanapján a Hiltonban kap jópár ezer borravalót és akkor ők 3an nem tudnak abból a pénzből megélni????? mi pedig abból a kevés 100ezerből éljünk meg ketten!! persze azoknak kell segíteni akiknek van, azok meg akik most indultak el az "élet"útján azokat vissza kell rángatni... és igen anyósom ezt csinálja, csak burkoltan, sajnáltatja magát/ magukat, néha volt gondja a szerencsétlensége miatt a nagy mennyiségű altatókkal, párzsor barátom már végignézte ahogy elviszik a mentők, emiatt már ő is egyszer neki fogott felakasztani magát, szerencsére nem jött öszze a terve, na és tehát múltkor mondom neki h miért nem maradsz itthon ma, tegnap is oltál, és erre azt felelte, hogy "Hogy tudnék nyugodtan élni, ha holnap meghalna, tudod milyen beteg"


noss... 1. 52 éves nőről beszélünk, valószínüleg nem most kell a halálán gondolkozni (papám is cukorbeteg és 62 éves, de ő odafigyel arra mit eszik, mindig számolja a kalóriákat)

2. betegsége: cukorbeteg--->de lesz@rja: sütizget, fehér kenyeret nagyon szereti, nem inzulinozza magát, de ha pl volt egy ballagás és megvoltunk hivva egy ebédre, majdnem dupla adagot adott be magának, hogy tudjon inni alkoholt!!! ja és persze kemény dohányzó, erős cigiket szív csak...

3. van neki egy hosszúszőrű kutyája, azzal alszik, miután megölelgette megy főzni, persze hogy szőrszálak szoktak a kajánkba lenni, ugye szőrős ruha, szőrös akkor a mosógép is... mikor szoltunk neki h foglakozzon a kutyájával, fésülgesse, a válsz az volt h nincs ideje =? jó mi??


És akkor ezek után én miért mennék a szüleihez? ugye h nincs értelme, azért h szellemileg lehuzzon anyósom a sok gondjával, én arra nem vagyok kiváncsi, amióta ismerem csak a kutyájáról tudott mosolyogva történeteket mesélni...

persze barátomnak ez rosszul esik h nem akarok menni, bántja a dolog de mind ezt ne mondhatom el neki, meg hát nagyjából is tudja ezeket, csak nem akarja bevallani magának h igen , nekem ilyen anyum van, aki nem tud megállni a lábán...


szept végén míg én itthon festettem a konyhát , ő addig a szüleinek festett és olyan este 11 körül ért haza, ez sem normális...nem tudja az anyja megmondani neki, h jól van kisfiam már (pl) 8 óra van, menj haza, ilyenkor ott van a helyed!!! Tehát folyton maga mellett akarja tudni, a biblia is azt mondja h "annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté." Nem vagyok igazán hívő, de ebben van igazság, és ezt a szülőnek is tudnia kell, hogy a fiának van párja, nem bolondságból döntött úgy hogy elhagyja a szülői házat.


24én 1 órát voltunk szüleinél, 6tól 11ig az ő szüleinél voltunk,

25én reggel elmentünk a másik városba mamámhoz, utazással együtt volt 4 óra, aztán ismét kellett mennünk az ő szüleihez mert a másik bátyjáék aznap mentek oda karácsonyozni, akkor is elment kb 4 óra,

26 án már ő ment egyedül, nekem már nem volt kedvem, akkor is este ért haza,

27 én végre nem ment sehova, de egész nap játszott a gépen este 11kor ment fürdeni aztán aludni,

28 án veszekedtünk amiatt h nem foglalkozik velem, így felment bátyjával a 12órási bussza pestre venni telefont, a fél hatossal jöttek vissza, de még az anyjáékhoz bement, fél 10 előtt nem ért haza,

29én a mamájákhoz mentünk vendégségbe, ott csak 3 órát voltunk, de utána természetesen kellett menni anyósékhoz is, tehát megint ott vagyunk h este értünk haza

