Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Fordított családmodell". Van...

"Fordított családmodell". Van a környezetetekben ilyen család?

Figyelt kérdés
Fordított alatt itt a klasszikus családmodell megfordítását értem, ahol az apa tölt több időt a gyerekneveléssel, háztartással, míg az anya az anyagi jólét megteremtésével.
2012. dec. 23. 13:43
1 2
 1/16 SzilKa ***** válasza:
100%
Bár nálunk még nincsen gyerek, de az arányok nálunk is felcserélődtek. Jól fizető munkám van, mig a férjem otthon van és viszi a háztartást, az ő munkája sajnos mostanában nem jövedelmez. Nem mondom, hogy időnként nem kényes a téma (az is inkább férfi-hiúsággal kapcsolatos), de alapvetően nincs ezzel gondunk így alakult, akkor ebből hozzuk ki a legjobbat. Nem mellesleg kifejezetten szeret pl mosni-teregetni, ill. a főzés is sokkal jobban megy neki, mint nekem. Úgy gondolom, hogy ha gyerekünk lesz, akkor is így fogjuk csinálni, ha nem alakul másképp időközben az életünk.
2012. dec. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így van és a szüleimnél is.
2012. dec. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint működőképes sokaknál, ha jól értem.

Főleg a korai időszakra gondolok, pl rögtön a szoptatási időszak után a férfi marad otthon (mert ugye azt a legjobb szándékkal se tudja átvenni).

2012. dec. 23. 15:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez Magyarországon jelent csak problémát a többségnek, ahol olyan elavult fogalmak léteznek még, hogy a férj a "családfenntartó", a feleség meg a "háztartásért felelös".

Ez AKKOR volt igaz, amikor a férj eljárt dolgozni és a keresetéböl eltartotta az egész családot feleségestöl meg gyerekestöl, a feleségnek meg az volt a feladata, hogy otthon a háztartást, ház körüli munkákat végzi, a gyerekekre figyel, neveli öket. Viszont egyetlen embernek sem jutott volna eszébe a feleséget kitartott nönek nevezni, vagy élösködönek - ez volt a CSALÁDI munkamegosztás.


Ma, amikor a a feleségnek is le kell dolgoznia a napi 6-8 óráját, akkor legalább annyira családfenntartó, mint a férj, és a háztartás ugyanannyira a férj, mint a feleség dolga.


Mellékesen az csak KÉT ember magánügye, hogy ki mit csinál a családban, ki hoz több pénzt haza, ki végez több házimunkát - elvileg mindkettö alkalmas mindegyik féle munkára, ha nekik egy bizonyos rendszer szerint jó, akkor másnak semmi joga beleszólni vagy megjegyzéseket tenni.

2012. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ez lenne ideális. Úgyse sokáig tudnék szoptatni, mert a családunkban senkinek nem ment 3 hónapnál tovább...
2012. dec. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj, hogy a háztartás így is, úgy is a nők dolga.

Legalább is itthon, Magyarországon.

Azt a nőt lenézik, aki nem főz hétvégente 2-3 fogásos ebédet, és mondjuk bevallja, hogy utál takarítani.

A háztartási munkát örömmel kell végezni, ez az elvárás, ha nem, lusta sz.ar vagy.


Plusz dolgoznia is kell egy nőnek, mert, ha nem, akkor kitartott.


Ez a kettő együtt hatalmas teher egy emberen, be kellene osztani, így vagy úgy.


Akár a férfi is vezethetné a háztartást, nincs ebben semmi rossz.

2012. dec. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%
Majd nem így van nálunk is. A nejem melózik, én nem, de azért a háztartás is az övé. Ja, a barátomnál is ez a szitu. Engem egyáltalán nem zavar, hogy csak a nejem kap fizut.
2012. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az átlaghoz képest a férjem nőiesebb személyiség, míg én az átlaghoz képest férfiasabb személyiség vagyok.

Gyerekvállalás előtt állunk, a karrierem most kezd beindulni. A férjem mondta, hogy ő szívesen átveszi a "gyest", amint vége a szoptatási időszaknak.

Túl sok akadályát nem látom, ő régebben munka szinten is foglalkozott gyerekekkel, ért hozzájuk, gondoskodó típus.

Engem KIZÁRÓLAG a gyerek körüli teendők nem elégítenének ki, így valószínű, hogy mindkettőnknek előnyös lenne, ha én fél-egy után visszamennék dolgozni, a férjem pedig otthon maradna, amint lejár a szoptatási időszak.


A házimunkát jelenleg is felesben végezzük, hiszen mindketten dolgozunk. Talán csak a főzésben van annyi különbség, hogy bizony kajákat én készítek el jobban, míg másokat ő. A házimunkát meg inkább "ki mit szeret jobban" alapon osztottuk fel, de leginkább szabadidő függvénye. Ha ő ér haza előbb és látja, hogy kupi van, összepakol, kitakarít. Ha ő van jobban elhavazva, akkor én csinálok többet.


Volt már egy házassága, ott bár nem volt előre megbeszélve, úgy alakult, hogy felváltva volt munkájuk az exnejével, így hol ő maradt otthon a gyerekükkel, hogy az exe.


Tehát attól nem félek, hogy rám maradna a háztartás egésze munka után is. A gyereknek szintén nem gondolom, hogy kizárólag az anyjára van szüksége, szerintem csak biztos, szerető közegre.

2012. dec. 23. 21:01
 9/16 A kérdező kommentje:

*fél-egy év

*bizonyos


Pardon, túl gyorsan gépeltem.

2012. dec. 23. 21:02
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen a környezetemben, de én mindig azt a partnert keresem, akivel ez kivitelezhető.

Inkább vagyok egyedül, vagy csak kalandozok, de nem vagyok kibékülve a klasszikus családmodell fogalmával.

Illetve ez így nem igaz, hogy nem vagyok kibékülve, mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, de tudom, hogy nekem nem való.

Mondjuk én gyereket sem szeretnék, így senkinek nem kell otthon maradnia. De enélkül sem szeretnék meló mellé még egy komplett háztartást is, eleget dolgozok így is.

32N

2012. dec. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!