Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek én vagyok a hibás?

Szerintetek én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
A párom családja utál, mindenképpen szét akarnak minket választani, minden személyes dolgunkba beleszólnak. Együtt élünk 1 hónapja, az anyja óránként felhívja. Nagyobb vitám volt a párom testvérével,közölte velem, hogy szét akar minket választani a család, mert szerintük flegma,bunkó vagyok és mellettem a párom is ilyen(sosem beszélgettem velük,mert nem adtak rá esélyt,hogy megismerkedjünk). A telefonbeszélgetés után kiakadtam, mert nem egyszer fordult elő, hogy a családja miatt volt feszültség köztünk és párom erre mondta,hogy nem fogja velük tartani a kapcsolatot. Szerintem ez lehetetlen,mert nagyon is család centrikus és MINDENT képes nekik megbocsájtani, de én már nem bírok ki több megaláztatást.Szerintetek mit kéne tennem? 19/L (párom 23)

2012. dec. 21. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül te vagy a hibás. Én is éltem olyan párkapcsolatban, ahol a srác szülei nem tudtak elfogadni, utáltak, pedig erre egyáltalán nem adta okot. Csak egyszerűen nem voltam nekik szimpatikus, nem voltam elég jó a fiúkhoz. De szerintem az ilyen kapcsolat nem tart sokáig. Ennyi feszültség és konfliktus között nem lehet élni hosszú távon, mert az ember kikészül és egy idegroncs lesz. Nem éri meg.
2012. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz ügy ,mert ha a család nem fogad el, akkor a párod vagy téged választ, vagy őket!!De ha a párod nem tud tőlük elszakadni akkor állandó cirkusz lesz.Szerintem beszéljen a családdal, hogy ő téged szeret és ha nem fogadnak el akkor ne várják el hogy jó legyen a kapcsolat velük !!!
2012. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha a párodnak van józan ítélőképessége, akkor levonja a következtetést: kinek van igaza. Tartsa a kapcsolatot a családjával, de kösse ki, a párom és a kapcsolatunk tabu. Beszélhettek mindenről előttem, de a párom és az én viszonyom az rám tartozik. Otthon ugyanúgy: ne beszéljetek a családjáról! Aztán az idő majd kiforogja.Ne velük foglalkozz, hanem a párodra koncentrálj, azt lássa, mi a fene bajuk van az én barátnőmmel, hisz aranyos, rendes.
2012. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben :D Drága "anyós" azt se tudom miért nem is, h utált szinte gyűlölt. Folyton ordított, megalázott stb és még el is várta, hogy én kérjek bocsánatot... Bezzeg a fia, egy szent volt, sosem állt ki mellettem, kb ilyen a szitu, az anyja ordított velem, ő meg nézte a tv-t. Míg együtt jártunk is ez volt, h össze költöztünk meg maga a pokol...Ő is hívta folyton, igyekezett olyan dolgokat kideríteni ami nem is létezett, csak h végre belém kössön...Hát, besokkoltam a végére...Összeszedtem a pasim cuccait, azt kidobtam a francba, megmondtam menjél anyukádhoz, te úgy is ő belé vagy szerelmes :D (mondanom se kell nem keresett soha többé) Azt hittem, bele fogok dögleni de fél nap nem kellett és nem fájdalmat hanem megkönnyebülést éreztem. Ez a srác a mai napig, az anyukájával (33 éves) lakik vajon mért? :O :D Én pedig nem rég mentem férjhez, és tervezgetjük a babót :D (Szal, nem minden esetben Te vagy a hibás :) , vagy is a mostani anyósomnak valami miatt nem vagyok szar, ha a fiának nem adom ágyba a reggelit, mert az előzőnél, ezt pl. elvárta és ki is faggatta, h megteszem e )

persze, nem azt mondom, h hagyd el, csak Te tudhatod mi a jó Neked, meddig bírod vagy h, javulni fog e a helyzet, de hosszú távon ez az érzelmi megrázkódtatás nem kifizetődő.