30án itthon voltunk

31ére meghívtak ebédelni, 9kor már óvatosan megjegyeztem h szertenék már végre hazamenni, a kocsit is odaadták volna de kimagyaráztam h olcsóbban jön ki a benzin ha most oda visznek aztán ők visszamennek, mint az h holnap visszavisszük a kocsit, és akkor megint valakinek haza kell minket vinnie... persze a csalódottság és anyósom haraga érzékelhető volt, de hát ez van

most 3a van és ott van, én itthon vagyok ... tehát az ünnepek csak az ő családja körül forgott... már sajnos úgy érzem anyós-após herótom van, amit szégyellek mert amugy velem rendesek, de nem szeretem amikor barátom előtt sajnáltatják magukat, h erre nincs meg arra, meg azt de jó lenne stb.



Mit tehetnék hogy szakadjon már le az anyjáról és próbálja meg a jövőjét építeni velem?


de ha én megtudtam ezt tenni lány létemre h elszakadok a szüleimtől, és sajnos még így olyan keveset látom őket, de meg vagyok, és szerintem ők is, ott van nekik a 3 éves öcsém, nekik is van kivel foglalkozni, anyósomnak meg ott van az a dög, ő azzal foglalkozik, miközben velünk beszél.. szóval ennyi tisztelet sincs felénk h legalább ha ott vagyunk, ne kutyázzon, tudja h mind2en rühelljük...



Most is szerintetek miért tudok írni????

mert a szüleinél van, 1kor jöttek érte és még ne is várjam egy hamar... =SS


ne haragudjatok h ilyen hosszú lett... de már régóta raktározódnak ezek bennem...


Előre is köszönöm a tanácsokat!!


2010. jan. 3. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rövidebben írd le, mert ennyit nem olvasok el, de más sem...
2010. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Most,hogy kiírtad magadból,biztosan higgadtabban látod.Csak azt lehet hülyének nézni,aki hagyja magát.Ennyit tudok mondani.
2010. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, először is most nyugodj meg. MOst kiírtad magadból a gondjaidat, reméljük ez is segít valamennyit. Utána gondold át alaposan, hogy mi az a dolog, ami ebben az egészben a legjobban zavar. Az, hogy túl sokat akarnak tőletek? Vagy hogy a párod nem képes az anyjának nemet mondani? Hogy előtérbe helyezi őt veled szemben?

Ezen gondolkodj el, és írd le. Ne történeteket írj most, csak a problémát.

2010. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

18 éves érettségi előtt álló gyerek vagy és összeköltöztél egy pasival.

Azt hiszed a maminak nem az a célja, hogy megnyomorítsa az életed amiért így lekötöd a szerencsétlen fiát?

Minden a se.gged alá van rakva. Valószínűleg dühíti az anyóst, hogy egy ilyen hisztis pi.csa rabolta el a fiát.

Már most nem tűnik túl tartósnak ez a kapcsolat

2010. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tényleg elég hosszúra sikeredett,de én a helyedben megpróbálnék minél kvesebbet menni az anyósékhoz,illetve a saját szzülőket látogatni inkább ahelyett. Sztem a barátodnak is fel fog tűnni előbb-utóbb..ill ne siránkozz,hanem próbáld meg lekötni magad, nem kötelező állandóan együtt lenni..el hiszem,h érettségi,stb,de hidd el,annyira nem vészes,meg attól van még család,barátok...előbb-utóbb rájön,h az anyóson,és a gépen kívül más is van,amikor hiányolni fogja az 1üttlétet... sztem..

2010. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy ha ezt nem tudjátok megbeszélni, minek éltek együtt?
2010. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szakítanék a palival h vagy az anyjával van vagy gépezik vagy alszik.


te meg hülye vagy ha hagyod. ennyi

2010. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb. félig elolvastam, teljesen tiszta, mi a képlet.

"A férfi elhagyja anyját és apját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté." Ez a házasság meghatározása a Teremtés könyvében.

At e férfid nem hagyta el apját és anyját. Nyilván nem a fizikai költözést kell ezalatt érteni, hanem a beállítódás változását. A férfi "átköti" magát érzelmileg és agyilag az anyjáról a feleségére. Mindkettőt szereti, de a fontossági sorrend egyértelmű: előbb a feleség, aztán anyuka.

