Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltözzek-e vidékre 28...

Hazaköltözzek-e vidékre 28 évesen szüleimhez vagy sem?

Figyelt kérdés
28 éves menő munkahellyel rendelkező lány vagyok, és jelenleg Bp-en élek. Érettségi után költöztem a fővárosba a főiskola miatt. Sajnos ennyi idősen sem tudtam megszokni h itt a nagyvárosban egyedül élek (2 éve szakítottam párommal),és már annyira nem jól érzem magam,hogy legszívesebben hazaköltöznék szüleimhez,m nem bírom az egyedül létet.Szerintetek ciki?

2012. dec. 23. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi idő alatt nem lettek itt barátaid, ismerőseid?

Vidéken mivel lenne jobb? Valószínűleg nem menő munkád, de semmilyen nem lenne.

Valamint ennyi idősen nem biztos, hogy együtt tudnál még élni a szüleiddel, esetleg csak most tűnik így.

Nem véletlen van az, hogy a gyerekek felnőnek és elköltöznek.

Valamint itt a párkapcsolat kialakulására is több az esély.

2012. dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudhatod, hogy megéri-e neked, de talán fogsz találni egy párt magadnak és nem érzed ennyire egyedül magadat. Utazzál többször haza és akkor talán nem fogsz igy érezni.
2012. dec. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp működik. Egyesek jól érzik magukat többgenerációs környezetben, mások nem tudnak a szüleikkel élni. Két kérdés, amin érdemes elgondolkodni:

1. Ha rosszul érzed magad egyedül, miért nem teszel ellene? A fővárosban számos lehetőség kínálkozik társasági életre.

2. Találsz-e munkát, ha otthagyod a jelenlegit?

2012. dec. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Valahol tökre meg tudlak érteni és ugyan született pesti vagyok de évről-évre egyre jobban tele a puttonyom a várossal és én is szöknék ha tudnék egy kertes házba, jó levegőre, csendre. Ráadásul rengeteg vidéki ismerősöm van, akik nem képesek megszokni ezt a rohanást, tumultust, érzéketlenséget, koszt, büdös levegőt és még sorolhatnám. Aki tud menekül vissza.

De azért én átgondolnám a helyedben. Mi lesz veled ott? Tudod milyen borzalmas dolog munkanélkülinek lenni? Én is az vagyok és néha sírni támad kedvem.

Egy ideig jó lesz de aztán majd kapkodod a fejed és megbánod.

Az nem megoldás, hogy elköltözöl egy kicsit jobb helyre? Vagy csak a magánnyal van baj? A magány mindenhol egyforma ezért egy jó egzisztenciát feladni mert nem találod magad az kész öngyilkosság manapság.

Felétek vidéken mekkora esélyeid lennének?

Szerintem kösd le magad valami tanfolyammal bármivel. De ne dobd el a szerencsédet. Minél idősebb leszel annál nehezebben fogsz boldogulni.

2012. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazamész, attól még nem lesz több esélyed arra, hogy párt találj. Viszont verheted majd a fejed a falba, hogy (a mai világban!!) otthagytál egy jó munkát, és még inkább lúzernek fogod érezni magad, amiért közel a 30-hoz anyádékkal élsz vidéken.
2012. dec. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De lettek barátaim szerencsére :) Sajnos munka mellett azonban nem tehetem meg, hogy minden este találkozzam vkivel, mert kicsit fárasztó napi meló mellett éjszakázni..Szívesebb lazítok otthon, csak már kicsit megcsömörlöttem h 2 év óta egyedül kell.
2012. dec. 23. 17:42
 7/15 A kérdező kommentje:
Jah és igen:) eljárok szórakozni (buli, színház éttermek), haza szoktam utazni hétvégente, kis sport is van, ha időm engedi.Egy csomó mindent kipróbáltam/kipróbálok, de nem érzem magam jobban tőle. Páromat meg sehol sem találom, egyszerűen nem érdeklődik senki irántam komolyan. Csak "abból" a célból...
2012. dec. 23. 17:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt,ami jó neked és ne törődj mások véleményével,mert azzal szívatod meg magad a legjobban.
2012. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával küzdök, de nem vagyok biztos benne, hogy jobb lenne ha hazaköltöznék. Ismeretlenül nehéz megmondani, de talán mégis maradok, de valószínűleg átköltözöm egy másik kerületbe. A környezetváltozás neked is segíthet Budapesten belül.
2012. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Nyáron én is gondolkoztam ezen, de aztán nem költöztem és jól tettem. Egészen váratlanul talált meg a szerelem, viszont egy olyan fiú képében, akinek szintén semmi ideje nincs, ahogy nekem se (még most is dolgozom, szóval...).

Mi úgy oldottuk meg a dolgot, hogy konkrétan az első randi óta odaköltöztem. Először csak annyi volt, hogy ott aludtam, de most már üresen áll az albim, gondolkozom is hogy felmondom, mert nincs értelme már fizetni.

2012. dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!