26L

26L

2012. dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, remélem hogy idővel megnyugszanak, mert nem szeretném eldobni ezt a kapcsolatot...
2012. dec. 21. 15:39
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem te vagy a hibás. Nálunk is ez van, igaz én a másik oldalról származom, ugyanis a nővéremnek van egy férje, és a szüleim még mai napig csak azt hajtogatják, hogy milyen hülye bunkó f.sz az a pasas...Pedig semmi okot nem ad rá, hogy ezt gondolják róla.
2012. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Igazából én sem gondolom azt,hogy te lennél a hibás!

A párod veled van együtt,nyilván próbál téged védeni velük szemben,ők meg elvárnák,hogy mivel nekik valami oknál fogva nem vagy szimpatikus,dobjon ki a párod,ő ezt nem teszi meg,lehet ezért mondják rá hogy bunkó!

Vigyázz nagyon!

Elmondom azt is,hogy miért!

Volt már ilyen kapcsolatban részem,sajnos.

Mindig tisztelettudó,és kedves voltam az anyjával,egy rossz szót nem szóltam neki soha,mégis csak a folyamatos

piszkálódást,és a beszólogatásokat kaptam!

A párom próbált mellém állni,és emiatt folyton ideges volt,én meg megkaptam,hogy ÉN idegelem,és ezért magas állandóan a vérnyomása,tönkre fogom tenni,meg fogom betegíteni!

Aztán mellőztük anyucit,érdekes módon minden szép,és jó lett,békés párkapcsolatban éltünk,a viták,veszekedések abbamaradtak......aztán anyuci sajnáltatta magát,felvett egy másik álarcot,párom bevette ahogy visszaédesgette magát,pár hét után minden folytatódott.

Ha tél volt,és hideg,nem vett fel a párom sapkát,én voltam a hibás(mindig nyüstöltem hogy öltözzön melegen),ha megfázott,én voltam a hibás,ha megbotlott,én voltam a hibás.

A párom nem tudta mit tegyen,végül azt mondta,hogy ezt nem bírja tovább,rajtam vezette le ő is a feszültséget,miért nem tudom elengedni a fülem mellett,amiket mond!

Megpróbáltam,ha ő elment hozzá,én nem mentem,persze még ő piszkálta a páromat,hogy miért nem járok hozzá,biztos bajom van vele,aztán a párom is engem kezdett el piszkálni,hogy miért nem tudok néha elmenni én is......

Végül én nem bírtam tovább.....

2012. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,nálam is az volt,hogy végül megszólt valamiért a mama,belém kötött,a párom meg hallgatta pókerarccal,amiket

mondott rám,végül már egy árva szót sem szólt neki,mi vitáztunk,ő meg bement gépezni,mikor megkérdeztem,hogy miért nem állítja le anyucit,ennyit felelt: "intézzétek el!"

Sajnos itt az van,hogy ő inkább velem veszekedett,de az anyjával nem mert erélyesebben fellépni....

Sok férfi inkább a párjával veszekszik,minthogy az anyjukkal intézze el a dolgot,mert valami oknál fogva függnek tőlük, anyagilag(nála ez volt),vagy érzelmileg,úgy nevelték őket,hogy rájuk legyenek szorulva,ez valahol,egy bizonyos határig normális lenne,de én nem tudnám elhagyni a páromat,az anyám miatt,ha nem ő lenne a hibás...

2012. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak ijesztgetni,de ha a párod család centrikus,és folyton megbocsájt(nálunk dettó ez volt),ráadásul nem tudja miattad egy kicsit mellőzni anyucit,akkor ha választás elé fog kerülni,a döntés nem lesz hosszú folyamat......előbb vagy utóbb,egy rosszindulatú anyós,ráadásul a párod testvérével kézen fogva,nagyon tönkre tud tenni egy kapcsolatot....
2012. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell választania,viszont azt elmondhatod Neki,hogy vagy melletted áll,kiáll melletted és megvéd,mivel a párja vagy,vagy komolyan elgondolkodsz a kapcsolatotokon.
2012. dec. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!