Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kötődöm a szüleimhez,...

Nagyon kötődöm a szüleimhez, de októbertől bécsbe fogok költözni. Hogy fogom bírni?

Figyelt kérdés

ősszel bécsbe megyek egyetemre, mindig is így terveztem, már minden el van rendezve: a lakás, a suli, stb.

viszont: hiába vagyok 19 éves, nagyon kötődöm a szüleimhez - mindent elmondok nekik, minden bajommal hozzájuk fordulok - és a barátomhoz is [8 hónapja vagyunk együtt]. eddig mindent elintéztek helyettem, én is meg tudom oldani a dolgokat, ha muszáj [nem vagyok életképtelen, elvben tudom, hogyan kell ezt meg azt csinálni], csak félek tőle. attól is, hogy új emberekkel leszek körülvéve, új helyen leszek, nem fogom kiismerni magam, stb. de leginkább, hogy nagyon fognak hiányozni az itthoniak.

ez már olyan szinten van nálam, h kb ha a barátommal csóklózunk, elszomorodom, mert egy hónap múlva ilyenkor max heti1x fogom látni. meg allergiás rohamokat produkálok a stressz miatt meg ilyesmi.

valaki aki már átélt hasonlót, szerintetek mennyi idő, amíg ez elmúlik, illetve hogyan tudnék megnyugodni?

19 l


2010. aug. 29. 17:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hello! Szerezz be egy webcamot, meg valami programot amivel folyamatosan tudod tartani a kapcsolatot, valamint láthatod is őket. Amúgy én is hasonlóan éreztem, de mikor ott vagy már máshogy fogod látni a helyzetet, fél év múlva meg teljesen megszokod. Felnőtt lettél :D
2010. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igaz, csak 1 évet tanultam külföldön (nem szomszédos országban), de én is nagyon kötődöm a szüleimhez, bár a saját dolgaimat magam intézem, csak akkor intézkednek helyettem ha totál megsüllyedek. Szóval, kiutazás előtt én is így voltam mint te. Teljesen ráparáztam dolgokra, hogy mi lesz kint, új emberek, senkit nem fogok ismerni stb.... Reptéren majdnem úgy voltam, hogy inkább lefújom a dolgot, de aztán mégsem. :)

Őszintén először nagyon furcsa volt és rettentően hiányoztak az itthoniak. De próbáltam magam lefoglalni azzal, hogy felfedeztem a várost, a környéket, majd szépen az egész országot, mellette pedig minden este interneten beszéltem (skype, msn) a családommal, barátaimmal. Viszonylag hamar megszoktam, hogy nincsenek velem, csak neten, szerencsére azért, mert lettek barátaim, meg érdeklődve fogadtak a külföldi diáktársaim. Aztán 2 hónap utána meglátogatott tesóm és a családja, utána vizsgákra haza jöttem, majd a tavaszi félévben anyumék jöttek ki hozzám 2 hétre.

Először nehéz, de belerázódsz, megszokod az új környezetet, életet, találsz barátokat, akkor már sokkal könnyebb lesz.

2010. aug. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) féltem h azt fogom kapni, elkényeztetett vagyok és csak nyafogni tudok, ahelyett h örülnék, h mehetek... de örülök, h megnyugtattatok :)
2010. aug. 29. 17:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Hol és mit fogsz tanulni?
2010. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
táplálkozástudományt az uni wien-en
2010. aug. 29. 17:34
 6/11 anonim ***** válasza:

És ezzel a tudással mihez lehet kezdeni? Kint akarsz talán maradni és ott el lehet helyezkedni ilyen végzettséggel?

Egyébként ne szomorkodj, eleinte nagyon nehéz lesz, idegen város, idegen emberek, idegen nyelv, de biztosan meg fogod szokni és jó lesz, hidd el!

2010. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hozzá lehet szokni! napról napra. ráadásul te csak Bécsben leszel én Afrikában vagyok.

Igaz, az elején mindig bőgtem, most már birom (igaz, még nagymamám is online lett, szóval mindenkivel tudom tartani a kapcsoaltot, és megyek haza amikor csak tudok).


28N

2010. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 22 voltam, mikor először külföldre mentem, és az egész utolsó napot végigbőgtem. De hidd el, már az első nap fogsz legalább egy tiszta aranyos barátnőt találni, és rövid időn belül lesz egy jó kis társaságod! Pedig én nem is vagyok az a kifejezetten társasági ember, szóval ha én mondom, tuti így van! :)

Helyettem is csomó mindent intézett anyukám, vagy bárki más, de aztán mikor magamra voltam utalva, kénytelen voltam mindent egyedül, és teljesen jól ment.

Szóval kitartás, nyugi, jól fog minden menni, haza se akarsz majd jönni, és rájössz majd, milyen jó is önállónak lenni! :)

2010. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

a nyelvtől nem félek, az az egyetlen amivel tudom, hogy nem lesz baj. és majd próbálom tartani az itthoniakkal a kapcsolatot :)

2010. aug. 30. 15:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Eltelt pár hónap a kérdésfeltevésed óta. Hogy érzed magad kint? Sikerült valamelyes megszokni az új környezetet?

2010. dec. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!