Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is fura, hogy nem...

Szerintetek is fura, hogy nem megyek át a szüleimhez mindennap?

Figyelt kérdés
Nyár elején költöztem át a barátomhoz. Csak a szomszédba :) Ő vette meg a házat, még felújítás alatt összejöttünk (másfél éve). Akkor kezdtem el dolgozni is (addig még egyetemista voltam), fél 5ig tart a munkaidő, utána nem is mindig van kedvem menni sehova, illetve barátokkal vagyunk, vagy kettesben. Most nagymamám tette szóvá, hogy szerinte fura, hogy nem megyek mindennap át, legalább 5 percre, és van hogy csak odaköszönök nekik. Egyébként jó a kapcsolatunk, főleg anyukámmal. Ők nem tették még nekem szóvá, de a nagymamámnak ők mondhatták ezeket. Tényleg fura?

2012. nov. 29. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó messze mentél :)

Szerintem nem fura, hogy nincs mindig kedved átmenni. Ha messzebb költöztél volna sem rohangálnál haza. Saját életetek van, még nemrég kezdtétek, az hogy véletlen a szomszéd sráccal az egy dolog.

2012. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem fura.


Viszont ha netán eljuttok odáig, hogy házasság lesz a dologból, elég rossz ötlet közvetlen mellettük lakni pláne, ha már most látszik, hogy ennyire bele akarnak folyni az életedbe.

2012. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen változó és nem feltétlen attól függ, hogy milyen a viszony.


Párom minden nap este felhívja a szüleit egy 10 percre; én van, hogy egy hétig nem beszélek anyukámmal, de ha beszélünk akkor rengeteget. Ugyanúgy imádjuk a szüleinket mindketten, csak máshogy szoktuk meg.

2012. nov. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Házasságról még nem nagyon ábrándozok, még ahhoz rövid a kapcsolat, nagy a rózsaszínköd :) De nem hiszem, hogy akárhogy is alakul elköltöznénk, mivel most lett kész a ház, sok pénze, munkája van benne. Végül is még ők nem szóltak bele egyébként, lehet csak hiányolnak, majd beszélek velük, vagy kíváncsi vagyok mások hogyan vélekednek erről.
2012. nov. 29. 19:47
 5/13 A kérdező kommentje:
Amikor albérletben laktam másik városban akkor mi sem beszéltünk csak kétnaponta. Felváltva hívtuk egymást. Akkor nem volt abból gond, hogy nem mindennapos.
2012. nov. 29. 19:48
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Én meg azt kérdezem, hogy nehezedre esne átszaladni tényleg csak 5 percre?

Képzeld el, mennyire hiányzol nekik.

És azt is képzeld el, hogy Te is leszel idős, esetleg nagymama. neked milyen érzés lenne, ha nem látogatna meg a lányod, vagy az unokád, pedig ott van egy lépésre tőled.

Sőt, ha gyereked lesz, és nem neveled rá, hogy menni kell az öregekhez, nem lesz természetes a számukra és neked is hiányérzeted lesz. Nem jobb, ha Te mész át pár percre, mint hogy ők jönnének? Az a barátodnak is a terhére lehet.

Azt az 5 percet pedig kitudod szorítani az idődből. Persze, csak, ha akarod! Egy kis lustaságot éreztem kivenni a kérdésedből. Nem kell minden nap, de sűrűbben, az biztos. Az, hogy Anyukád nem tette szóvá, az nem jelenti azt, hogy nem hiányzol nekik.

2012. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én szoktam átmenni. Heti 4szer kb. Nem mindig öt percre, van hogy egy órára is. Mikor hogy jön ki a lépés. Ők csak akkor jönnek át, ha hívjuk őket. Szóval arról sincs szó, hogy ránk járnak, arról sem, hogy engem nem érdekelnek. Nem tudom, hogy a nagyim kavar-e vagy tényleg nekik is rosszul esik, hogy nem megyek át (most megtenném, de nincsenek otthon) Mint írtam majd megbeszélem anyukámmal is, csak kíváncsi voltam az átlag véleményre.
2012. nov. 29. 20:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem kérdezel - bár még nincs gyerekem - szerintem ezerszer inkább legyen egy olyan kislányom, aki hetente 3-4szer, vagy akárcsak egyszer jön át, azért mert szeretne beszélgetni, minthogy minden nap benézzen 5 percre "kötelességből".


Persze, ha esetleg magányos leszek, akkor máshogy fogom gondolni, ezt én is tudom... de itt nem ez a helyzet.

2012. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Sőt, ha gyereked lesz, és nem neveled rá, hogy menni kell az öregekhez, nem lesz természetes a számukra és neked is hiányérzeted lesz."


Egy gyereket nem "rá kell nevelni", hogy "menni kell az öregekhez". Ezt ki kell érdemelni. Engem is vittek a nagypapámhoz, aki folyton megbántott, ahogy felnőttem, és nem volt kötelező, nem mentem egyszer sem.


Most a 10 éves unokahúgomnak szólogat be folyton, szegéyn már most nem akarja többé látni, de őt is "nevelik az öreglátogatásra".

2012. nov. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

mi sem lakunk messze egymástól jóanyámmal, örülök, ha heti 1x van időnk összefutni. még telefonon sem mindig sikerül egymást elérni, mert ha egyikünk pont akkor dolgozik, mikor a másiknak lenne ideje felhívni, az ugye nem járja, mert a munkahely nem a magánbeszélgetésekre való, és egyébként is örülünk ha kajálni van időnk :D


ne parázz emiatt, ha van valami fontos, úgyis beszélsz velük, máskor meg nem kell a nyakukon lógni.


furcsa nekem, amikor egyesek úgy adják elő, mintha valami halálos bűn lenne, hogy a felnőtt gyerek nem a szülei popójából lóg... rokonságban van ilyen nő, aki férjes asszony 2 gyerekkel, de direkt úgy vettek házat a férjével, hogy papucsban át tudjon menni az anyjához ha valami nyűgje van... na, nekem meg ez a röhej és a nemnormális.

2012. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!