Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az olyan egykék, akik egy...

Az olyan egykék, akik egy szülő mellett nőttek fel, mit gondolnak a gyerekvállalásról? (Főleg olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknek korán haltak meg a nagyszülei. )

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ilyen vagyok.

Abszolút családcentrikus ember lettem, pár éven belül szeretnék is gyereket és persze esküvőt is. Attól, hogy az én szüleimnek nem jött össze, nekem miért ne jöhetne? Ők ők, én meg én, tanultam a hibáikból és tudom, hogy én/mi sokkal jobban fogjuk csinálni.

2012. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

igaz, nekem 20 éves koromig éltek a nagyszüleim, de remélem nem leszek lehúzva, h merészelek válaszolni :D


anyum nevelt egyedül, apám 2 hónapos koromban megpattant. jófej, mi?


szóval emiatt akár még hendikeppel is indulhatnék, de annyira jó családom volt, h mindenképpen szeretnék gyereket vállalni. a párom is apa nélkül nőtt fel, és ő még talán nálam is családcentrikusabb férfi létére.

tervezgetünk, gyűjtünk, készülünk a babára. most még nincs itt az ideje, mert viszonylag fiatalok, 25 évesek vagyunk.


azt gondolom, h egyedül is fel lehet nevelni egy gyereket, ha beütne a krach, és szétmennénk; vagy tényleg ne adja Isten, a párom elhunyna.

ha kész vagy rá, és komolyan gondolod, akkor elég vagy neki egyedül is. sőt, én sokkal jobban örülök, h anyummal kettesben lehettem, nem kaptam kettős nevelést, nem kellett folyton 2 embertől engedélyt kérnem mindenre. természetesen így is volt szigor és szabályok.

tisztelem anyukámat amiért nem hanyagolt el, taníttatott, megadott mindent, amire szükségem volt.

2012. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
ja, annyit tanultam belőle én is, h házasodni nem szabad. a fene akarna a nyakába venni egy válást is.
2012. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Párom is ilyen, igaz neki egyik nagypapája még él, bár nem nagyon tudom, neki mi köze lenne a párom családcentrikusságához. Mert ő az, gyerekeket szeretne most már mihamarabb.
2012. dec. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es, nekem minden nagyszülőm meghalt, és nem volt, aki meséljen nekem a régi időkről, ahogy az idősebb emberek szoktak. Így eléggé zárkózott is lettem, persze egykeségem miatt is, és nem nagyon szeretnék se házasságot, se gyereket.
2012. dec. 22. 19:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Becsúszott gyerek vagyok, anyám nevelt, apám alkoholista volt meg sok baja volt. 2 éves korom körül szétmentek, én anyával laktam itt-ott. Apum 7 éve halt meg. Zárkózott és érzékeny lány vagyok. Nagyszüleim nem beszélnek a régi időkről, másik mamámmal sokáig nem is találkoztam, mert ő ápolta apámat, akit az utolsó másfél évében nem is láttam.

Ennek ellenére nagyon szeretnék gyereket, kettőt is, lehetőleg páromtól és szeretnék egy családban élni, mint anyuka és szerető feleség, ahol mindent megadhatok, ami nem romboló hatású. 18L

2012. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok. eszembe jutott még pár dolog:


a nagyszüleim sokat foglalkoztak velem, ők egymást szerető, tisztelő pár voltak, szóval legalább ők adták a jó példát.

talán tudatosan, talán tudat alatt olyan párt választottam, aki belsőleg hasonlít a nagyapámra. vicces módon viszont külsőleg tökre úgy néz ki mint apám. anyám mondta, h még a kézírása is egy az egyben ugyanaz, meg sem tudná különböztetni a kettőt :)

egyre jobban foglalkoztat az anyaság gondolata, de mint mondtam, előtte szeretnék rá maximálisan felkészülni.

2012. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egyik nagymamám meg egyik nagypapám még születésem előtt meghaltam, a másik nagymamám 6éves koromban halt meg, a másik nagypapámmal soha nem tudtam mi van, a szüleim olyan 4éves koromban válhattak el, azután én meg a nővérem anyuval maradtunk, apa meg meg vagy 5helyen lakott, eleinte gyakran mentünk el apuhoz, aztán meg csak karácsonykor, akkor is ott folyton ment a vita az új családja hatalmas, így minden nap vitáztak, kell a fenének a nagy család, nekem egy gyerek elég lesz szerintem, és semmi képpen nem szeretnék majd elválni, ha már lesz gyerekem, mert szörnyű, sokat sírtam amikor apu itt hagyott minket...
2012. dec. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Edesapam 7evesen hagyott el.anyum egyedul nevel. az ilyen gyerekbol lessz gondoskodo szulo h felvagjanak az anyjuknak/apjuknak!
2012. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem ezzel akartam felvágni, hanem, hogy sikeres leszek, de most már azzal sem. Csak szeretném azt csinálni, ami érdekel, és ebbe egy gyerek nem fér bele.
2012. dec. 29. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!