Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyák miért kényeztetik el...

Az anyák miért kényeztetik el a fiaikat?

Figyelt kérdés

Nálunk, az unokatestvéreméknél, pároméknál, barátoknál és ismerősöknél is tapasztaltam már ugyanazt a dolgot: a fiúgyerekek általában abszolút elvannak kényeztetve.


Természetesen nem ugyanolyan mértékben, de azt látom, hogy az anyák szinte majdnem mindent megcsinálnak helyettük, Elcsomagolják a másnapi kaját suliba/melóba, egy tányért el nem kell mosogatniuk, nemhogy bármi mást segíteni otthon... közben persze pampognak, hogy milyen lusta és önállótlan a gyerekük, de egyszer sem adnák a kezükbe a munkát.


Miért van ez?


2012. dec. 23. 20:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Egy ilyen nagyon általános kérdésre nagyon nehéz válaszolni. Én például nem kényeztetem el, nem gondolom, hogy ha uzsonnát csomagolok neki attól még kényeztetném. Vannak napok amikor hét órájuk van, és nem bírnám anyagilag, ha mindig "büfépénzt" adnék neki. Téged miért zavar, ha valaki a saját gyerekét kényezteti?
2012. dec. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy milyen kaját eszik a gyerek, hanem hhgy egyesek 0 évesen nem képese elrakni maguknak a kaját.
2012. dec. 23. 20:32
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
én sem értem a logikájukat. azt hiszik hogy ettől jobb a gyereküknek, de nem gondolnak arra hogy mekkora tutyimutyi, önállótlan pancser lesz belőle ha felnő. az ilyen anyák ugyanolyan rosszak mint akik alig figyelnek a gyerekükre, csak ők meg vannak róla győződve hogy jó szülők ...
2012. dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

Én MINDEN gyerekemnek készitek kaját, otthon megteritek nekik, megfözöm a fött ételt, stb - és NEMCSAK a fiaimnak, hanem ugyanúgy a lányaimnak is.


Ezt NEM elkényeztetésnek, hanem szeretetnek nevezem.


Ettöl függetlenük MINDEGYIK képes saját magának kajat késziteni, fözni, teriteni, mosogatni, mosni - de itthon felesleges lenne mindenkinek mindent külön-külön csinálni.

2012. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%

nem csak őket:)

amúgy azért nem kell megcsinálniuk mindent,mert a nők (kicsit idősebbek,30 felett inkább),azt mondják hogy a férfiak dolgoznak,a nők pedig a háztartást vezetik. amiért ők dolgoznak,mindent eléjük kell rakni.. ha látnád a páromat,meg az anyját...... :OO de amúgy párom is tud főzni,mosni,takarítani ha kell.

2012. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0 évesen?
2012. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%
Én sejtem,,mire gondol a kérdező.A legtöbb családban a férfiaknak általában semmi dolga nincs,mindent csak a nők csinálnak,ezért a fiúkölköknek otthon ki van nyalva a se.ggük,így elkényeztetett,egoista,önző barmok lesznek.Szerencsére nem mindegyik férfi ilyen tehetetlen.
2012. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Apámnak (50-es években született, parasztcsalád gyermekeként) ugyanúgy kellett házimunkát végeznie, mint a két lánytestvérének.


A férjemnek egy lánytestvére van, de gyerekkorukban fele-fele arányban kellett házimunkát végezniük.

A két unokatestvérem befogja a fiát is, korának megfelelően, de végeztetnek velük házimunkát. A hároméves törölget, a hétéves már porszívózik is.


Ellenben engem lányként az APÁM kényeztetett el (nincs testvérem), még 15 évesen is elém tette a reggelit. Sőt, most már 30 vagyok, de ha náluk vagyunk látogatóban, mire felkelek, ő lefőzi a kávét, megteríti az asztalt. Nekem és a férjemnek is.


Nekem magától jött az önellátás, amint elköltöztem otthonról és rákényszerültem. Gyerekkoromban teljesen kiszolgáltak, de ettől még nem gondoltam, hogy ez így normális.


Most a férjemmel élek, felesben végzünk mindent.

2012. dec. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

vannak akik még a régi vonalas nevelést tartják célravezetőnek, h a fiúkat, pasikat ki kell szolgálni otthon. szerencsére egyesek már rájöttek, h nem esik le a srácok kukija attól, h ismerik a mosogatószivacsot vagy épp tudják hogy kell egy mosógépet bekapcsolni.


ami jobban zavar, h ugyanúgy vannak anyák, akik szolgalelkű cselédet nevelnek a lányaikból, akik aztán kiváló partnerei lesznek ezeknek a kinyalt seggű kisfiúknak.


ha az egyik oldal végre belátná, h ez nem kóser, akkor elferdülne a kereslet-kínálat egyensúly, és nem kéne folyton női munka-férfi munka kategóriákat kinevezni egy lakásban. persze, vannak olyan melók (fahasogatás, szekrénycipelés), amikhez nagyobb fizikai erő kell. de egy nő ugyanúgy be tud verni egy szöget a falba ha megtanulja, ahogy egy pasi ki tudja teregetni a ruhákat.

2012. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A páromnál is ez van, minden meg volt helyette csinálva, most meg tőlem várja el ugyanezt. Mellette anyuhoz is visszajár kajáért, kényeztetésért. Pluszban még anyuka is "érdeklődik" - azaz inkább elvárja tőlem, hogy folytassam a babusgatást mert a kisfia panaszkodik, hogy este nem csináltam neki meleg kaját.

Amióta összeköltöztünk próbálom ránevelni pár dologra, de sokszor kerekperec megmondja, hogy az női dolog és ő nem fogja megcsinálni. Csak sajnos anyuci kertet ásott és csövet szerelt mert apu éjjel-nappal dolgozott, szóval szerinte még a betonozás is női munka..

Persze ha ugyanúgy csak aludni járna haza mint az apja akkor megérteném, de kevesebbet dolgozik mint én, itthon meg eszik, alszik, gépezik. Mintha 5 éves lenne.


Gondolom az anyukák az egyszem pici fiuknak szeretnének mindent megadni, csak előbb-utóbb nem ártana megtanítani nekik, hogy a tányér nem megy ki magától megtisztulva a szekrénybe. Mert egy ideig aranyos dolog az áltsulisnak este bevinni a darabolt almát, de a 30-hoz közelítő "kisgyereknek" csomagolni munkába a kaját, kitakarítani nála, stb... ez nem normális.

2012. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!