Anyósod egyértelműen eldöntötte, hogy nem engedi még el a fiát. A fia meg partner ebben, főleg az érzelmi zsarolás és lelkiismeretfurdalás-keltés miatt. Ők egymással vannak "összeházasodva", értsd jól. Itt te csak harmadik lehetsz, akire az anyuka nyilván nagyon féltékeny.

Anyós intelligenciájáról most inkább nem írok véleményt.

Ha a párod nem akar ebben a csatában egyértelmű módon állást foglalni, az egyenlő a te vereségeddel.

Nálunk apóson nem vette észre magát, állandóan le akart vakarni a férjemről. Csakhogy ő ezt átlátta, és mint egy tigris védte a kapcsolatunkat. Após 5 év alatt fogta fel, mi az ábra, azután elfogadta a helyzetet és jól kijöttünk.

Nálatok nincs ez az egyértelmű állásfoglalás a férjed részéről. Ha ezen sürgősen nem változtat, temetheti a veled való kapcsolatot, anyukája szét fogja azt szedni.

2010. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

igen 16:32 es! hisztis lennék?! talán lehetek is...mert 3 hónapot ott laktam náluk, a nyaram azzal telt h a kutyája után takaritsak, mert annyira hullik a szőre és én nem viseltem, ezért kénytelen voltam, megtenni a tisztaságért mindent, aztán meg a hátam mögött azt mondja barátomnak még a folyósót egyszer sem mostam fel!! még jó hogy hisztizek!!!

aztán meg anyós azért pikkel rám mert a kutyáját leszóltam h ne jöjjön be a szobánkba, és a párom egyértelműen mellém állt mert ő amugy sem tartja normálisnak h a kutyának bent a lakásban kell lennie, meg hát mezitláb mászkáltunk a szobánkba, utána meg szőrős lábbal menjünk az ágyba?! nem tetszett neki.... mert hát kutya a mindene, mint már irtam....


ami aggaszt h miért nem tudja neki azt mondani, h nem anya, ma nem megyek, mert van más dolgom!


16:50es...reálisan látod a dolgokat, és igazad is van, "összevannakházasodva" és h az anyját el ne hagyja érzelmileg zsarolja.... Úristeen...és tényleg...


de én mint egy senki, mit tudnék ez ellen tenni, hiába mondom eki, h attól még hogy eljött onnan nem azt jelenti h már nem szereti, hanem azt h megtalálta azt akivel együtt akar élni, és én anyóssal nem tudok, mármint a kutyájával.... és barátom sem tudott, mert egyszerűen nem birja az állatokat, főleg bent a lakásban... nem kaptunk semmilyen kis tiszteletet sem , elköltöztünk és most h barátom dolgozik, próbálja visszacsalogatni, mert anyóséknak majdnem 10milliós hitelük van =SS és hát gondoljatok csak bele... akkor már 4en lennének, 4 dolgozó ember, több mint fél millió havonta, naná h tetszene neki.... mamám ismeri őket régebbről is, és hát anyós ahol pénz szagot érez, oda megy...ezt megis mondta mamám, de hát gondoltam az évek multán csak csak csillapodik... de b@sszus....miért nem veszi észre a párom???? ne legyen már ennyire bele süsülve az anyjába!!!

2010. jan. 3. 17:15
 10/14 anonim ***** válasza:

Talán egy hosszú beszélgetés a pároddal,keress valakit egy családtagját,barátját,aki hatással van rá,hogy segítsen jobb belátásra bírni.

Havonta egy-egy hétvége a szülőknél(mindkettőnél!),hérköznap"ugorjon át"néha,ha kedve van.

A pénzügyeiteket ketten kezeljétek,legjobb,ha egy füzetbe írod,persze ő is lássa.

Ne akadj ki,ne veszekedj vele.Azzal csupán a mama malmára hajtod a vizet.

Nehéz menet lesz,lehet egy életen át tartó,nem biztos,hogy 25,30 évesen elengedi a fiát(pláne,ha pénz is közrejátszik).Egy módon győzhetsz,ha te leszel az okosabb.

2010. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!